Keminmaa 2006


off Etusivu

off Tuomarit

on Ilmoittauminen

off Aikataulut

off Tiedustelut

Tulokset

BEST IN SHOW tuomari Harry Tast
1. skotlanninhirvikoira Fritzen's Queen Of Yassassin om. Prokkola Seppo ja Tikkanen Köpi, Oulu
2. toyvillakoira Toyway Wicked Witch om. Leiviskä Jouko ja Kleemola Raija, Varjakka
3. collie pitkäkarvainen Sandcastle's Belle of the Ball om. Palosaari Marja, Päiveröinen Mika ja Rautiainen Kirsi, Kemi
4. punainen Chic Choix Kingston om. Syynimaa Kirsi ja Aunala Kari, Tikkakoski

 

 

FCI 1 tuomati Janiki Steinbock, Israel
1.collie pitkäkarvainen Sandcastle's Belle of the Ball om. Palosaari Marja, Päiveröinen Mika ja Rautiainen Kirsi, Kemi
2. saksanpaimenkoira Britax Cando om. Sorri Arja-Teresa, Tornio
3. belgianpaimenkoira groenendael Chimney Sweep's Abigail om. Mäkikorttila Hanna-Leena, Kaakamo
4. welsh corgi cardigan Gowerston Diesel om. Rosendahl Paula, Råneå Sverige

australiankarjakoira Iznogood Arizona Red om. Laivamaa Merja, Ranua
australianpaimenkoira Toukotassun Bellissimo om. Pirkola Pauli, Tyrnävä beauceron Onks Toi Uno om. Kotvio Maiju, Pirkkiö
belgianpaimenkoira malinois Jagasar Excellent om. Koivisto Marika ja Kallunki Miia, Saarenkylä
belgianpaimenkoira tervueren Mansikkakujan O'Gentiane om. Jakku Marjukka, Martinniemi
bordercollie Pikkupaimenen Karate Kick om. Nivalainen Jouko, Oulu
collie lyhytkarvainen Auringonkukan Äimän Käkenä om. Orre Marjo, Kemi
hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen Jerome-Duc v.d. Passchin om. Kukkanen Liisa ja Ojanperä Raili, Vihanti
partacollie Roxetts Jarwin Fire om. Isaksson Ewa, Malmberget Sverige
pumi Napos Gabor om. Metsävainio Eila, Maula
schapendoes Buffing Humphrey Bogart om. Satomaa Liisa ja Martikainen Hillevi, Oulu
schipperke Alenas Uscalicco Unas om. Kurttio Mari, Oulu
serra de airesinpaimenkoira Funfun Taifuun om. Nietula Leena, Kemi
shetlanninlammaskoira Sefair Suzannah Suza om. Luttinen Katja ja Anna-Maria, Kemijärvi
valkoinenpaimenkoira Lyons Golden Yukon Winternight om. Karvonen Tarja ja Tiina ja Salla Maarit, Oulu
vanhaenglanninlammaskoira Wheel's Fluff'n Stuff om. Hietikko Päivi, Kemi
welsh corgi pembroke Welcop's Joker om. Hiltunen Pinja, Karvonen Katju ja Patronen Maria, Kajaani

 

 

FCI 2 tuomari: Helge Lie, Norja
1. berninpaimenkoira Janipan Pami om. Kukkonen Mirva ja Jaakko, Oulunsalo
2. newfoundlandinkoira Papa Hacedor's Hypnotic Power om. Pahtakari Irma, Rovaniemi
3. bokseri Apfels Vahva Vinski om. Pelkonen Katja, Kiiminki
4. bernhardinkoira pitkäkarvainen King-Baronen's Indiana Jones om. Pallari Mika, Oikarainen

affenpinseri Zarosan Usma-Unelma om. Väyrynen Sirpa, Pudasjärvi
dobermanni Kriegerhof Jivango Kasim om. Ollila Saila ja Lantto Pertti, Tornio
dogo argentino Escarto's Juliana om. Teppola Sami, Maksniemi
hovawart Minskuhoff's Angel Of Love om. Autio Päivi, Oulu
keskiaasianpaimenkoira Alabain Galigula om. Laaksonen Juhani ja Siivola Marketta, Vuotso
kääpiöpinseri Crazy Cowboy's Playboy om. Riipi Jaana ja Pasi, Haukipudas
kääpiösnautseri musta Lamigras Black Top Secret om. Larsson Anne-Marie, Kalix Sverige
kääpiösnautseri musta-hopea Afunique Löwin om. Jukkola Jaana, Tornio
kääpiösnautseri pippuri-suola Russkiy Assorti'c Ch To Perfect Touch om. Gorbova Galina ja Wikström Carina, Karlsborgsverken Sverige
kääpiösnautseri valkoinen Kuuraparran Calliope om. Moilanen Helena, Rovaniemi
leonberginkoira Kaarnikan Justus om. Alahelisten Eini ja Olavi, Kemijärvi
pinseri Dogiwogin Businessman om. Iivonen Päivi ja Sirpa, Tyrnävä
pyreneittenkoira Pyrzillac's Tornadette om. Karjalainen Teijo ja Tarja, Kemi
pyreneittenmastiffi Gazza av Molåslia om. Kärki Kristine c/o Ruuska, Oulu
rottweiler Rufus om. Hyttinen Tarja, Kemi
shar pei Ervin's Happy House Golden Orpheus om. Nevala Marita ja Vilppunen Jussi, Oulu
snautseri musta Wanhan Purolan Darwin om. Immonen Heli-Anna, Oulu
snautseri pippuri-suola Pijan Crafty Eyes om. Järvinen Tiina, Oulu
suursnautseri musta Refrain Blueberry om. Kurttio Tarja ja Maria, Tornio
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Abragabra's Fawn Fairytale om. Heiska Marika, Ainastalo
tanskandoggi musta ja harlekiini Anxious Dame Nature om. Seppänen Sari, Oulu
tanskandoggi sininen Genedda Robin Hood om. Hannula Leena, Haapavesi

 

 

FCI 3 tuomari Harri Lehkonen
1. cairnterrieri Terriland's Kelloggs Special K om. Rundgren Merja, Kalix Sverige
2. kettuterrieri karkeakarvainen Wannabe Oiling Boiling om. Kiviharju Eeva, Tornio
3. lakelandinterrieri Inx Aya om. Mustonen Inkku ja Koistinen Tanja, Oulu
4. silkkiterrieri Bombix Moren Ex Bona Fide om. Pannimaa Hanna ja Leino Irma, Korpikylä

airedalenterrieri Hofva's Isle of Sky om. Hofverberg Jenny-Ann, Ursviken Sverige
amerikanstaffordshirenterrieri Ice Dane's Advocat om. Kanniainen Tuomas ja Päätalo Seija, Oulunsalo
australianterrieri Bluepepper's Smile om. Pietikäinen Maritsa, Ahola Marjo ja Saarinen Päivi, Ristijärvi
bedlingtoninterrieri Slioorin Stuntman om. Myllylä Saana ja Remula Mikko, Jääli
borderterrieri Flagstones For a Rainy Day om. Kuusisto Riitta ja Lindroos Sini, Kempele
brasilianterrieri Sooraba Daraga om. Yliruikka Sari, Rovaniemi
bullterrieri Quest Camaieux McFinn om. Yrjänheikki Kaarina, Tornio
englanninkääpiöterrieri Great Bernina's Aku Vankka om. Haapakoski Pirjo c/o Suoniemi, Rovaniemi
irlanninterrieri Karamell-IN Huligaani om. Kotilainen Eeva, Oulu
kettuterrieri sileäkarvainen Wendron Partizan om. Lundgren Carina, Skellefteå Sverige
kääpiöbullterrieri Dytona Talk Of The Town om. Paakkari Nina, Kontio
norwichinterrieri Domenikus Iku om. Vistbacka Asta, Terjärv
parsonrussellinterrieri Green Perry's MacTiernan om. Niskala Marika ja Hyvärinen Jarkko, Oulu
saksanmetsästysterrieri Dark Thunder's Rocking Devil om. Haataja Pia, Oulu
sealyhaminterrieri Six-Pack Sailing Around om. Natunen Carita ja Harri, Vermuntila
skotlanninterrieri Raijaj Think Box om. Lassila Jonna ja Ville, Raahe
staffordshirenbullterrieri Landlord's Give-and-Take om. Alatolonen Jukka, Keminmaa
walesinterrieri High Flyer's Special Star om. Kelloniemi Katja ja Heini, Oulu
valkoinen länsiylämaanterrieri White Twinkles Alborada Armani om. Mäki-Rautila Anne ja Timo c/o Kilpeläinen Paula, Pello
vehnäterrieri Mac Dara Hot-Shot om. Näslund Maria, Rosvik Sverige
yorkshirenterrieri Love-Dane's Sunbeam om. Niska Kristiina, Karunki

 

 

FCI 4 tuomari: Marja Talvitie
1. karkeakarvainen mäyräkoira Josefa Kara-Åke om. Pelin Pirjo, Degerby
2. karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Freckle-Face Santana om. Kuusisto Hanna, Oulu

 

 

FCI 5 tuomari: Marja Talvitie
1. karjalankarhukoira Molssin Rollo om. Ekonoja Aimo, Turtola
2. samojedinkoira Funny Fabric Whopee Wedidit om. Pallari Heidi, Oikarainen
3. basenji Bulldobas La Soprano om. Niva Rami ja Taavitsainen Tiina, Rovaniemi
4. suomenlapinkoira Snow Team's Alddagas om. Auvinen Kirsi ja Pentti, Västinniemi

alaskanmalamuutti Nuurvikin Winter Williwaw om. Räty Päivi ja Vähä Mikko, Ala-Temmes
chow chow Tatam Odotettu Oskar om. Pokela Hannu, Raahe
cirneco dell'etna Vespinja's Biancavilla om. Heikkinen Jenni ja Peltola Annikki, Kempele
eurasier Tuulisenrannan Rinsessa Kianna om. Hamari Marja, Oulu
islanninlammaskoira Tuulenpuuskan Ida om. Hänninen Mervi, Saloinen
jämtlanninpystykorva Kuurakorven Körmy om. Luoma Teijo, Kemi
keeshond Kellokukka Ulpukka om. Kokko Marja, Tampere
kleinspitz muut värit Pienenpolun Miska Petruska om. Kaartinen Minna ja Karjalainen Leena ja Eero, Liminpuro
kleinspitz ruskea ja musta Fantastic Z La-Ni-Lu om. Kailasuo Anne ja Ruotsalainen Laura, Kempele
lapinporokoira Saga Polaris Naturel om. Riipi Päivi c/o Valtanen Helmi, Ylitornio
mittelspitz muut värit Damirazin Soturin Sydän om. Komu Jaana, Lautiosaari
pohjanpystykorva Mette om. Hyrkäs Stina, Kaakamo
pomeranian Frimousse Shameless Hercules om. Tuomaala Ritva, Raahe
siperianhusky Sleigh Ride's Destiny's Child om. Auvinen Kirsi, Västinniemi
suomenpystykorva Rovavaaran Kikka om. Ravaska Yrjö, Kemi

 

 

FCI 6 tuomari Kirsti Lummelampi
1. dalmatiankoira Little Village's Infanta Isadora om. Julkunen Marketta ja Jaakko, Temmes
2. suomenajokoira Saunamäen Iina om. Kaarlela Eino, Kaakamo
3. petit basset griffon vendeen Juno-Juhekin Daddys Girl om. Nyyssönen Ulla, Ii
4. basset hound Basstrick's Cool It Down om. Kilpinen Karlo ja Kasper, Lautiosaari

amerikankettukoira Kettumiehen Kata om. Kaarlela Eino, Kaakamo
basset hound Basstrick's Cool It Down om. Kilpinen Karlo ja Kasper, Lautiosaari
beagle Huuhkajan Riina om. Pekkala Jari, Tornio
dreeveri Juholan Jope om. Kurtti Esko, Kontio
venäjänajokoira Riistakairan Oona om. Kuronen Mika ja Merja, Kemi

 

 

FCI 7 Raimo Viljanmaa
1. irlanninsetteri punainen Chic Choix Kingston om. Syynimaa Kirsi ja Aunala Kari, Tikkakoski
2. pieni münsterinseisoja Järpmyren's Tenna om. Sköld Annika, Överkalix Sverige
3. saksanseisoja karkeakarvainen Popen Jade om. Seitamaa Mikko, Lautiosaari
4. unkarinvizsla karkeakarvainen Tangrams Bearded Lady om. Elfving Mira ja Laitinen Lea, Jääli

bretoni Rowanberrier's Enya om. Jäntti Aarne ja Kautto Eila, Muonio
englanninsetteri Cisosan Valon Taika om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja, Arkkukari
gordoninsetteri Showpoint Do It Again om. Löija Riina, Oulu
saksanseisoja  pitkäkarvainen Manta om. Marttila Helena ja Sinisalo Kirsi, Alakylä
saksanseisoja lyhytkarvainen Arijärven Mikki om. Luukinen Kirsi ja Hannu, Kemi

 

 

FCI 8 tuomari: Göran Bodegård, Ruotsi
1. kultainennoutaja Chaffinch Hollyhock om. Pelto-Korpi Pirjo, Kannus
2. portugalinvesikoira April Fool's Vino Vitamino om. Pesonen Hanna, Aino ja Jaakko, Oulu
3. sileäkarvainen noutaja Almanza Hot Passion om. Sergejeff Minna ja Alatalo Leo, Kvicksund Sverige
4. cockerspanieli Northworth Trippelbomber om. Timonen Kirsi, Oulu

amerikancockerspanieli Goodspeed's Gone With The Wind om. Hjälte Johan, Boden Sverige
barbet Cybelle Opus Un En O Majeur om. Dyster Saga, Lautiosaari
englanninspringerspanieli Rowntree Ready For Reward om. Sundberg Hans, Norrfjärden Sverige
espanjanvesikoira Zorrazo Oroso om. Haaraoja Merja, Kemi
kooikerhondje Muskettikoiran Kleonita om. Leinonen Päivi, Keminmaa
labradorinnoutaja Halolan Oltermanni om. Asikainen Sirpa, Saarenkylä
lagotto romagnolo Rowntree Giuseppe om. Andersson Karin, Töre Sverige
novascotiannoutaja Applehill's Halley om. Möttönen Maija-Kaisa ja Itkonen Matias, Oulu
walesinspringerspanieli Très Allantes Adeleine om. Miettunen Sanna, Rovaniemi

 

 

FCI 9 tuomari: Kirsti Lummelampi
1. toyvillakoira Toyway Wicked Witch om. Leiviskä Jouko ja Kleemola Raija, Varjakka
2. bichon frisé Leeward's Arctic Folly om. Kuoppala Tarja, Kemi
3. shih tzu Bellings Karl-Oskar-Krupp om. Nilsson Ingrid, Boden Sverige
4. löwchen Chic Choix Reine De Beaute om. Kuusikko Heli, Jokirinne

bichon havanais No Imperfection Almondineye om. Karhu Niko ja Saariaho Charlotte, Kontiomäki
cavalier kingcharlesinspanieli Capadeno Grace Cosé om. Vikman Ralf ja Wilkman-Vikman Nina, Kolppi
chihuahua lyhytkarvainen Starship's Hercules om. Asplund Hanne, Oulu
chihuahua pitkäkarvainen Nikoli's Party Crasher om. Kamula Helena, Muhos
coton de tulear Cotton Cloud's Cleopatra om. Pekkarinen Tanja ja Kimmo, Tornio
griffon belge Backängens Evita om. Bouvin Ylva, Laholm Sverige
griffon bruxellois Huvikummun Hero's Otto om. Mäkimaa Kimmo, Tornio
isovillakoira h & a Gunhofs Zania om. Eriksson Louise, Kåge Sverige
isovillakoira m & r & v Look Twice Production om. Heikkilä Agneta, Kiruna Sverige
keskikokoinen villakoira h & a Kitty om. Lindgren Ann-Louise, Luleå Sverige
keskikokoinen villakoira m & r & v Charmer Wins Unique Model om. Bergström Barbro och Håkan, Morjärv Sverige
kiinanharjakoira Lucky Line's Back To His Father om. Karlsson Ingela, Malmberget Sverige
kääpiövillakoira m & r & v Toyway Love Sonnet om. Leiviskä Jouko, Varjakka
lhasa apso Chic Choix San Jo Sunshine om. Peisterä Riitta, Kempele
maltankoira Downslopes White Rose om. Alamäki Sirkka, Arpela
mopsi Aatuutilullaa Aataminaikunen om. Paakki Jani, Oulu
papillon Sinceres Gold Glamour om. Laine Anita, Paltamo
petit brabancon Braids Frank Zappa om. Bjärbo Mette, Halmstad Sverige
phalène Chaplin Line's Lady Jewel om. Kangas Kaisa ja Leena, Oulunsalo
ranskanbulldoggi Classicluv's Dur Comme Lefer om. Viitala Erja, Oulu
tiibetinspanieli Toyway Zat-Zuma om. Parkkinen Heli ja Leiviskä Jouko, Oulunsalo
tiibetinterrieri Chambanya Dzay-Po Lamleh om. Fröberg Janette ja Voutilainen Hannu, Vinkkilä

 

 

FCI 10 tuomari: Harry Tast
1. skotlanninhirvikoira Fritzen's Queen Of Yassassin om. Prokkola Seppo ja Tikkanen Köpi, Oulu
2. afgaaninvinttikoira Neliapilan Jäänsärkijä om. Stöckel Pauliina, Rovaniemi
3. whippet Zaraque's First Avenue om. Lonnakko Heidi, Lautiosaari
4. englanninvinttikoira Jet's Sometimes I Get The Blues om. Peisterä Riitta, Kempele

irlanninsusikoira Tinwhistle's Etoile Du Nord om. Niemelä Taina, Vikby
italianvinttikoira Ekavintin Unelma om. Huovinen Elsi, Ii
saluki Aziz Xerxes om. Määttä Susanna, Sodankylä

 

 

LAUANTAIN PARAS VETERAANI tuomari: Göran Bodegård, Ruotsi
1. suomenlapinkoira Paukapää Siru om. Suihkonen Minna, Liminka
2. samojedinkoira De Villaodon Makarena om. Tuomaala Riitta, Raahe
3. saluki Kirman Nargil om. Perkkiö Heli, Oulu
4. walesinspringerspanieli Armazu Fiini Fariini om. Janné Nina, Saarenkylä

affenpinseri Moor Cabin Funny Face om. Rantavuoti Raili ja Erkki, Tornio
afgaaninvinttikoira Kirman Qarinda om. Lanki Anne ja Ilpo, Luvia
bokseri Ariodante's Attila om. Pelkonen Katja, Kiiminki
chow chow Tatam Odotettu Oskar om. Pokela Hannu, Raahe
hovawart Minskuhoff's Angel Of Love om. Autio Päivi, Oulu
kultainennoutaja Elizabeth om. Mustonen Susanna, Kuusamo
lapinporokoira Lecibsin Desimaali om. Ylitervo Taina, Tapio
leonberginkoira Kaarnikan Justus om. Alahelisten Eini ja Olavi, Kemijärvi
pomeranian Frimousse Shameless Hercules om. Tuomaala Ritva, Raahe

 

 

LAUANTAIN PARAS KASVATTAJARYHMÄ tuomari: Marja Talvitie
1. afgaaninvinttikoira kennel Neliapilan om. Kettunen Arja ja Vihma Maija, Vantaa
2. tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen kennel Love-Dane's om. Rantavuoti Raili, Tornio
3. berninpaimenkoira kennel Janipan om. Kiuru Paula, Tornio
4. amerikancockerspanieli kennel Jujucans om. Arpiainen Marja, Kemi

bernhardinkoira pitkäkarvainen kennel King-Baronen's om. Pallari Mika, Oikarainen
englanninspringerspanieli kennel New Design's om. Tolvanen Heli, Jakokoski
sileäkarvainen noutaja kennel Emkristina's om. Kisonen Tiina-Maarit, Jongunjoki
tanskandoggi musta ja harlekiini kennel Anxious om. Seppänen Sari, Oulu
walesinspringerspanieli kennel Rocbee om. Kauppinen Sari, Kankari
whippet kennel Zaraque’s om. Lonnakko Heidi, Lautiosaari

 

 

LAUANTAIN ROTUNSA PARHAAT PENNUT
basenji Asafa Apple Valley om. Toivoniemi Paula ja Matti, Keminmaa
berninpaimenkoira Janipan Hera om. Karjalainen Maritta, Kuusamo
chow chow Yönhaltijain Juoni Prinssi om. Hannuksela Perttu, Kempele
cockerspanieli Triplet Cara At Shimmer om. Rousu Marika ja Vesala Mervi, Ii
kultainennoutaja Golden Fairytail Cabbage Rose om. Söyrinki Maarit ja Oikarainen Minna, Kempele
kääpiöpinseri Crazy Cowboy's Jack-In-The-Box om. Knuuttila Maria, Oulu
labradorinnoutaja Troberry's Brownie om. Vaihoja Kirsi, Raahe
lapinporokoira Sagaberran Illankajo om. Kuukasjärv Paula, Kiiminki
mittelspitz muut värit Goldenpepper om. Kemppainen Mirva ja Lilja, Keminmaa
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Travellers Bay Pamela om. Joki Nina, Kannus
rottweiler Best Friend R.G. Alegranda om. Luhta Sirpa, Kiukainen
sileäkarvainen noutaja Emkristina's Daishi Pandita om. Suronen Antti ja Väyrynen Tiina, Oulu
tiibetinmastiffi Quaere Strazce z Tibetu om. Haaga Teija ja Anttonen Tarja, Kontio

 

 

SUNNUNTAIN PARAS VETERAANI tuomari: Göran Bodegård, Ruotsi
1. bichon frise Setsun Annabella om. Timonen Aili Oulu
2. australianterrieri Bluepepper's Godfather om. Okkonen Jaana ja Reiman-Walldén Saija, Kalliosuo
3. papillon Silenzio's Sunny Boy om. Laine Anita, Paltamo
4. pumi Napos Zöldike om. Kinnunen Vilpiina ja Tuohino Jukka, Oulunsalo

australiankarjakoira Tyyris-Tyllerön Anastashia om. Mustonen Anu, Raiskio
australianpaimenkoira Dancing Skies Pretty Pebbles om. Miettinen Outi, Kemi
belgianpaimenkoira groenendael Chimney Sweep's Abigail om. Mäkikorttila Hanna-Leena, Kaakamo
belgianpaimenkoira tervueren Fox Smile Easy as Dance om. Heikkinen Taina ja Jouko, Oulu
bordercollie Festivo Quella om. Kerttula Marko, Rovaniemi
cairnterrieri Terriland's Dream Pearl om. Rundgren Merja, Kalix Sverige
collie lyhytkarvainen Dandinas Just a Prince om. Kankare Tytti, Hollola
collie pitkäkarvainen Sandcastle's Firestarter om. Kauppinen Johanna, Kokkola
englanninsetteri Cisosan Kesän Arvoitus om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja, Arkkukari
griffon bruxellois Huvikummun Heros'  Toimelias om. Pynnönen Veikko, Kemi
irlanninsetteri punainen Redgazelle All You Need om. Lassila Päivi, Rovaniemi
kiinanharjakoira Tre Pe's Okej Jag Är Tjej om. Säily Mirja-Leena, Saloinen
parsonrussellinterrieri Tallitontun Fonza om. Granroth Tuula, Oulu
pumi Napos Zöldike om. Kinnunen Vilpiina ja Tuohino Jukka, Oulunsalo
saksanseisoja lyhytkarvainen Arijärven Mikki om. Luukinen Kirsi ja Hannu, Kemi
sealyhaminterrieri Abricot Moonraker om. Natunen Carita ja Harri, Vermuntila
tiibetinspanieli Toyway Jo-Han-Na om. Leiviskä Jouko, Varjakka
welsh corgi pembroke Puksipuun Polar Beauty om. Hiltunen Pinja, Kajaani

 

 

SUNNUNTAIN KASVATTAJARYHMÄ tuomari: Marja Talvitie
1. 1. tiibetinspanieli kennel Toyway om. Leiviskä Jouko, Varjakka
2. kettuterrieri karkeakarvainen kennel Wannabe om. Kiviharju Eeva, Tornio
3. australianterrieri kennel Bluepepper's om. Ahola Marjo, Sotkamo
4. australiankarjakoira kennel Iznogood om. Mustonen Anu, Raiskio

belgianpaimenkoira tervueren kennel Fox Smile om. Heikkinen Taina ja Jouko, Oulu
bichon frisé kennel Rahti om. Timonen Aii, Oulu
borderterrieri kennel Mel Arctic om. Meltaus Arja, Kemi
cavalier kingcharlesinspanieli kennel Cisosan om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja, Arkkukari
collie pitkäkarvainen kennel Windy Forest's om. Ukkola Teija, Jääli
coton de tulear kennel Cotton Cloud's om. Pekkarinen Tanja ja Kimmo, Tornio
dalmatiankoira kennel Little Village's om. Julkunen Marketta ja Jaakko, Temmes
papillon kennel Sinceres om. Laine Anita, Paltamo
pumi kennel Napos om. Metsävainio Eila, Maula
saksanpaimenkoira kennel Britax om. Korkiakoski Sari, Oulu
shetlanninlammaskoira kennel Susadan om. Kaltakari Aini, Kello
tiibetinspanieli kennel Toyway om. Leiviskä Jouko, Varjakka
welsh corgi pembroke kennel Puksipuun om. Karvonen Katju, Paltamo

 

 

SUNNUNTAIN ROTUNSA PARHAAT PENNUT
bichon frisé Rahti Simeon om. Nevala Kirsi, Jääli
bichon havanais Tarbaby's Jubilant Jimmie om. Ritatörmä Anneli, Kolari
briardi Smooth Breeze Speedmaster om. Vähä Satu ja Mika, Tyrnävä
collie pitkäkarvainen Snowpaw Lavender Brown om. Pietarila Sari ja Heikkilä Tuija, Kempele
coton de tulear Whiteheart Lane Knight Rider om. Harju Mira, Tyrnävä
gordoninsetteri Gordvalls Oona om. Niemelä Pertti, Saarenkylä
lhasa apso Chic Choix Tom Sawyer om. Kuusikko Heli, Jokirinne
norwichinterrieri Teiwick Tinka Tikaram om. Vistbacka Asta, Terjärv
saksanpaimenkoira Eemeli om. Kontu Sanna ja Ahola Niko, Oulu
shetlanninlammaskoira Shadeland Emerald Mist om. Vierimaa Katja, Tupos
staffordshirenbullterrieri Cosmosgirl om. Syväjärvi Anne ja Räisänen Juha, Kemi
tiibetinspanieli Toyway Diwa Dawana om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko, Haukipudas

 

bottom