Imatra06

off Etusivu

off Tuomarit

off Ilmoittauminen

off Aikataulut

on Tulokset

off Tiedustelut

Tulokset

Imatra 12.-13.8.2006
Best in Show tuomari Monique van Brempt, Belgia
1. bracco italiano Heinäaron Tollo Bianco om. Puoliväli Eija, Vaajakoski
2. kerrynterrieri Slievemish Legendary Duke om. Paukku Tiina, Imatra
3. cockerspanieli Shavian No Mercy om. Ranta Jaana ja Härkönen Anita, Jäniksenlinna
4. keeshond Ikurin O Tempora om. Tittonen Tarja, Ylä-Vääri

 

Fci 1 tuomari Elena Ruskovaara
1. partacollie Show-Must-Go-On De Chester om. Eskills Jan ja Saihila Anne, Pargas
2. shetlanninlammaskoira Amethrickeh Charmed One om. Axi Marita, Porvoo
3. welsh corgi pembroke Beryllos Autumn Rose om. Notkola Terhi, Vehkajoki
4. collie lyhytkarvainen Sandcastle's Oliwer Hardy om. Hänninen Pia ja Petman Timo, Imatra

australiankarjakoira Cor Hydrae Astra Canina om. Kopra Veikko ja Paukku Tiina, Puntala
australiankelpie Bestseller Friduna Skiduna om. Nampajärvi Tuula, Imatra
australianpaimenkoira Glenhouse's Grizzly Bear om. Harakka Maarit ja Jouni, Salosaari
belgianpaimenkoira groenendael Marmara Morning Sun om. Ehrnrooth Marja, Ristiina
belgianpaimenkoira malinois Taikatalven Ablaze om. Juutinen Hanne, Vantaa
belgianpaimenkoira tervueren Pyrytuulen Quurankukka om. Hämäläinen Minna, Puntala
bordercollie Yazina's Tisok om. Temonen Sirpa ja Ravattinen Lea, Joutseno
briardi Kirmix Daiquiri om. Lindblad Leena ja Harju Päivi, Mikkeli
collie pitkäkarvainen Greengrove Love Will Go On om. Suutari Minna, Heituinlahti
hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen Mustantuiskun Blondi-Vanda om. Piispa Tarja, Virolahti
kuvasz Coldblow White Fantasy om. Isomäki Marja-Leena, Narva
pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Drole D'Oiseau Chevrefeuille om. Tankka Soile, Luumäki
saksanpaimenkoira Bar-Waxan Juanita om. Kukkonen Mia ja Tuomas, Vantaa
schapendoes Lumikuono Hipo Habano om. Mononen Niina, Polvijärvi
valkoinenpaimenkoira Waroggi Neelam om. Pekari Ossi, Kotimäki
vanhaenglanninlammaskoira Furry Drifter's If Only Unique om. Lindahl Erno ja Merja, Espoo
welsh corgi cardigan Geestland's Droll Demon om. Gerkman-Hiltunen Susanna ja Hirsikangas Heli, Espoo

 

 

Fci 2 tuomari Maret Kärdi, Viro
1. tanskandoggi musta ja harlekiini Great Bel's King of Harlequin om. Töjberg Ann-Christina, Roskilde Denmark
2. kääpiöpinseri Cherryfellow's Tiny Zusanna om. Kananen Lauriina, Helsinki
3. snautseri pippuri-suola Mihan Zauke om. Kankaanpää Mirja, Kuggom
4. berninpaimenkoira Funatic Versace om. Salo Sarianna, Imatra

affenpinseri Wilbur om. Pöllänen Miia, Imatra
bordeauxindoggi Heavyweight Eros Ramazotti om. Kunttu Leea, Laksiainen
broholminkoira Good Mind's Arbiter om. Harmoinen Pirjo, Kalvitsa
bullmastiffi Baibalos Buffalo Bill om. Laine Jutta ja Uotila Teemu, Savonlinna
hovawart Gierrat Biellan om. Jaatinen Erja, Imatra
kääpiösnautseri musta Elros Elendil Baroon Of Dolina Rivendell om. Niemijärvi Arja ja Kauhanen Mira, Saukkola
kääpiösnautseri musta-hopea Cthol Mishrak Ce'Nedra om. Korpela Heidi ja Teijo, Hamina
kääpiösnautseri pippuri-suola Trixer Zacharias om. Kiviniemi Ritva, Tampere
kääpiösnautseri valkoinen Holan Hardbeard Show Must Go On om. Strang Maimu, Talma
landseer Haapaniemen Afrodite om. Kohvakka Ritva ja Veikko, Ristiina
leonberginkoira Skjaergaardens Painted by Rubens om. Kallio Eija, Jokela
newfoundlandinkoira My Big Dream Came True om. Yves-Lambregts Cindy c/o Turunen Sari, Juuka
pyreneittenkoira Chenespace De Droite om. Saarinen Sinikka ja Anttila Elina, Lappeenranta
pyreneittenmastiffi Lagran Perla Admirable om. Suppola Samuel, Joutseno
rottweiler Kaakonkulman Hesus om. Värtö Sanna, Lappeenranta
shar pei Fallexen Agata om. Blom Minna, Joutseno
suursnautseri musta Tintenfass Stannar Strax om. Villanen Merja, Taipalsaari
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Love-Dane's Victory of North om. Karppinen Jani ja Rajavaara Eija, Kirkkonummi
tanskandoggi sininen Wysiwyg Luke Skywalker Longo om. Tienhaara Vuokko, Rusutjärvi
tiibetinmastiffi Of Zlazano Yo-Ga-Ma om. Wilén Linda, Rautjärvi

 

 

Fci 3 tuomari Aneta Sobkowska-Dopierala, Puola
1. kerrynterrieri Slievemish Legendary Duke om. Paukku Tiina, Imatra
2. australianterrieri Jaskarin Besser Wisser om. Okkonen Jaana ja Ahola Marjo, Sotkamo
3. skotlanninterrieri Berrybreeze Pioneer om. Siven Seidi ja Helena ja Huusari Sirpa, Lappeenranta
4. cairnterrieri Janettan Alexander om. Räsänen Katja ja Tomperi Tiina, Jyskä

airedalenterrieri Extempore Just Joker om. Hämäläinen Anneli ja Kortelainen Hannu, Uimaharju
amerikanstaffordshirenterrieri Vesely Roger Iz Zvezdnogo Legiona om. Eklund Mari ja Kallinen Heikki, Lohja as
bedlingtoninterrieri Meripihkan On My Way om. Erähäme-Mutka Vappu, Savonlinna
borderterrieri Terras Ace of Diamonds om. Väkevä Antti, Helsinki
brasilianterrieri Jyvämäen Leon om. Miettinen Anu ja Korpinen Pirjo-Riitta, Joensuu
bullterrieri Bullkings Midsommer Portly om. Lehtonen Vili, Kannusjärvi
glen of imaalinterrieri Miimoksen Rigel om. Leskinen Torsti, Taipalsaari
irlanninterrieri Lurvendhalis Pelargir om. Lindqvist Sari, Helsinki
jackrussellinterrieri Entre Nous Elecktra om. Tankka Soile, Luumäki
kettuterrieri karkeakarvainen Qway's Friend Appenzeller om. Pakarinen Rebekka, Reijola
kettuterrieri sileäkarvainen Givens King's Peak om. Kauvo Kirsi-Marja ja Simo, Ylämaa
kääpiöbullterrieri Parastone's Hide and Seek om. Takkunen Jonna ja Marks Paul F.M., Varkaus
manchesterinterrieri Kimblewick Kennet om. Pekkinen Tanja, Imatra
norfolkinterrieri Catastrofe's Key To My Heart om. Selen Stina, Orimattila
norwichinterrieri Black Spot Zatomayor om. Lehto Ritva, Tampere
saksanmetsästysterrieri Rähinäpesän Leevi om. Pulkkinen Mikko, Lappeenranta
silkkiterrieri Bombix Moren The Spirit om. Paukama Jutta, Jyväskylä
staffordshirenbullterrieri Powerpaws World Acclaim om. Grönroos Anne-Mari, Helsinki
valkoinen länsiylämaanterrieri Vänden Lempi-Lili om. Vänttinen Suoma, Lepsämä
vehnäterrieri Veinriver's Keanu om. Alatalo Johanna, Kuopio
yorkshirenterrieri Perro Carall's Noble Queen om. Vanhanen Lisbeth, Grimsås Sverige

 

 

Fci 4 tuomari Harri Lehkonen
1. lyhytkarvainen mäyräkoira Unita's Marigold om. Björkman Ulla ja Siikonen Jaana, Kouvola
2. pitkäkarvainen mäyräkoira Zingarese Vigoroso om. Latvanen Pirkko-Liisa, Joutseno
3. karkeakarvainen mäyräkoira Humisevan Harjun Jennifer om. Nuopponen Elina, Pihlajalahti
4. pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Kuuran Red Ford om. Pyyppönen Kaarina ja Katariina, Numminen

 

 

Fci 5 tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
1. keeshond Ikurin O Tempora om. Tittonen Tarja, Ylä-Vääri
2. mittelspitz muut värit Damirazin Täyskäsi om. Rauhio Jaana, Tyrnävä
3. perunkarvatonkoira iso Wanhan Wuoren Aika Riemun om. Laakkonen Päivi, Myrskylä
4. chow chow Bei-Wei Chunlei om. Sankilampi Risto ja Ropponen Riitta, Varkaus

alaskanmalamuutti Min-Pel Mutagen Man om. Ovaska Minna ja Lind Mimosa, Imatra
amerikanakita Midian's Endless Joy om. Venemies Marika, Neuvoton
basenji Ikelas Endelea om. Kettunen Henna, Imatra
cirneco dell'etna Kimblewick Hebe om. Koskinen Liisa ja Riitta, Haukivuori
eurasier Eucham's Huckleberry om. Syrjänen Arja, Kouvola
faaraokoira Northgate's Midsummer Night om. Syri Heidi ja Asko, Kannus
harmaa norjanhirvikoira Perro om. Häyhä Jorma, Salosaari
japaninpystykorva Snowtime's Subarashii Suzu om. Nurmilaukas Jonna, Taavetti
jämtlanninpystykorva Karhunkaatajan Zabrina om. Hanninen Timo ja Hannula Sirpa, Pulsa
kleinspitz muut värit Cadinan Belle om. Sihvonen Pirkko, Juornaankylä
lunnikoira Avoin Nes-Tor om. Jokinen Jaanika, 
meksikonkarvatonkoira iso Blue Crest's Millenium Tizoc om. Hämäläinen Aula, Suolahti
mittelspitz ruskea ja musta Mustanpaimenen Iivi om. Laakso Mervi, Imatra
perunkarvatonkoira keskikokoinen Wanhan Wuoren Zero-G-Pleiades om. Hult Raija ja Laakkonen Päivi, Myrskylä
pohjanpystykorva Kuuskannan Mette om. Järvinen Timo, Ravijoki
pomeranian Yllinkyllin Ilopilleri om. Nalli Marika, Suonenjoki
portugalinpodengo karkeakarv. pieni Irezumi Floco de Neve om. Hyvärinen Susanna, Kouvola
samojedinkoira Kaskimaan Aamun Auer om. Immonen Pirjo, Lappeenranta
shiba Natural Masumoto om. Sipilä Riitta, Jämsänkoski
suomenlapinkoira Viksalan Ciepas om. Pesu Susanna ja Arto, Taavetti
venäläis-eurooppalainen laika Rähinäpesän Kalinka om. Hyrkäs Harri, Simpele

 

 

Fci 6 tuomari Harri Lehkonen
1. beagle Trewelyn Grandezza om. Vitikainen Anne ja Toivola Miikka, Ruuhijärvi
2. rhodesiankoira Tarujen Mabaru om. Jokilahti Miia ja Tommi, Vantaa
3. dalmatiankoira Gracilis Girl Power om. Strömberg Johanna ja Lönnqvist Tanja, Nurmijärvi
4. suomenajokoira Pölläkän Leka om. Huhtanen Marko ja Viisanen Tuomo, Imatra

basset hound Basstrick's Cool It Down om. Kilpinen Karlo ja Kasper, Lautiosaari
dreeveri Fairhill Tony Tenor om. Venäläinen Juha, Lappeenranta
grand basset griffon vendeen Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes om. Huikenshoven Gwen ja Aaltovirta Maria, Porvoo
petit basset griffon vendeen Juno-Juhekin Dongsha Dao om. Parkkila Juha ja Dunder Satu, Jokirinne

 

 

Fci 7 tuomari Harri Lehkonen
1. bracco italiano Heinäaron Tollo Bianco om. Puoliväli Eija, Vaajakoski
2. gordoninsetteri Kingpoint Crazy American om. Finer-Miettinen Sari ja Miettinen Marko, Savonlinna
3. saksanseisoja lyhytkarvainen Leppäselän Heksa om. Kaukonen Kari, Mikkeli
4. irlanninsetteri punainen Kanelin Hocus-Pocus om. Lahtinen Harri ja Sari, Kuusankoski

pointteri Varlets Obelix om. Korsu Jarkko, Virolahti
punavalkoinen irlanninsetteri Chieftain-Cheryl V.'t Keiyershof om. Nordberg Maria, Siiro Sirke ja Peltonen Päivi, Vantaa

 

 

Fci 8 tuomari Rudy Feyaerts, Belgia
1. cockerspanieli Shavian No Mercy om. Ranta Jaana ja Härkönen Anita, Jäniksenlinna
2. kultainennoutaja Royal Salute du Pays de Boheme om. Lehtonen Riitta Liisa, Porvoo
3. walesinspringerspanieli Benton Quit Talkin' om. Karhu Maarit, Mikkeli
4. espanjanvesikoira Cabo de Valdeperales om. Nilsson Seija ja Miko, Hinthaara

amerikancockerspanieli Jauntylover's Jet Plane Pilot om. Melkinen Jaana ja Taipale Heidi, Sälinkää
clumberspanieli Freckle-Face White Queen om. Rautio Noora-Liia ja Marjavappu, Miehikkälä
englanninspringerspanieli New Design's Have A Dream om. Ilves Sanna, Taavetti
fieldspanieli Accounts Aragon om. Kouvo Virpi, Lappeenranta
kooikerhondje Manusia's Timmie-The Dutch om. Toivakainen Pirjo, Majavesi
labradorinnoutaja Valpisa's Brunette om. Sivonen Henna ja Tia-Maria, Lappeenranta
lagotto romagnolo Emi della Metaurense om. Auvinen Niina, Savonlinna
novascotiannoutaja Decoymans Piper Roxane om. Takkunen Pia, Hammaslahti
sileäkarvainen noutaja Flareway Hot Coffee om. Sudensalmi Tiina, Lappeenranta
sussexinspanieli Berlottan Jazz Falcon om. Reinikainen Tiina ja Ari, Imatra

 

 

Fci 9 tuomari Annaliisa Heikkinen
1. bichon frisé Paray's Pure Thrill om. Karenmaa-Nurminen Jaana, Eurajoki
2. tiibetinterrieri Falamandus Frou-Frou om. Holm Monica, Siuntio
3. bostoninterrieri Boston Rangers Fancy Faith om. Taulos Tiina ja Sanchez Javier, Klaukkala
4. isovillakoira m & r & v Wirothi's Rodine Flies To Sir Ascot om. Ranta-aho Pirkko, Pääskynen Pasi ja Fiskerstrand Hilde, Helsinki

bichon havanais Ganesan He's One Romeo om. Thomander Mirja ja Ilkka ja Helin Leena ja Laukkanen H-K, Salo
cavalier kingcharlesinspanieli Babbler's Paparazzi om. Mäntylä Pasi J. ja Jokinen Ilpo ja Johanna, Forssa
chihuahua lyhytkarvainen Misty Meadow's Dance To Win om. Lehtinen-Cochetti Tuula c/o Lehtinen Ulla, Helsinki
chihuahua pitkäkarvainen Namkliv Mr Snow Flake om. Kauppila Anitta, Riihimäki
coton de tulear Cloudlet's Keen Kisser om. Wastimo Lilli, Vantaa
japanese chin Okotan Megamashii om. Maaninka Aulikki, Hammaslahti
keskikokoinen villakoira m & r & v Hordowpic's Little Balloon om. Jokela Minna, Lahti
kiinanharjakoira Zorrazo Chin-Chin om. Fredriksson Marika, Nummela
kiinanpalatsikoira Mallen Holly Marie om. Rosenlund Marianne, Järvenpää
kääpiövillakoira m & r & v Executive Fun Vision om. Hiltunen Kirsi, Kulho
lhasa apso Diamella Black Victory om. Karenmaa-Nurminen Jaana ja Nurminen Petteri, Eurajoki
löwchen Chic Choix Oeil Etoile om. Räsänen Jenni, Hammaslahti
maltankoira St.Saphorin's Straight On om. Hyytinen Iiris, Kangasniemi
mopsi Kastanjan Lavender Lori om. Rantanen Tuula ja Sini, Espoo
papillon Herbfield's Grand Cayman om. Kelorita Kaija, Kerava
petit brabancon Nineth Frans-Felix om. Roiha Ulla, Lappeenranta
ranskanbulldoggi Leiböll's Vips-Jubi om. Varpio Pia ja Girs Vesa, Järvenpää
russian toy, pk Djaz-Band Edinstvenny Nepovtorimy om. Palm Sari, Joensuu
shih tzu Lovelion's Learn By Heart om. Mäkelä Nina, Vantaa
tiibetinspanieli Shibazhan Nolina om. Nykänen Johanna, Imatra
toyvillakoira Equerry's Latest Hit om. Kärki Tuija ja Niskanen Marko, Syvänniemi

 

 

Fci 10 tuomari Aleksandr Ivanov, Venäjä
1. afgaaninvinttikoira Neliapilan Yksinäinen Suzi om. Kettunen Arja ja Vihma Maija, Vantaa
2. irlanninsusikoira Wiglywagly's Cork Daylight om. Aalto Helena, Otava
3. whippet Tarumetsän Ruusunnuppu om. Uuttu Taru, Lempäälä
4. englanninvinttikoira Whiptails Lullaby Sky om. Hiltunen Matti, Kirkkonummi

italianvinttikoira Tarumetsän Unen Untuvaa om. Uuttu Taru, Lempäälä
puolanvinttikoira Betjanova Chart Felicitas om. Pakkanen Ritva ja Pekka, Sippola
saluki Aziz Jalil om. Ekblad Kristina, Säkylä
skotlanninhirvikoira Swordgrove Gia om. Alanne Sarri, Kunttu Jarkko ja Kaipiainen Eija, Hurttala
venäjänvinttikoira Betjanova Aksinja Dunja om. Pakkanen Ritva ja Pekka, Sippola

 

 

Kasvattajat lauantai tuomari Cristian Stavarache, Romania
1. kultainennoutaja kennel Salumin's om. Härkönen Tarja ja Pauli, Imatra
2. englanninspringerspanieli kennel New Design's om. Tolvanen Heli, Jakokoski
3. pitkäkarvainen mäyräkoira kennel Zingarese om. Stubbe Sirpaleena, Imatra
4. mopsi kennel Kastanjan om. Laine Riitta ja Timo, Luvia

bichon havanais kennel Jatakabi's om. Jaatinen Taina, Iso-Äiniö
sileäkarvainen noutaja kennel Chiccoxen om. Soikkeli Anne, Heinävaara
walesinspringerspanieli kennel Mawredd om. Väisänen-Hostikka Kirsti, Imatra

 

 

Veteraanit lauantai tuomari Zafra Sirik, Israel
1. sileäkarvainen noutaja Pikestar's Best-Seller om. Ristseppä Satu, Lappeenranta
2. landseer Haapaniemen Afrodite om. Kohvakka Ritva ja Veikko, Ristiina
3. mopsi Kastanjan Lavender Lori om. Rantanen Tuula ja Sini, Espoo
4. tiibetinterrieri Secret Affair's Golden Gossip om. Sokkanen Seppo, Savitaipale

bichon frisé Kuuhaukun Asterixin Riemu om. Wastimo Lilli, Vantaa
chihuahua pitkäkarvainen Namkliv Mr Snow Flake om. Kauppila Anitta, Riihimäki
coton de tulear Cloudlet's Keen Kisser om. Wastimo Lilli, Vantaa
englanninspringerspanieli Dreamlike om. Luukkonen Tuula, Imatra
espanjanvesikoira Besla om. Fredrikson Marika, Nummela
kultainennoutaja Lovesound Tiidli Dii om. Grén Sirpa, Lappeenranta
kääpiöpinseri Shefa Me Beit Hamaayan om. Vastén Päivi, Lappeenranta
kääpiösnautseri musta Kelly's Yessie Yames om. Wardach Marek ja Saarenpää Merja, Huhdasjärvi
kääpiösnautseri musta-hopea Bartzaga's Tara om. Jaakkola Anne, Tampere
kääpiösnautseri pippuri-suola Trixer Zacharias om. Kiviniemi Ritva, Tampere
kääpiösnautseri valkoinen Hossa Sapi Samantino Polonica om. Pulkki Pirjo-Riitta, Salosaari
labradorinnoutaja Valpisa's Leonard om. Peräkylä Satu, Ruotsinpyhtää
maltankoira Halciinan Belladonna om. Halla Aulikki, Imatra
novascotiannoutaja Shastamir Da Capo om. Melto Anni ja Ilkka, Imatra
pitkäkarvainen mäyräkoira Zingarese Nel Grandezza om. Kosonen Ritva, Ruokolahti
ranskanbulldoggi Huitukan Bagatelle om. Varpio Pia ja Girs Vesa, Järvenpää
suursnautseri musta D'Arné Adventurer om. Reen Martina, Vantaa
tiibetinspanieli Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti ja Seppänen Jouni, Kirkkonummi
walesinspringerspanieli Mawredd Nos Da om. Väisänen-Hostikka Kirsti, Imatra

 

 

Kasvattajat sunnuntai tuomari Cristian Stavarache, Romania
1. keeshond kennel Ikurin om. Vatanen Martti ja Pirjo-Liisa, Vesanka
2. perunkarvatonkoira iso kennel Wanhan Wuoren om. Laakkonen Päivi ja Joonase Evelyn, Eesti
3. cairnterrieri kennel Janettan om. Räsänen Katja, Jyskä
4. irlanninsusikoira kennel Carel Wolf om. Hämäläinen Leena ja Pekka, Puntala

belgianpaimenkoira groenendael kennel Marmara om. Ehrnrooth Marja ja Syrjäläinen Tiina, Ristiina
belgianpaimenkoira tervueren kennel Pyrytuulen om. Hämäläinen Minna, Puntala
collie pitkäkarvainen kennel Markhill's om. Savolainen Hilkka ja Markku, Lappeenranta
kerrynterrieri kennel Slievemish om. Paukku Tiina, Imatra
rhodesiankoira kennel Malozi om. Miettinen Tuija, Vääksy

 

 

Veteraanit sunnuntai tuomari Zafra Sirik, Israel
1. cairnterrieri Janettan Alexander om. Räsänen Katja ja Tomperi Tiina, Jyskä
2. welsh corgi pembroke Beryllos Autumn Rose om. Notkola Terhi, Vehkajoki
3. chow chow Bei-Wei Chunlei om. Sankilampi Risto ja Ropponen Riitta, Varkaus
4. saluki Aziz Jalil om. Ekblad Kristina, Säkylä

australianpaimenkoira Nowaggas Country Classic om. Harakka Maarit ja Jouni, Salosaari
australianterrieri Bluepepper's Golden Cap om. Jääskeläinen Maire ja Ahola Marjo, Sotkamo
belgianpaimenkoira malinois Taikatalven Ablaze om. Juutinen Hanne, Vantaa
belgianpaimenkoira tervueren Pyrytuulen Galaxy Girl om. Hämäläinen Minna ja Karppinen Leila, Puntala
bordercollie Starlet Christy om. Jukkara Mirva, Heituinlahti
collie lyhytkarvainen Secret Affair's Careless Whisper om. Heikkinen Tiina, Kuukanniemi
gordoninsetteri Kingpoint Crazy American om. Finer-Miettinen Sari ja Miettinen Marko, Savonlinna
irlanninsetteri punainen Kalutara Diamond om. Takala Maarit, Leppävesi
irlanninsusikoira Carel Wolf Hilma om. Hämäläinen Leena ja Pekka, Puntala
keeshond Cinereus Evviva om. Kolehmainen Helena ja Tapani, Hirvilahti
kerrynterrieri Slievemish Xmas Violet om. Holsti Riitta, Imatra
kettuterrieri sileäkarvainen Foxtorpets Fix om. Englund Jonas, Oravainen
pyreneittenpaimenkoira pitkäkarvainen Drole D'Oiseau Chevrefeuille om. Tankka Soile, Luumäki
rhodesiankoira Malozi Adimika om. Miettinen Tuija c/o Ojala Ninni, Vääksy
silkkiterrieri Bombix Moren The Spirit om. Paukama Jutta, Jyväskylä
suomenlapinkoira Lumiturpa Anni om. Tossavainen Merja ja Hannu, Taavetti
valkoinen länsiylämaanterrieri Perhaps Panavision om. Julku Sanna, Lappeenranta
vehnäterrieri Boundary Oak Chebet om. Tamminen Anita ja Rajanto Juha, Ilola
welsh corgi cardigan Geestland's Droll Demon om. Gerkman-Hiltunen Susanna ja Hirsikangas Heli, Espoo
venäjänvinttikoira Betjanova Aksinja Dunja om. Pakkanen Ritva ja Pekka, Sippola

 

 

Pennut lauantai

amerikancockerspanieli Goloworez Short Time Lover om. Nikkanen Sari ja Björkroth Nina, Kerava
bichon frisé Ladykiller's Fame'n Fortune om. Koikkalainen Nenna, Lappeenranta
bichon havanais Bayarin Grazioso Celia om. Hiljanen Seija, Joensuu
cockerspanieli Paisley's Crystal-Clear om. Silvennoinen Mervi, Kajaani
englanninspringerspanieli Ancer's Foxy Lady om. Tiitinen Anni, Imatra
espanjanvesikoira Zorrazo Vitoria om. Nilsson Seija ja Miko, Hinthaara
karkeakarvainen mäyräkoira Lowleg Zenith om. Kietäväinen Piia, Puhos
kiinanharjakoira Hebblas Enthral om. Iivonen Jenni, Tuusula
kultainennoutaja Fairquest Flying Colours om. Kääriäinen Eveliina, Lappeenranta
labradorinnoutaja Odorosas Anemone om. Heino Sisko ja Kujala Uolevi, Ruotila
landseer Haapaniemen Khimara om. Kohvakka Ritva ja Veikko, Ristiina
leonberginkoira Maxigor Mythico om. Mässeli Milla, Kotka
lhasa apso Chic Choix Stardust om. Halonen Päivi ja Nummela Kirsi, Leppävirta
löwchen Sinisilkin Meren Helmi om. Räsänen Maarit, Hammaslahti
papillon Herbfield's Belladonna om. Kelorita Kaija, Kerava
russian toy, pk Mustan-Mantan Masa-Max om. Hirvonen Eija, Hammaslahti
shih tzu Lovelion's Someone Like Me om. Mäkelä Nina, Vantaa
tiibetinmastiffi Catichai Sundari om. Suomela Elena, Räihä
tiibetinspanieli Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja, Rantsila

 

 

Pennut sunnuntai

australianterrieri Bluepepper's Funny-Bunny om. Ahola Marjo, Tervonen Paavo ja Okkonen Erika, Sotkamo
basenji Orange Pips African Violet om. Kettunen Henna, Imatra
belgianpaimenkoira tervueren Bestseller Good Company om. Metsi Sirpa, Imatra
brasilianterrieri Jyvämäen Ervilha om. Miettinen Anu ja Wilhelmsson Merja, Joensuu
dreeveri Fairhill Da Capo om. Koukila Irene ja Tomi, Hamina
englanninsetteri Riekonhovin Symphony Star om. Verta Nina ja Ville, Imatra
kerrynterrieri Slievemish Peppery Choice om. Paukku Tiina, Imatra
petit basset griffon vendeen Nightdream Paloma de Bootz om. Tormalainen Liisa, Joensuu
schapendoes Vamos a ver om. Kokkonen Anna-Kaisa, Kuopio

silkkiterrieri Bombix Moren Lumen Mundi om. Telkkälä Saana, Jyväskylä
valkoinen länsiylämaanterrieri The Dashing Devil's Happy Love om. Julku Sanna, Lappeenranta
welsh corgi pembroke Corgon Blue Mitra Kusa om. Lampikari Eeva, Hamina

 

 

Junior handler lauantai tuomari Aneta Sobkowska-Dopierala, Puola
10-13-vuotiaat                                                                                       
1.                  Eskola Anni                                Lahti                   amerikancockerspanieli
2.                  Palm Maijastiina                          Kouvola              tanskandoggi
3.                  Eskola Oona                               Lahti                   toyvillakoira
4.                  Hyyti Annika                               Lappeenranta      sileäkarvainen noutaja
5.                  Virtanen Anni                              Kuukanniemi       belgianpaimenkoira tervueren

14-17-vuotiaat                                                                                       
1.            Nyberg Tiia                                 Raisio                 lhasa apso
2.            Nurminen Hanne                          Lappeenranta      afgaaninvinttikoira
3.            Mäkelä Aino                                Jääli                   bichon frise
4.            Mutka Veera                               Savonlinna          novascotiannoutaja
5.            Hukka Reeta                               Tolosenmäki        englanninspringerspanieli

Päivän paras Nyberg Tiia, Raisio

 

 

Junior handler sunnuntai tuomari Jos de Cuyper, Belgia
10-13-VUOTIAAT                                                             
1.               Tossavainen Tarleena      Taavetti             suomenlapinkoira
2.               Eskola Anni                   Lahti                 italianvinttikoira
3.               Eskola Oona                  Lahti                 faaraokoira
4.               Virtanen Anni                 Kuukanniemi     suomenajokoira
5.               Hyyti Annika                  Lappeenranta    sileäkarvainen noutaja

14-17-VUOTIAAT                                                             
1.               Mielonen Anni                Kuusankoski     bichon frise
2.               Nurminen Hanne             Lappeenranta    afgaaninvinttikoira
3.               Hämäläinen Taija            Helsinki            englanninsetteri
4.               Vinberg Emmi                Lappeenranta    sileäkarvainen noutaja
5.               Virtanen Satu                 Hollola              australianterrieri

Kymenläänin kennelpiirin piirinmestari Mielonen Anni, Kuusankoski
SM-osakilpailun voittaja ja päivän paras Mielonen Anni, Kuusankoski

bottom