Seinäjoen näyttely

Tulokset

 

TOKO KILPAILUN TULOKSET

 

SEINÄJOKI 4.-5.11.2006
Best in show tuomari: Petr Rehanek, Tsekki
1. samojedinkoira Ikiliikkujan Eddie of Voyage om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
2. berninpaimenkoira Riccarron Frog Prince om. Varila Tuija ja Keski-Kuru Matti, Kokkola
3. italianvinttikoira Soltar's Unbelievable om. Ukura Hanna ja Lillstrang Jukka, Tupos
4. portugalinvesikoira April Fool's Vissi Fetissi om. Blomberg Jenni ja Molander Mervi, Äänekoski

 

 

FCI 1 tuomari: Jouko Yrjölä
1. belgianpaimenkoira laekenois Acktiva Isla om. Mäkelä Merja ja Teijo, Jokipii
2. collie pitkäkarvainen Black Gary Rene Lalou om. Lätti Elisa ja Mäkelä Marika, Lohtaja
3. shetlanninlammaskoira Helskon Kaleva om. Ohtonen Seija, Riistavesi
4. partacollie Bristregal Limelight Regal om. Aho Pia ja Jouni, Tikkakoski

australiankarjakoira Dalaussie's Snowman om. Kälvinmäki Niina ja Heikkinen Tuulia, Korkeakoski
australianpaimenkoira Hazelmoor Mozzarella Mood om. Lönngren Erika ja Saros Minna, Tampere
beauceron Kipikiin Thunder om. Sikiö Kati, Kyynämöinen
belgianpaimenkoira groenendael Valkohampaan Oliver om. Lähteenmäki Sari, Kauhajoki
belgianpaimenkoira malinois No-How Simply The Best om. Virtanen Mirkka, Jämsä
belgianpaimenkoira tervueren Flammeus Camma om. Timgren Helén, Terjärv
bordercollie Pikkupaimenen Front Page News om. Solanti Sari, Palokka
bouvier Sarol Tailfeather om. Lampola Esa ja Päivi, Luhtajoki
briardi Zhamanen Pas de Deux om. Rautio Riitta, Viiala
collie lyhytkarvainen Sandcastle's Oliwer Stone om. Manne Nonna, Vesanka
hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen Amidos Vän Blaki Alroy om. Hallgren Leone, Jakobstad
lancashire heeler Hotpot Barney Rubble om. Urpelainen Teija ja Critchlow Kay, Joutseno
mudi Kilvan Formas Fecske om. Vepsäläinen Heli ja Laitinen Soile, Lieksa
polski owczarek nizinny Flinkbein Wolec om. Heino Tiina ja Tuohilampi Taija, Nakkila
puli muunväriset Castlewolf Upright om. Sandbäck Maarit, Pietarsaari
puli valkoinen Nagykunsági-Csihogó Kincsó om. Niskanen Soili, Lempäälä
pumi Velhottaren Abrakadabra om. Rönnholm Jan ja Elina, Singsby
pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Chez L'ours Vif Couche-Tard om. Jussila Johanna ja Hurskainen Kati, Tampere
saksanpaimenkoira Demant's Yasko om. Niinistö Paula ja Luoto Tytti ja Goman Seppo, Alavus
schapendoes Buffing Pilviparta om. Kallinen Jenna, Pornainen
schipperke Stablehill's Sir Galahad om. Uussaari Tutta, Rauma
serra de airesinpaimenkoira Curro om. Mattila Eeva, Kyyjärvi
vanhaenglanninlammaskoira Furry Drifter's If Only Unique om. Lindahl Erno ja Merja, Espoo
welsh corgi cardigan Welshtian Aconitum om. Gerkman Ida ja Gerkman-Hiltunen S ja Hirsikangas H, Espoo
welsh corgi pembroke Foxhill's Especial Rose om. Kosonen Eila, Palojoki

 

 

FCI 2 tuomari: Hilkka Salohalla
1. berninpaimenkoira Riccarron Frog Prince om. Varila Tuija ja Keski-Kuru Matti, Kokkola
2. suursnautseri musta Refrain Carmen om. Fabergè Frances, Vihti
3. kääpiösnautseri pippuri-suola Myltans Zuki Jaki om. Lindgren Maria, Byske Sverige
4. leonberginkoira Fabulous New Hope av Eirabelstone om. Pöntinen Sirkka, Mikkeli

affenpinseri Laroussu's Qonstriqtor om. Peltoniemi Paula, Isojoki
bernhardinkoira lyhytkarvainen Karvakatastrooffin Mä En Osaa Tanssia om. Sorvala Mari, Söörmarkku
bernhardinkoira pitkäkarvainen Pacorojan v.d. Elizieeshof om. Kivistö Timo ja Jonna ja Sorvala Mari, Mäyry
bokseri Cocoon's Halifax Dax om. Paatero Tarja, Nivala
bordeauxindoggi Rantamyrskyn Guardian Angel om. Hautamäki Heidi, Pietarsaari
bullmastiffi Bullcape's Olga Kamilan Katri om. Kamila Paula, Ninnu ja Emmi, Mustasaari
dobermanni Krums Iza's Marygold om. Kamila Paula ja Väyrynen Suvi, Mustasaari
dogo argentino Kerberos Blanco Salvador om. Ellonen Pasi ja Niina, Lahti
englanninbulldoggi Jewbull's Feel So Good om. Paavilainen Anna ja Kauppinen Tomi, Harjavalta
estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Li'l Folks Random Hearts om. Koskinen Päivi, Iittala
hovawart Gipstern Fendor om. Mäkelä Annika ja Ranne Jaana, Kellokoski
isosveitsinpaimenkoira Taikatörmän Venus-Vilnius om. Törmä Outi, Siivikkala
kaukasianpaimenkoira Tachetee Baisha om. Lukkarinen Jouko, Vihtavuori
keskiaasianpaimenkoira Aamuruskon Chatryna om. Kosonen Petra c/o Jantunen Minna, Kangasala
kääpiöpinseri Suniloxi Vieteri-Ville om. Tuorila Mirkka ja Harjula Marko, Perälä
kääpiösnautseri musta Asaltador om. Nurmi Juulia, Vaasa
kääpiösnautseri musta-hopea Tmavi Knir Samum om. Poletaeva Irina ja Popov Igor, Sysmä
kääpiösnautseri valkoinen Jettaharjun Aphrodite om. Karppinen Maiju, Lahti
landseer Ängelmäen All I Need om. Niemi Katja, Louko
mastiffi Wakonda's Croatan om. Vilkkilä Virpi, Suolahti
mustaterrieri Gloria s Zolotogo Grada om. Sundgren Tiina, Ruotsinpyhtää
newfoundlandinkoira Wave Seeker's Wheeler Dealer om. Selin Leila, Tuusula
pinseri Sini-Minin Don Huan om. Särkkä Sonja ja Lehtinen Jani, Turku
pyreneittenkoira Chenespace Garcon om. Tammiala-Salonen Tuulikki ja Hakkarainen Helena, Huhmari
pyreneittenmastiffi Navahoo's Ando Contigo om. Mattsson Mia, Mustasaari
rottweiler Toro vom Hasan Hause om. Nummela Jouni ja Heikkilä Henna, Ryttylä
shar pei Secret Line's Zhang Ning om. Nopanen Kirsti ja Sorsa Merja, Jokela
snautseri musta Tacillan Pandora om. Pollari Marita, Lapua
snautseri pippuri-suola Stall Maskot Fröya om. Virtanen Rainer ja Kankaanpää Mirja, Kuggom
tanskalais-ruotsalainen pihakoira Son-Mik's Pinochio om. Mikkelsen Sonja c/o Sirpoma Katja, Klaukkala
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Diplomatic's Val Kilmer om. Salmi-Aalto Teija, Järvenpää
tanskandoggi musta ja harlekiini Blockbuster von Schöntal om. Valtonen Kristiina, Tammisaari
tanskandoggi sininen Diplomatic's Owen Orville om. Niemi Eerika ja Jyrki, Hajala
tiibetinmastiffi Lafahhs Lha Gyalo La Yin Jalo om. Pitkänen Jorma ja Ojala Susanne, Jyväskylä

 

 

FCI 3 tuomari: Olga Dolejsova, Tsekki
1. skyenterrieri Finnsky Evergreen om. Utter Marita ja Mikkola Kalevi, Nedervetil
2. norfolkinterrieri Rotewan Fortuna om. Liljavirta Anneli, Hyvinkää
3. borderterrieri Heathberry's Smart Move om. Pajunen Mari ja Pietiläinen Hanna ja Elina, Vantaa
4. kettuterrieri karkeakarvainen Goldfighters Graziella om. Düring Gudrun, Palosaari Juha ja Lehtonen Vesa, Otalampi

airedalenterrieri Swab's Brittannic om. Soinia Eleena, Manner Nina ja Pukkinen Kirsi, Helsinki
amerikanstaffordshirenterrieri Diabolicstafs Mighty Hi Hopes om. Mustonen Mirka ja Berghäll Susanna, Turku
australianterrieri Bluepepper's Smile om. Pietikäinen Maritsa, Ahola Marjo ja Saarinen Päivi, Kuopio
bedlingtoninterrieri Blju Be Judzhens Je Petit Soleil om. Liikanen Riitta-Maija, Forssa
brasilianterrieri Jyvämäen Jussara om. Hautakangas Kirsi, Soini
bullterrieri Bullcape's Olga Rock Hudson om. Peura Tiina ja Vuoto Esa, Vaasa
cairnterrieri Leavenworth Double My Wish om. Puumala Anja ja Vuokila Salla, Vihti
ceskyterrieri Minipeikon Komea Duracell om. Himanka Markus, Vaasa
dandiedinmontinterrieri Toftir Foxy Lady om. Makkonen Eija ja Nygård Marjo, Kajaani
englanninkääpiöterrieri Great Bernina's Ahti Nelitahti om. Klemola Anne ja Tero ja Suoniemi Anne-Mari, Oulainen
glen of imaalinterrieri Gleann Kangaroo om. Luukkonen Sini, Rauma
irlanninterrieri Karamell-IN Freezn Clearbob om. Miettinen Kaarina ja Matti, Rymättylä
jackrussellinterrieri Kinapak Lib Tin Magic om. Kastari Helena ja Suomalainen Tuula, Kivelä
kerrynterrieri Geijes Zentara's Pearl om. Lundsten Mia ja Brenner Markus, Espoo
kettuterrieri sileäkarvainen Texforrier Miss Shillelagh om. Nyman Molli ja Delmar Ross, Villähde
kääpiöbullterrieri Worrigal Deep Purple om. Ahola Anne ja Timo, Orivesi
manchesterinterrieri Bonwild Black Pearl om. Karjalainen Kristiina, Kempele
norwichinterrieri Black Spot Zatomayor om. Lehto Ritva, Tampere
parsonrussellinterrieri Miselin Maxfactor om. Janatuinen Anne ja Salminen Niko, Oulu
saksanmetsästysterrieri Aciom HN Otto om. Siermala Pekka ja Marjut, Himanka
silkkiterrieri Curiosity Special Edition om. Kovalainen Jenna, Tampere
skotlanninterrieri Maryglen Wistaria om. Hämäläinen Eeva, Lohja
staffordshirenbullterrieri Red-River-Side D'esparreguera om. Kalima-Jokinen Laura, Vantaa
walesinterrieri Dixie Sound Money Flow om. Kaitila Terhi, Espoo
valkoinen länsiylämaanterrieri Starring Slickepott om. Lotzniker Lorena, Palosaari Juha ja Lehtonen Vesa, Otalampi
vehnäterrieri Windisle Latour om. Holopainen Seija, Sorsakoski
yorkshirenterrieri Marylin Monroe Bakarat om. Toivanen Markku ja Haapasalo Kaija, Toijala

 

 

FCI 4 tuomari: Leif-Herman Wilberg, Norja
1. karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Choiran Papageno om. Kartila Kaisa, Espoo
2. karkeakarvainen mäyräkoira Track-Action Åssian om. Lehto Anne, Kyrö
3. lyhytkarvainen mäyräkoira Yoda vom Golf om. Hiekkamies Sari ja Janette, Espoo
4. lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira Grandgable’s Enchanted Bean om. Männistö Minna, Nousiainen

lyhytkarvainen kaniinimäyräkoira GrandGables Red Hot N Reddy om. Pyyppönen Katariina, Numminen
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Tahwo om. Joki Nina, Kannus
pitkäkarvainen mäyräkoira Örnbergets Katelina om. Hänninen Kati ja Pekka, Söderkulla

 

 

FCI 5 tuomari: Mona Selbach, Norja
1. samojedinkoira Ikiliikkujan Eddie of Voyage om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
2. suomenlapinkoira Paukapää Siru om. Suihkonen Minna, Liminka
3. keeshond Keesbrook's Boldy Go om. Koskinen Johanna, Mustasaari
4. pomeranian Arcadian's Red Jet Setter om. Ruotsalainen Laura ja Esa, Lammi

akita Tartagal's Hyouzan Go om. Eskelinen Johanna, Oulu
alaskanmalamuutti Asha Star Of Yukon om. Virtanen Susanna, Klamila
amerikanakita Midian's Intense Dragon om. Virtanen Heli, Hajala
basenji Sternhimmels Femina Floreat om. Tikka Marika ja Pukkila Anneli, Helsinki
buhund Tunturipuron Elosalama om. Pihlaja Tarja, Seinäjoki
chow chow Silkkitie Soturi om. Saarinen Hilkka, Koski TL
cirneco dell'etna Vespinja's Biancavilla om. Heikkinen Jenni ja Peltola Annikki, Kempele
eurasier Feuerblick Nexus om. Soininen Jorma, Savonlinna
faaraokoira Northgate's Midsummer Night om. Syri Heidi ja Asko, Kannus
harmaa norjanhirvikoira Larvmarkens Pang om. Lehtonen Timo, Lappi
ibizanpodenco lyhytkarvainen Sniffens Siri om. Saloranta Susanna, Oulu
islanninlammaskoira Milennas Rune om. Riiali Misa, Klaukkala
japaninpystykorva Bella Godivas Beckham om. Nevalainen Maria ja Haromo Heidi, Lempäälä
kleinspitz muut värit Pienenpolun Rasmus om. Lappalainen Kirsi ja Vihanti Tuija, Lievestuore
kleinspitz ruskea ja musta Pienenpolun Lady Princessa om. Lappalainen Kirsi, Lievestuore
kleinspitz valkoinen Emmaboda Dazzler om. Kilponen Aga, Eugmo
lapinporokoira Raiddokas Yskä om. Jennhag Pia c/o Sundström Karin, Oravais
lunnikoira Bolero om. Loppukaarre Laura ja Jaana, Kuopio
länsigöötanmaanpystykorva Handskes Attraktiv Liv om. Peltola Tarja, Vihteljärvi
meksikonkarvatonkoira iso Blue Crest's Millenium Tizoc om. Hämäläinen Aula, Suolahti
mittelspitz muut värit Damirazin Ö-Mappi om. Ursin Katri ja Pasi, Säynätsalo
mittelspitz ruskea ja musta Pienenpolun Diplomatic om. Tunturipuro Ida, Lammi
mittelspitz valkoinen Jenkkin's Artic Bear om. Löytölä Maija, Pori
perunkarvatonkoira iso Ebby Nort Brun om. Vilppunen Marjukka, Oulu
portugalinpodengo karkeakarv. pieni Marcela om. Lehtonen Päivi, Monninkylä
portugalinpodengo lyhytkarv. pieni Tähtitaivaan Omar om. Laitila Paula, Vaasa
ruotsinlapinkoira A-Norr om. Markkanen Meri, Kaskinen
siperianhusky Huurrehelmen Miranda om. Udelius Satu ja Timo ja Peltokoski Johanna, Pojanluoma
suomenpystykorva Ristipolun Rekku om. Uusitalo Tapio, Isojoki
volpino italiano Mandastamm Jack Janitor om. Jäkärä Jessica, Siivikkala

 

 

FCI 6 tuomari: Harald Aune, Norja
1. dalmatiankoira Gracilis Girl Power om. Strömberg Johanna, Nurmijärvi
2. rhodesiankoira Bawabu Vuma Wamugunda om. Peltonen Liisa, Tuulos
3. petit basset griffon vendeen Sweetdean Alice Tinker om. Virpiö Eeva c/o Heino Tuila-Riitta, Köyliö
4. suomenajokoira Kalparon Rex om. Ek Bo ja Daniel, Yttermark

amerikankettukoira Orismalaikan Ronja om. Pihlajamäki Jani ja Sami, Sääskiniemi
basset fauve de bretagne Great Griffin Brigitte om. Rex Joachim, Vörå
basset hound Hopeless Just Sexy Sadie om. Turkia Taija, Lohja as.
beagle Clarion Cameo Magic Man om. Alhava Marjukka ja Resko Eeva, Kangasala
dreeveri Mira om. Lehto Anne ja Laine Nina, Kyrö
grand basset griffon vendeen Minskuhoff's Grand Finlandais om. Leppänen Heli ja Aaltovirta Maria, Veikkola
vihikoira Saunatytön Capriccio om. Nertamo Lassi, Helsinki

 

 

FCI 7 tuomari: Irene Krogstad, Norja
1. irlanninsetteri punainen Vicary's Yedidah om. Parkkinen Johanna, Sasi
2. unkarinvizsla lyhytkarvainen Serédi Hunor om. Tammivuori Hannele, Untamala
3. pointteri Silverforsens Party Animal om. Garbeklint Monica, Östersund Sverige
4. bracco italiano Heinäaron Monte Premi om. Liponen Eija, Vaajakoski

bourbounnaisin seisoja Canine Boavva om. Vesanto Iida, Alaskylä
englanninsetteri Snowsett American Way om. Varpula Hilkka, Muurla
gordoninsetteri Goango Black Alexander om. Hannus Terhi ja Matti, Martinniemi
isomünsterinseisoja Pikku-Hiiden Falastur om. Aho Fanny, Vanhakylä
pieni münsterinseisoja Elmo om. Savolainen Janne, Siilinjärvi
saksanseisoja karkeakarvainen Duketin Aida om. Saarnisto Mikko, Seinäjoki
saksanseisoja lyhytkarvainen Outavainun Unda om. Alanko Marika, Tuomikylä
spinone Koulupolun Saimi om. Suutari Satu, Ii
unkarinvizsla karkeakarvainen Tangrams Believe In Love om. Suutari Satu, Ii
weimarinseisoja lyhytkarvainen Wayfarer's Be Or Not To Be om. Koivisto Niina, Petsmo

 

 

FCI 8 tuomari: Per Iversen, Norja
1. portugalinvesikoira April Fool's Vissi Fetissi om. Blomberg Jenni ja Molander Mervi, Äänekoski
2. lagotto romagnolo Foogel Crostatina om. Länsiö Terhi, Tampere
3. amerikancockerspanieli Truly Yours Magic-Trilogy om. Heikkinen Outi ja Vartiainen Sanna, Palokka
4. englanninspringerspanieli Adamant's Let Me See om. Hovila Tarja, Somero

barbet Turnix de la Cale des Rouleaux om. Aarnio Tuija, Pälkäne                      
clumberspanieli Spice Twice Athos om. Pimiä Mari, Vääksy
cockerspanieli XXL of Black Mirage om. Ranta Jaana, Jäniksenlinna
espanjanvesikoira Zorrazo Xenia om. Styrman Sari, Nummela
fieldspanieli Mandolic Flamenco om. Koski Mirva, Kolho
irlanninvesispanieli Chili Pepper Of Big Spaniel om. Simonen Liana ja Linnavuori Seidi, Helsinki
kiharakarvainen noutaja Häämörin Rekyyli om. Visasalo Marja-Lea, Mynämäki
kooikerhondje Cavalriina's Karlo Karlai om. Jalava Kaisa, Joensuu
kultainennoutaja Greenhill's Final Fantasy om. Virtanen Anne, Humppila
labradorinnoutaja Tawastway's Sunshine om. Holländer Milja, Korpilahti
novascotiannoutaja Kitimat Monday Morning om. Tuominen Mirja, Turku
sileäkarvainen noutaja Pikestar's Summer Shot om. Siikonen Heli, Muurikkala
walesinspringerspanieli Rocbee Eeka's Firstson om. Piisilä Miia, Lumimetsä

 

 

FCI 9 tuomari: Anne-Mari Haugsten, Norja
1. maltankoira Maldonnas The One I Love om. Kulmala Tarja ja Mika, Seinäjoki
2. lhasa apso Barjea Mai Ling Panda om. Kares Juha ja Ståhlberg Michaela ja Peterson Barbara, Esbo
3. tiibetinterrieri Falamandus Issu De Lion om. Byrne Maureen JA Hakamo Tanja, Tuusula
4. shih tzu Lovelion's Someone Like Me om. Mäkelä Nina, Vantaa

bichon frisé Jitterbop Million Bucks om. Kauppinen Jaana, Vantaa
bichon havanais Saharanda Heralds Heyday om. Marjo & Minna Heikka & Suvi Keisu, Vantaa
bolognese Sasis Hip-Hop om. Turunen Heikki, Parantala
bostoninterrieri Nevicata's Olivia Xanadu om. Hokkanen Katri ja Justus, Jyväskylä
cavalier kingcharlesinspanieli Babbler's Female Pover om. Jokinen Johanna ja Ilpo, Forssa
chihuahua lyhytkarvainen Namkliv Princess Party om. Vilkman Riitta, Hausjärvi
chihuahua pitkäkarvainen Crawford Force Majeure om. Poikolainen-Däuber Teija, Hyvinkää
coton de tulear Longweiler Beaming Belle om. Romppanen Erja, Kuivasmäki
griffon belge Pikkanan Boogie Man om. Parikka-Pesonen Leena, Hamina
isovillakoira h & a Pompano French Fashion om. Lirkki Mervi, Läyliäinen
isovillakoira m & r & v Siida's Black Magpie om. Sarola Mervi ja Koponen Tuula, Järvenpää
japanese chin Okotan Bijutsu om. Ahola Elina ja Anna, Uusikaupunki
keskikokoinen villakoira h & a Olymbinar's Conquistador om. Lehtiranta Henni ja Mäkinen Laura, Helsinki
keskikokoinen villakoira m & r & v Soltar's Keep The Secret om. Ala-Honkola Liisa, Kuortane
kiinanharjakoira Zhannel's First Choice om. Backlund Heli ja Ståhl Hannele, Övermark
kiinanpalatsikoira Gipan Amir Atalik om. Haapaniemi Eila, Pori
kingcharlesinspanieli Contrariwise Café Au Lait om. Moilanen Susanne, Otalampi
kromforländer Saranevan Aurora om. Forstén Kirsti ja Degerman Hanna, Tampere
kääpiövillakoira h & a Spribeau Dream Weaver om. Markola Johanna, Turku
kääpiövillakoira m & r & v Sarahill And I Love You om. Kumpulainen Saara, Otalampi
löwchen Parfait Fleur Hymne l'Amour om. Välikangas Anu, Kauhajoki
mopsi Marabou Equila Tequila om. Poutiainen Mira ja Kari, Kankainen
papillon Sinceres Pepite D'Or om. Laine Anita, Paltamo
petit brabancon Nineth Fanilla-Figlia om. Hakala Riitta, Tottijärvi
phalène Chaplin Line's Northern Hope om. Kangas Kaisa ja Leena, Oulunsalo
ranskanbulldoggi Tinylions Hayday Hero om. Nyman Minna, Jyväskylä
tiibetinspanieli Ziestan Lilla Luka om. Parkkisenniemi Sami ja Haverinen Sanna, Kuusamo
toyvillakoira Airi Arabeska Flame Of Love om. Kursu Heidi, Oulu

 

 

FCI 10 tuomari: Agneta Kappers, Ruotsi
1. italianvinttikoira Soltar's Unbelievable om. Ukura Hanna ja Lillstrang Jukka, Tupos
2. englanninvinttikoira J.A.Y.JP Zipang Pleskei Kimsar om. Saarinen Kimmo ja Tanninen Seppo, Helsinki
3. saluki Aziz Xanom om. Jalkanen Stina, Hankasalmi
4. whippet Pojanrinteen Pandora om. Hämeenniemi Arja, Juha ja Iines, Hoisko

afgaaninvinttikoira Neliapilan Yksinäinen Suzi om. Kettunen Arja ja Vihma Maija, Vantaa
irlanninsusikoira Tinwhistle's La Straniera om. Pirttilahti Hanna ja Tomi, Turkhauta
puolanvinttikoira Betjanova Chart Fauna om. Rintamäki Carola, Vasa
skotlanninhirvikoira Baylind Hepburn to Blixten om. Arhima Inger ja Arhima-Oinonen Marja-Leena ja Oinonen Kyösti, Kantvik
unkarinvinttikoira Kucorgo-Dombi Drava om. Liikanen Nina, Kangasala
venäjänvinttikoira Yegorov Midsummer Sun om. Piippo Seija ja Jari, Kokkola

 

 

PARAS KASVATTAJARYHMÄ LAUANTAINA tuomari: Petru Muntean, Romania
1. bichon frisé kennel Jitterbop om. Kauppinen Jaana, Vantaa
2. afgaaninvinttikoira kennel Neliapilan om. Kettunen Arja ja Vihma Maija, Vantaa
3. partacollie kennel Bristregal om. Janger Nina, Järvenpää
4. coton de tulear kennel Longweiler om. Romppanen Erja, Kuivasmäki

amerikanstaffordshirenterrieri kennel Kesselin om. Susanna Berghäll, Vantaa
bedlingtoninterrieri kennel Slioorin om. Kiili Teuvo ja Granqvist Miia, Vaasa
bichon havanais kennel Jatakabi's om. Jaatinen Taina, Iso-Äiniö
bordercollie kennel Pikkupaimenen om. Solanti Sari, Palokka
borderterrieri kennel Heathberry's om. Pietiläinen Hanna ja Elina, Vantaa
brasilianterrieri kennel Jyvämäen om. Korpinen Pirjo-Riitta, Ypäjä
cairnterrieri kennel Rocco's Collar om. Pärssinen Leena-Maija ja Riina-Kaisa, Loimaa
collie lyhytkarvainen kennel Sandcastle's om. Rautiainen Kirsi, Lievestuore
collie pitkäkarvainen kennel Blomlane's om. Hotti Heikki ja Ritva, Varkaus
kiinanpalatsikoira kennel Chilliwack's om. Askola Marja, Kankaanpää
lhasa apso kennel Chic Choix om. Kares Juha, Ojakkala
löwchen kennel Chic Choix om. Kares Juha, Ojakkala
mopsi kennel Kastanjan om. Laine Riitta ja Timo, Pori
puli muunväriset kennel Castlewolf om. Sandbäck Maarit, Pietarsaari
saksanseisoja lyhytkarvainen kennel Outavainun om. Pollari Jukka, Hyllykallio
saluki kennel Aziz om. Jalkanen Stina, Veneranta
schapendoes kennel Buffing om. Lehdistö Paula, Halkia
shetlanninlammaskoira kennel Helskon om. Ohtonen Seija ja Taru, Riistavesi
shih tzu kennel Ta Maria om. Laaksonen Maria ja Anne, Rymättylä
silkkiterrieri kennel Bombix Moren om. Leino Irma, Espoo
skotlanninterrieri kennel Maryglen om. Mäki Marianna, Lempäälä
tiibetinspanieli kennel Toyway om. Leiviskä Jouko, Varjakka
tiibetinterrieri kennel Falamandus om. Hakamo Tanja, Tuusula
vanhaenglanninlammaskoira kennel Old Cobbler's om. Nurmela Satu ja Kai, Raisio
vehnäterrieri kennel Röhvelin om. Kiviaho Leena, Isokyrö
venäjänvinttikoira kennel Yegorov om. Piippo Seija ja Jari, Kokkola
whippet kennel Softouch om. Muhonen Pirjo, Helsinki
yorkshirenterrieri kennel Magic Minidog om. Toivanen Markku, Toijala

 

 

PARAS VETERAANI LAUANTAINA tuomari: Petr Rehanek, Tsekki
1. lhasa apso Chic Choix Marlon Brando om. Rantanen Sini ja Sievola Pasi, Pälkäne
2. keskikokoinen villakoira m & r & v Nutlee Gentle Snack om. Vuori Hanna, Längelmäki
3. belgianpaimenkoira groenendael Midnattens No Doubt om. Vesterlund Karin, Jakobstad
4. shetlanninlammaskoira Lundecock's Zany From Sweden om. Grönholm Anne, Riihimäki

afgaaninvinttikoira Sonate's One Man Band om. Lindfors Tuula, Espoo
bedlingtoninterrieri Slioorin Open Love Or Not om. Harjula Anni-Marjatta, Vaasa
belgianpaimenkoira malinois Red Supersonic Buuster om. Westerlund Gunnel, Jakobstad
belgianpaimenkoira tervueren Quizas Hero om. Kangasluoma Tiina, Kello
bichon frisé Maclaren's Juan Fangio om. Kortesmäki Henna, Seinäjoki
bichon havanais Bellezza's Sparkling Cider om. Huurinainen Aino-Inkeri, Kajaani
bordercollie Camicats Suzie om. Frönäs Carina, Kristiinankaupunki
bouvier Mörrimöykyn Valma om. Aarnio Tuija ja Antero, Pälkäne
cairnterrieri Janettan Elmira om. Hassinen Paula ja Räsänen Katja, Palokka
cavalier kingcharlesinspanieli Breeze Be My Ramsansaa om. Tapio Maaret, Lempäälä
ceskyterrieri Minipeikon Komea Duracell om. Himanka Markus, Vaasa
chihuahua pitkäkarvainen Namkliv Mr Snow Flake om. Kauppila Anitta, Riihimäki
collie lyhytkarvainen Sandcastle's Skinnydipping om. Niininen Mia ja Auvinen Helena, Jyväskylä
collie pitkäkarvainen Blomlane's Love To Touch om. Kuvaja Marika, Varkaus
coton de tulear Michel Nabila's You Bella Cosa om. Molari Päivi ja Timo, Nuppulinna
englanninsetteri Snowsett American Way om. Varpula Hilkka, Muurla
englanninvinttikoira Rantalaukan Jäniksenkäpälä om. Valli Sari ja Aalto Kirsi, Tuomikylä
irlanninsetteri punainen Red Fellow's Night Fewer om. Saarela Anna-Maija, Vihtavuori
isovillakoira m & r & v Hot Gossip Show Me Heaven om. Kemppainen Sirpa ja Hannu, Kajaani
italianvinttikoira Taikatytön Robertino om. Aho Airi, Raahe
jackrussellinterrieri Myrmidon Jack Danzey om. Kastari Helena, Klamila
kiinanharjakoira Tre Pe's Okej Jag Är Tjej om. Säily Mirja-Leena, Saloinen
kiinanpalatsikoira Saryan Golden Treasure om. Ahonen Sari, Otalampi
löwchen Chic Choix Zazou Zoulou om. Ervasti Elina, Järvenpää
mopsi Kastanjan Lavender Lori om. Rantanen Tuula ja Sini, Espoo
papillon Sinceres Pepite D'Or om. Laine Anita, Paltamo
parsonrussellinterrieri Ninacan Piper om. Lehtinen Anni ja Salminen Leena, Karkku
partacollie Bristregal Easy Regal om. Janger Nina, Järvenpää
phalène Yöperhon Essi Emilia om. Mieto-Saarijärvi Jaana ja Saarijärvi Esko, Tuomikylä
pointteri Kinnike Tandy om. Lumpov Anita, Loviisa
pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Drole D'Oiseau Gueule-de-Loup om. Turunen Kirsi, Vantaa
ranskanbulldoggi Huitukan Bagatelle om. Varpio Pia ja Girs Vesa, Järvenpää
saksanpaimenkoira Bar-Waxan Ä-Lambada om. Koivusalo Saarakaisa ja  Timo, Kokkola
saluki Aziz Jalil om. Ekblad Kristina, Säkylä
schapendoes Scandocs Pinko om. Lahdenperä Anja, Suodennieme
serra de airesinpaimenkoira Impacto Da Quinta D'Abroeira om. Metsätalo Päivi, Anttola
shih tzu Moffelinos Close To You om. Rantamäki Seija, Vaasa
silkkiterrieri Bombix Moren The Spirit om. Paukama Jutta, Jyväskylä
staffordshirenbullterrieri Staff Homsantuun Hulivili om. Kortelainen Tanja, Järvenpää
tiibetinspanieli Sunny Start Reeta om. Mäkelä Johanna, Seinäjoki
tiibetinterrieri Falamandus Double-Noeud om. Lehdistö Laura ja Hakamo Tanja, Tuusula
vehnäterrieri Wheatstone Bogart om. Ranta Ritva ja Bergbom Karin, Laihia
whippet Softouch Cattail Moon om. Furu Marita, Kaskinen

 

 

PARAS KASVATTAJARYHMÄ SUNNUNTAINA tuomari: Petr Rehanek, Tsekki
1. tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen kennel Love-Dane's om. Rantavuoti Raili, Tornio
2. samojedinkoira kennel Ikiliikkujan om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
3. newfoundlandinkoira kennel Wave Seeker's om. Lius Outi, Haarajoki
4. keeshond kennel Eswood om. Koskinen Johanna, Mustasaari

amerikanakita kennel Midian's om. Laitila Katri, Seinäjoki
basenji kennel Sternhimmels om. Pukkila Anneli, Helsinki
basset hound kennel Basstrick's om. Valkama Teija, Jokipii
berninpaimenkoira kennel Riccarron om. Ylä-Mononen Satu, Kangasala
bokseri kennel Cocoon's om. Halkomäki Maarit, Lepsämä
chow chow kennel Ikäneidon om. Kairtamo Virpi, Ikaalinen
cockerspanieli kennel Flyers om. Saarinen Paula, Irjanne
dalmatiankoira kennel Marnellin om. Marttinen Eine, Palokka
dobermanni kennel Bäbie's Garden om. Kärkkäinen Marina, Helsinki
englanninspringerspanieli kennel Adamant's om. Hovila Tarja, Somero
espanjanvesikoira kennel Zorrazo om. Fredrikson Marika, Nummela
hovawart kennel Gierrat om. Sarre Saila, Oulu
japaninpystykorva kennel Bella Godivas om. Haromo Heidi, Lempäälä
kultainennoutaja kennel Greenhill's om. Virtanen Anne, Humppila
kääpiöpinseri kennel Rowan-Alley's om. Peltoniemi Helena, Isojoki
kääpiösnautseri musta kennel Black Drop om. Lastula Juha, Orivesi
leonberginkoira kennel Kinglords om. Laine-Aro Marita ja Aro Seppo, Tampere
lyhytkarvainen mäyräkoira kennel Vulpes om. Tuovinen Hilkka ja Camilla, Kauhajoki
mittelspitz muut värit kennel Damirazin om. Tuominen Eija, Hämeenlinna
novascotiannoutaja kennel Tollerbay om. Granholm Eva-Lisa, Södra Vallgrund
pinseri kennel Rowan-Alley's om. Peltoniemi Helena, Isojoki
pitkäkarvainen mäyräkoira kennel Badamtam's om. Sjöholm Pauliina, Siuntio
pomeranian kennel Biconty's om. Alppinen Pirjo-Riitta, Hyllykallio
portugalinvesikoira kennel Tajmadoran om. Suomela Eija, Karhula
pyreneittenkoira kennel Chenespace om. Tammiala-Salonen Tuulikki, Huhmari
rhodesiankoira kennel Bawabu om. Laakso Satu, Pori
rottweiler kennel Finnjäntans om. Wickman Marianne, Terjärv
shar pei kennel Secret Line's om. Sorsa Merja, Karjalohja
sileäkarvainen noutaja kennel Pikestar's om. Oinonen Pirkko, Kimonkylä
snautseri musta kennel Tacillan om. Katila Anu, Jukaja
snautseri pippuri-suola kennel Doctor's Order om. Kentala Kirsi ja Jukka, Vaasa
tanskandoggi musta ja harlekiini kennel Jättiläisen om. Nieminen Kati, Renko
tanskandoggi sininen kennel Bonel om. Boman Minna ja Jouni, Suonenjoki
tiibetinmastiffi kennel Dar Shing om. Pitkänen Jorma, Jyväskylä

 

 

PARAS VETERAANI SUNNUNTAINA tuomari: Petru Muntean
1. samojedinkoira Ikiliikkujan Ashley om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
2. dreeveri Mira om. Lehto Anne ja Laine Nina, Kyrö
3. tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Love-Dane's Monday Romance om. Myllyneva Mia ja Janne, Oulu
4. suomenlapinkoira Paukapää Siru om. Suihkonen Minna, Liminka

alaskanmalamuutti Musikaalinelly om. Kataja Aino, Alajärvi
amerikancockerspanieli Frosty Kiss' As I Please om. Ylimäki Kati, Tampere
basenji Sternhimmels Rara Avis om. Pukkila Anneli ja Kronberg Anu, Helsinki
berninpaimenkoira Nelisilmän Quelle om. Ekman Tarja ja Takaluoma Leena, Oulu
bokseri Yasper Zur Liebenburg om. Kujala Pentti, Tampere
buhund Tunturipuron Elosalama om. Pihlaja Tarja, Seinäjoki
chow chow Silkkitie Soturi om. Saarinen Hilkka, Koski TL
cockerspanieli Flyers You Know om. Saarinen Paula, Irjanne
dalmatiankoira Dagazza Like A Virgin om. Vähämaa Seija, Tervakoski
dobermanni Mamres Kait Karlanda om. Laine Annika, Helsinki
estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Li'l Folks Enourmous Ego om. Simola-Takala Päivi ja Takala Merja, Alvettula
hovawart Gierrat Ande-Sigga om. Poikolainen Hanna, Lievestuore
ibizanpodenco lyhytkarvainen Sniffens Siri om. Saloranta Susanna, Oulu
islanninlammaskoira Milennas Rune om. Riiali Misa, Klaukkala
japaninpystykorva Bella Godivas Adolf om. Haromo Heidi, Lempäälä
karkeakarvainen mäyräkoira Hukkaputken Nunna om. Laukkonen Pirjo ja Hannu, Kyröskoski
keeshond Pes Anserinus Tzar om. Ryynänen Pirkko, Kuopio
kleinspitz muut värit Orion Continental Lady om. Ruotsalainen Esa ja Laura, Lammi
kleinspitz valkoinen Emmaboda Frosty Showgirl om. Kilponen Aga, Eugmo
kooikerhondje Milfeddyg Csashja Bianca om. Mieto-Saarijärvi Jaana ja Saarijärvi Esko, Tuomikylä
kääpiöpinseri Humblepup Delta om. Toivonen Kati, Riihimäki
kääpiösnautseri musta Black Drop Timberjack om. Lastula Tiina, Orivesi
landseer Sweetpanda Sindy om. Kallio Irina, Seinäjoki
leonberginkoira Pinbiittan Friquet My Love om. Piskunen Ritva, Järvelä
lunnikoira Silversound's Dr Outo-Lempi om. Keskinen Eija, Helsinki
lyhytkarvainen mäyräkoira Coup's Mannor om. Toivonen Marjukka, Hyvinkää
mittelspitz ruskea ja musta La Feline de Cat'Pat om. Nevalainen Susanna, Soini
newfoundlandinkoira Aarnikarhun Manzana om. Simonen Petra ja Nina, Vantaa
novascotiannoutaja Tollerbay Jade Mirage om. Granholm Eva-Lisa, Södra Vallgrund
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Opalina's Valentino om. Ståhlberg Perttu, Helsinki
pitkäkarvainen mäyräkoira Dominica Ursula om. Kaskelma Saara, Raikku
portugalinvesikoira Tajmadoran Estefania om. Muranen Ann-Christin ja Maiju, Kotka
pyreneittenkoira Blaireau Noire Diamant om. Gröngvist Tytti, Hikiä
sileäkarvainen noutaja Ahottaren Väpä om. Ruis Tanja ja Ismo, Pori
snautseri pippuri-suola Mihan Zauke om. Kankaanpää Mirja, Kuggom
tanskandoggi musta ja harlekiini C'mon Everybody om. Wilenius Rita, Vuorentausta
tanskandoggi sininen Bonel Gosma om. Heikka Sanna, Kemi

 

 

LAUANTAIN ROTUNSA PARHAAT PENNUT

afgaaninvinttikoira Hienohelman Julius om. Korpikallio Kirsti, Hailuoto
airedalenterrieri Big Lady's Dancing Dazzler om. Tuominen Hanna ja Hjelm Pirjo, Seinäjoki
australianpaimenkoira Painted Magic Cinnebar om. Jaakkola-Andersson Heidi, Ylöjärvi
australianterrieri Sad Sack's Lucky Luke om. Ohtonen Jaana ja Ahola Marjo, Kuluntalahti
bedlingtoninterrieri Velvety Super Trouber om. Granqvist Miia ja Kiili Teuvo, Karperö
belgianpaimenkoira malinois Giramin Balthial om. Kiviaho Miia ja Jokela Maria, Alajärvi
belgianpaimenkoira tervueren Mustantuiskun Dotten-Xandrina om. Mäkelä Merja ja Teijo, Jokipii
bichon havanais Tequilaville's Nanette Blancet Noir om. Aspfors Helena, Singsby
bordercollie Demssin Magical Melody om. Hernandez Zennifer, Ypäjä as
borderterrieri Karimäen Jackpot om. Sievä Maire, Nokia
bracco italiano Heinäaron Ferrari Fxx om. Hautala Noora ja Himanka Simo, Kalajoki
cavalier kingcharlesinspanieli Anncourt My Mama Said om. Qvickström Heidi, Espoo
chihuahua lyhytkarvainen Helena's Band Mu-Shu Cotton om. Smirnov Roman, St.Petersburg Russia
chihuahua pitkäkarvainen Suvikasteen Alis om. Virtanen Kaija, Hajala
collie pitkäkarvainen Magicmills Golden Genie om. Westerholm Pirjo ja Salminen Jenna, Mänttä
coton de tulear Mirapark Elegant Essi om. Veltti Mirja, Pirkkala
englanninsetteri Lacerta om. Leppänen Liisa, Haapajärvi
griffon belge Pikkanan Tan Zirconia om. Mäkkeli Arja, Vojakkala,Loppi
irlanninsetteri punainen Dollydane's Gardenia om. Mörö Nina, Sääkskylä
italianvinttikoira Taikatytön Diara om. Syvänperä Tuula, Toivakka
jackrussellinterrieri Vauhti Vinhan Metka om. Kuronen Eila ja Heli, Helsinki
japanese chin Okotan Tip Top om. Maaninka Aulikki ja Ahola Elina ja Anna, Uusikaupunki
kerrynterrieri Geijes Brainstorm om. Venhe Virve ja Lundsten Mia, Kilvakkala
keskikokoinen villakoira m & r & v Soltar's Nefertiti om. Kangas Kristiina ja Lillstrang Jukka, Seinäjoki
kiinanharjakoira Old Chum's Knight of North om. Miettinen Helena, Kuopio
kingcharlesinspanieli Rapidash Baroness Beauty om. Ikäheimo Mia ja Paananen Kari, Keitele
kääpiöbullterrieri Strong Stael Idill For Sanna om. Perätalo Sanna, Kiviniemi
kääpiövillakoira m & r & v Mc Gregor's Garden Julie om. Luukkonen Virpi ja Halonen Eija, Vuorela
löwchen Parfait Fleur Julie-Anais om. Kapraali Anja ja Kojola Tarja, Alajärvi
maltankoira Chiking Dancing Boy om. Suominen Tuula ja Juha, Vaasa
mopsi Talvipuutarhan Keikari om. Jussinmäki Birgitta ja Jere, Ylihärmä
norfolkinterrieri Pihlajapirtin Jackpot om. Cleve-Hartikainen Christina, Hamina
papillon Parovskin Carla Caramell om. Kultti Tanja, Koivulahti
parsonrussellinterrieri Peatdigger Maple Leaf om. Laurila Aura, Tampere
partacollie Highflying Straight Flush om. Janger Nina ja Holmberg Kenneth, Järvenpää
polski owczarek nizinny Marquee Let It Ride om. Yrjas Päivi, Vaasa
pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Iwaz Ambre Jaune om. Turunen Kirsi ja Harri, Vantaa
ranskanbulldoggi Bullrunners P-Adam om. Peltola Samuli, Espoo
saksanpaimenkoira Sensen Mann Heyman om. Latvala Emilia ja Matti, Hämeenlinna
saksanseisoja karkeakarvainen Vintiläntuuli RC Tuiskutuuli om. Orava Reijo, Nakkila
saluki Khalils Qadra I-Imkan Schariar om. Bäck Monica, Vaasa
shetlanninlammaskoira Snowglow's Now or Never om. Rajaheimo Anu, Kantvik
tiibetinspanieli Shibazhan Helianthus om. Johansson Anne c/o Pesonen Ritva, Helsinki
valkoinen länsiylämaanterrieri Lucky White Cameron om. Matilainen Seija, Jyväskylä
valkoinenpaimenkoira Mihela's Gentle Miracle om. Alanen Maarit, Tikkakoski
welsh corgi pembroke Region's Young Dream om. Tompuri Minna ja Manninen Marjo, Oulainen
venäjänvinttikoira Lynx Ride The Wind om. Engman Carina, Helsingby
whippet Taraly Black Panther om. Silmäri Anna ja Reponen Keijo, Nokia

 

 

SUNNUNTAIN ROTUNSA PARHAAT PENNUT

affenpinseri Davydovin Black Oscar om. Kinnunen Kirsi, Karjaa
amerikanakita Midian's Kind Queen om. Pihlman Eija, Kokkola
amerikancockerspanieli Marvellous Star Challenger om. Kaasalainen Kristiina ja Heikki, Valkeakoski
basenji Dakarai Jamili Heri om. Somppi Päivi, Virrat
basset hound Urquel Moravia Bray om. Hakala Päivi ja Seppo, Ruovesi
berninpaimenkoira Zweierteam Lunaria om. Laine Hilkka ja Hanne, Tampere
bokseri Ma Baker's Carwash om. Mattas Susanne, Vaasa
chow chow Ikäneidon Kaunis-Uni om. Kairtamo Virpi, Ikaalinen
cockerspanieli Crawford Sweet Soprano om. Hanski Tia-Maria, Viljakkala
dalmatiankoira Little Village's Knave Of Hearts om. Julkunen Marketta ja Jaakko, Temmes
dobermanni Denwest Ideal Idol om. Tuorila Mirkka, Perälä
espanjanvesikoira Zorrazo Yaiza om. Ollila Susanna, Tampere
estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Nicao's Anjo Da Guarda om. Matilainen Sinikka, Ruto
eurasier Bianca om. Ojanperä Raili, Vihanti
harmaa norjanhirvikoira Säkäpuron Otto om. Takaluoma Matti, Lapua
hovawart Willahof's Themis om. Vähä-Antila Maarit, Ylöjärvi
keeshond Eswood Nanouk om. Palomaa Satu, Ilmajoki
kleinspitz ruskea ja musta Tempore Making Waves om. Kailasuo Anne ja Soronen Salla, Kempele
kultainennoutaja Greenhill's Lucky Charm om. Ruutikainen Mervi, Haapajärvi
kääpiöpinseri Suniloxi Salama Santeri om. Härkönen Minna, Vuokatti
kääpiösnautseri pippuri-suola Ripsalidopsis Nagrada For Succes om. Siltala, Ylikiiminki
lagotto romagnolo Kuusihovin Giuseppe om. Eklund Birgitta, Övermark
landseer Knallikallion Felicity om. Harju Tanja ja Mikkanen Suvi, Kauhajoki as
leonberginkoira Namupalan Hot Gossip om. Mäensivu Aila ja Rauno, Suurimaa
lyhytkarvainen mäyräkoira Spectrolite's Crazy Beauty om. Rasinpää Minna ja Minttu-Marie, Nurmo
mittelspitz muut värit Mintgarden's Yakata om. Perälä Päivi, Tampere
mittelspitz ruskea ja musta Gerry von Schloss Lindenau om. Luiro ja Nousiainen, Paltamo
newfoundlandinkoira Tiddlywinks Dollypartton om. Kangas Helena ja Rami, Helsingby
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Simply Tan Wild-Rose om. Karvonen Maarit, Järvinen Marita ja Pajula Tuulikki, Seinäjoki
pitkäkarvainen mäyräkoira Örnbergets Taxman om. Hänninen Kati ja Simelius Pirjo, Vantaa
pomeranian Vit-Väktarens Nicke Nyfiken om. Paavola Ulla ja Österlund Krister, Pörtom
portugalinvesikoira April Fool's Atzo Matzo om. Koskela Riikka, Seinäjoki
pyreneittenkoira Peppi Farma Stekot om. Weurlander, Lehtiranta Tiina ja Kääpä M-L, Pappinen
rottweiler Black Happies Icepower om. Nieminen Marjo ja Kai, Jokipii
samojedinkoira Snowmist Merrymaker om. Tuomaala Riitta, Raahe
sileäkarvainen noutaja Chiccoxen Keep In Touch om. Kuusela Niklas ja Ikonen Kati, Kiihtelysvaara
siperianhusky Ajatar Ykä om. Hihnala Tanja, Rautio
snautseri pippuri-suola Mihan Pakkasrinssi om. Ruohonen Tiina, Vaasa
suomenajokoira Kahvanahon Karisma om. Korhonen Marko, Sotkamo
suomenlapinkoira Puhtituulen Tuisku om. Vilkkilä Virpi, Suolahti
suomenpystykorva Turre om. Voutilainen Kimmo, Ilmajoki
suursnautseri musta Phoenix Emperor Big Boss Bandit om. Pajumäki Janika ja Joni, Kirkkonummi
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Yellowskin's Eve Of Eden For CC om. Rautiainen-Holm Anne ja Halonen, Kontio
tanskandoggi musta ja harlekiini Mi'Havana Bark To Moon om. Vuori Janne ja Anna-Mari, Prunkila
tiibetinmastiffi Tejakes Heaven om. Haaga Teija c/o Saukko Kati, Kontio

 

JUNIOR HANDLER SM –OSAKILPAILU
tuomari Anu Välikangas

10  - 13 -vuotiaat

1 Kasurinen Veera Vantaa iso münsterinseisoja
2 Rajaniemi Sanni Kylänpää   bichon frise
3 Palm Aliisa Kouvola affenpinseri
4 Syvänperä Jenna Jyväskylä löwchen
5 Myyryläinen Emilia Hyvinkää bedlingtoninterrieri

14 - 17 -vuotiaat
1Jyly Noora Espoo bichon frise
2 Saarela Siiri Turku kerrynterrieri
3 Nyberg Tiia Raisio snautseri
4 Pollari Heidi Kauhava cockerspanieli
5 Puttonen Mai Vantaa silkkiterrieri

 

ETELÄ-POHJANMAAN KENNELPIIRIN PM Pollari Heidi, Kauhava
SM-OSAKILPAILUN VOITTAJA Jyly Noora, Espoo

päivitetty 6.11.06

bottom