Etusivu

Tuomarit

Ilmoittauminen

Aikataulut

Tulokset

 



Tulokset

NÄYTTELYN PARAS tuomari: Paavo Mattila

 

1.   kultainennoutaja Greenhill's Scherzo om. Virtanen Anne, Humppila
2.   suomenajokoira Laikun Hoppu om. Kauppi Olli, Laihia
3.   suomenpystykorva Loukkaharjun Siina om. Silomäki Päivi ja Arvo, Parkano

 

FCI 5 tuomari: Matti Palojärvi


1.   suomenpystykorva Loukkaharjun Siina om. Silomäki Päivi ja Arvo, Parkano
2.   suomenlapinkoira Ullastiina Bingo-Bongo om. Joensuu Pauliina, Vaskuu
3.   harmaa norjanhirvikoira Jokioksan Inka om. Erkkilä Kristiina ja Viinikka Jussi, Kauhava
4.   valkoinen ruotsinhirvikoira Diana om. Haga Kaisa, Yttermark

 

muut rotunsa parhaat koirat ryhmästä 5

itäsiperianlaika Joutsenvaaran Iloinen Irina om. Mård Pia ja Mäkelä Kristiina, Parantala
jämtlanninpystykorva Vasurin Etku om. Kemppainen Janne ja Minna, Jakkula
karjalankarhukoira Jämäkän Hiski om. Granholm Mika, Luopa

 

FCI 6 tuomari: Esko Nummijärvi


1.   suomenajokoira Laikun Hoppu om. Kauppi Olli, Laihia
2.   dreeveri Slagstigens Kiri om. Ylinen Pentti, Seinäjoki
3.   beagle Fortibus Copacabana om. Huhta Maria-Riitta, Ilmajoki

 

FCI 8 tuomari Paavo Mattila

1.   kultainennoutaja Greenhill's Scherzo om. Virtanen Anne, Humppila
2.   cockerspanieli Benchmark Oliver Twist om. Korpi Mariann ja Anett, Kellokoski
3.   espanjanvesikoira Zorrazo Juan Grande om. Leino Anna-Kaisa ja Erkko Jade, Helsinki
4.   englanninspringerspanieli Livingdale's Frank Capra om. Kyläniemi Marianne ja Lähteinen Anne, Uurainen

 

muut rotunsa parhaat koirat ryhmästä 8
amerikancockerspanieli Frosty Kiss' Comeback In Black om. Riihimäki Terhi ja Ylimäki Kati, Tampere
chesapeakelahdennoutaja Batzi's William Kid om. Sulkava Carita, Ähtäri
kiharakarvainen noutaja Curlicue's Amazing Spirit om. Turja Asta, Lapua
kooikerhondje Lucky Nana's Belladonna om. Mamia Marianne, Marttila
labradorinnoutaja Adventurer's Unbreak M'Heart om. Klemetti Kaisa ja Railamaa Jaana, Kankaanpää
novascotiannoutaja Tollerbay Jade Mirage om. Granholm Eva-Lisa, Södra Vallgrund
portugalinvesikoira April Fool's Xtempore Amore om. Kovanen Anu, Palokka
sileäkarvainen noutaja Heilurihännän Walkabout om. Koljonen Kirsi, Mallusjoki
walesinspringerspanieli Benchmark Melfed Melodi om. Korpi Mariann ja Anett, Kellokoski

 

PARAS VETERAANI tuomari Esko Nummijärvi


1.   suomenpystykorva Katajahaan Riikka om. Silomäki Päivi ja Arvo, Parkano
2.   cockerspanieli Benchmark Oliver Twist om. Korpi Mariann ja Anett, Kellokoski
3.   amerikancockerspanieli Frosty Kiss' As I Please om. Ylimäki Kati, Tampere
4.   kultainennoutaja Golden Firehill Don-Juan om. Laurila Anu, Multia

 

Muut rotunsa parhaat veteraanit
kooikerhondje Golden-Fox Sindarella om. Mamia Marianne, Marttila
novascotiannoutaja Tollerbay Jade Mirage om. Granholm Eva-Lisa, Södra Vallgrund
sileäkarvainen noutaja Flaps Olga Omega om. Forsbacka Lotta, Pietarsaari

 

PARAS KASVATTAJARYHMÄ tuomari Esko Nummijärvi


1.   kultainennoutaja kennel Chaffinch om. Peiponen Arja, Kokkola
2.   espanjanvesikoira kennel Zorrazo om. Fredrikson Marika, Nummela
3.   cockerspanieli kennel Benchmark om. Korpi Mariann ja Anett, Kellokoski
4.   englanninspringerspanieli kennel Quadmir's om. Lamminmäki Taina ja Jouni, Vesilahti

 

muut rotunsa parhaat kasvattajaryhmät
suomenlapinkoira kennel Peikkovuoren om. Miettinen Taina ja Friman Ari, Palokka

 

ROTUNSA PARHAAT PENNUT


beagle Hutikan Flora om. Muilu Minna, Voltti
cockerspanieli Benchmark Windmill om. Kynnäs Sanna, Nurmo
dreeveri Drevmarkens Likka om. Pohjanoksa Henna ja Seppo, Lapua
harmaa norjanhirvikoira Jokioksan Jokeri om. Niemi Samuli ja Erkkilä Kristina, Kauhava
kultainennoutaja Clearing Pond's David Beckham om. Peltomaa Hannele ja Mika c/o Aholammi Riikka, Vanha-Ulvila
labradorinnoutaja Pirriinan King Greole om. Muurimäki Jannina ja Saarinen Miika, Korpilahti
suomenajokoira Linnuskorven Otto om. Konttila Sari ja Tuomo, Vehkajärvi
suomenpystykorva Royalweiler's Saku om. Mäkelä Juha ja Riikka, Luomankylä
suomenlapinkoira Sydäntalven Welho om. Rasinpää Erja, Vaasa