Juvan näyttely 07

 

 

Tuomariluettelo:

 

HUOM! Claire Anne Ahern on perunut tulonsa ja tuomarinmuutokset on tehty. Rodut joita tämä koskee on merkitty punaisella tuomarilistaan.

 

Lauantai 7.7.

Ryhmä 1
bouvier des ardennes, mallorcanpaimenkoira, maremmano-abruzzese, picardienpaimenkoira, pitkäkarvainen collie, polski owczarek nizinny ja sao miguelinfila Elena Ruskovaara
australiankarjakoira, australianpaimenkoira ja belgianpaimenkoirat Hanne Laine Jensen, Tanska
saksanpaimenkoira, hollanninpaimenkoirat, katalonianpaimenkoira, kuvasz, mudi, pulit, pumi ja pyreneittenpaimenkoira Marja Talvitie
briard, partacollie, schapendoes ja vanhaenglanninlammaskoira Marianne Holm
bergamasco, kroatianpaimenkoira ja slovakiancuvac Veli-Pekka Kumpumäki
lk collie ja welsh corgi pembroke Tuula Maija Tammelin, Tanska
welsh corgi cardigan Matti Tuominen
lancashire heeler Veli-Pekka Kumpumäki
schipperke Svein Helgesen, Norja
muut Harry Tast

 

Ryhmä 6
basset hound ja vihikoira Bas Bosch, Alankomaat
dalmatiankoira Svein Helgesen, Norja
rhodesiankoira Javier Sanchez, Espanja
muut Paavo Mattila

 

Ryhmä 7
kaikki rodut Javier Sanchez, Espanja

 

Ryhmä 9
bichon havanais, bolognese, kromfohrländer ja maltankoira Svein Helgesen, Norja
bostoninterrieri, kiinanharjakoirat ja lhasa apso Karl-Erik Johansson, Ruotsi
bichon frisé, japanese chin, kingcharlesinspanieli ja shih tzu Jasminka Knezevic, Kroatia
chihuahuat, papillon ja phalene Kitty Sjong, Tanska
ranskanbulldoggi ja villakoirat Alex Krasilnikoff, Tanska
tiibetinterrieri Tuula Maija Tammelin, Tanska
tiibetinspanieli Bas Bosch, Alankomaat
venäjänkääpiökoirat Marja Talvitie
löwchen Veli-Pekka Kumpumäki
muut Henrik Johansson, Ruotsi

 

Ryhmä 10
englanninvinttikoira, puolanvinttikoira, venäjänvinttikoira ja whippet Saija Juutilainen
italianvinttikoira, irlanninsusikoira, saluki ja skotlanninhirvikoira Tuula Savolainen
muut Matti Tuominen

 

Junior handler (piirinmestaruus, SM - osakilpailu) Veli-Pekka Kumpumäki

 

Ryhmäkilpailut
1 Harry Tast
6 Paavo Mattila
7 Javier Sanchez
9 Kitty Sjong
10 Saija Juutilainen
Paras veteraani Karl-Erik Johansson
Paras kasvattajaryhmä Matti Tuominen

 

Sunnuntai 8.7.

Ryhmä 2
berninpaimenkoira, bernhardinkoirat, dogo argentino, estrelanvuoristokoirat, kaukasianpaimenkoira, keskiaasianpaimenkoira, pyreneittenkoira ja pyreneittenmastiffi Karl-Erik Johansson, Ruotsi
affenpinseri, broholminkoira, landseer, snautserit, suursnautserit ja tanskalais-ruotsalainen pihakoira Kitty Sjong, Tanska
appenzellinpaimenkoira, entlebuchinpaimenkoira, hovawart, isosveitsinpaimenkoira ja rottweiler Marjo Järventölä
itävallanpinseri, kääpiöpinseri ja kääpiösnautserit Jasminka Knezevic
leonberginkoira, pinseri, shar pei ja tiibetinmastiffi Marianne Holm
dobermanni ja mustaterrieri Hanne Laine Jensen, Tanska
bullmastiffi ja tanskandoggit Reia Leikola-Walden
bordeauxindoggi Bas Bosch, Alankomaat
newfoundlandinkoira Matti Tuominen
uruguayan cimarron Marja Talvitie
muut Jari Laakso

 

Ryhmä 3
englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, lakelandinterrieri, saksanmestästysterrieri, sealyhaminterrieri ja vehnäterrieri Maija Mäkinen
ceskyterrieri, jackrussellinterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri ja walesinterrieri Henrik Johansson, Ruotsi
airedalenterrieri, bedlingtoninterrieri, borderterrieri ja brasilianterrieri Hanne Laine Jensen, Tanska
silkkiterrieri, yorkshirenterrieri, irlanninterrieri, japaninterrieri, kettuterrierit ja parsonrussellinterrieri Alex Krasilnikoff, Tanska
amerikanstaffordshirenterrieri ja staffordshirenbullterrieri Jari Laakso
bullterrierit ja manchesterinterrieri Karl-Erik Johansson, Ruotsi
cairnterrieri Bas Bosch, Alankomaat
australianterrieri Marja Talvitie
muut Veli-Pekka Kumpumäki

 

ryhmä 4
kaikki rodut Javier Sanchez, Espanja

 

Ryhmä 5
buhund, harmaa ja musta norjanhirvikoira, ibizanpodencot, jämtlanninpystykorva, kanarianpodenco, karjalankarhukoira, laikat, pohjanpystykorva, suomenpystykorva ja valkoinen ruotsinhirvikoira Marja Talvitie
grönlanninkoira, hälleforsinkoira, islanninlammaskoira, meksikonkarvatonkoirat, perunkarvatonkoirat, portugalinpodengot, samojedinkoira, suomenlapinkoira ja taiwan dog Paavo Mattila
alaskanmalamuutti, grosspitzit, japaninpystykorva, keeshond, kleinspitzit, länsigöötanmaanpystykorva ja mittelspitzit Tuula Savolainen
lunnikoira, pomeranian ja ruotsinlapinkoira Svein Helgesen, Norja
eurasier, lapinporokoira ja volpino italiano Saija Juutilainen
chow chow ja siperianhusky Tuula Maija Tammelin, Tanska
amerikanakita Hanne Laine Jensen, Tanska
muut Matti Tuominen

 

Ryhmä 8
amerikancockerspanieli, amerikanvesispanieli, clumberinspanieli, cockerspanieli ja viiriäiskoira  Svein Helgesen, Norja
chesapeakelahdennoutaja, irlanninvesispanieli, labradorinnoutaja ja lagotto romagnolo Elena Ruskovaara
englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli Saija Juutilainen
muut Harry Tast

 

Ryhmäkilpailut
2 Jari Laakso
3 Henrik Johansson
4 Javier Sanchez
5 Marja Talvitie
8 Elena Ruskovaara
Paras veteraani Marja Talvitie
Paras kasvattajaryhmä Karl-Erik Johansson
Best in Show Paavo Mattila

 

 

 

 

 

 

 


Webdesign Leppisnäyttelyt Oy