Kotka 2006


off Etusivu

on Tuomarit

off Ilmoittauminen

off Aikataulut

off Tiedustelut

off In English

off По-русски

Tuomarit

Varalla olevana tuomarina kaikille roduille Soile Bister.

 

Lauantaina 29.7.

Frank's Pro Gold

Ryhmä 1

australiankarjakoira, australiankelpie, australian stumpy tail cattle dog, pulit, pumi ja vanhaenglanninlammaskoira Ronald Besoff , Australia

australianpaimenkoira, maremmano-abruzzese, shetlanninlammaskoira ja welsh corgi, cardigan Dianne Besoff , Australia

bordercollie ja welsh corgi, pembroke Robert Gregory , Iso-Britannia

belgianpaimenkoirat; groenendael ja tervueren sekä schipperke Ned Burke , Irlanti

bouvier, briardi, lancashire heeler, partacollie, pk.collie ja saksanpaimenkoira Stephen Hall , Iso-Britannia

hollanninpaimenkoirat, kuvasz, lk.collie ja schapendoes Nina Karlsdotter , Ruotsi

pyreneittenpaimenkoirat ja serra de airesinpaimenkoira Pedro Sanches Delerue , Portugali

valkoinenpaimenkoira Annukka Paloheimo

muut Anatoli Zhuk , Valko-Venäjä

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 3

airedalenterrieri, bedlingtoninterrieri, borderterrieri, kettuterrierit, lakelandinterrieri, manchesterinterrieri, norfolkinterrieri ja norwichinterrieri Andrzej Kazmierski , Puola

australianterrieri, dandie dinmontinterrieri, glen of imaalinterrieri, jackrussellinterrieri ja skyenterrieri Anthony Kelly , Irlanti

cairnterrieri ja skotlanninterrieri Pedro Sanches Delerue , Portugali

bullterrierit, lakelandinterrieri ja venäjäntoyterrierit Soile Bister

irlanninterrieri, kerrynterrieri, parsonrussellinterrieri, walesinterrieri ja vehnäterrieri Maudie Burke , Irlanti

muut Annukka Paloheimo

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 5

akita , chow chow, keeshond ja samojedinkoira Robert Gregory , Iso-Britannia

japaninpystykorva, kleinspitzit, mittelspitzit ja shiba Ned Burke , Irlanti

basenji Frank Kane , Iso-Britannia

kaanaakoira, karjalankarhukoira, meksikonkarvatonkoirat, pohjanpystykorva, suomenpystykorva, thai ridgeback ja volpino italiano Soile Bister

buhund, cirneco dell'etna, laikat, lapinporokoira, länsigöötanmaanpystykorva, musta norjanhirvikoira, perunkarvatonkoirat, siperianhusky ja valkoinen ruotsinhirvikoira Ewa Nielsen , Tanska

muut Matti Tuominen

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 6

basset hound Ewa Nielsen , Ruotsi

dalmatiankoira Ronald Besoff , Australia

harrieri, petit basset griffon vendeen ja saukkokoira Dianne Besoff, Australia

gotlanninajokoira ja suomenajokoira Annukka Paloheimo

muut Anatoli Zhuk , Valko-Venäjä

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 10

afgaaninvinttikoira, venäjänvinttikoira ja whippet Frank Kane , Iso-Britannia

englanninvinttikoira ja saluki Pedro Sanches Delerue , Portugali

italianvinttikoira, skotlanninhirvikoira Nina Karlsdotter , Ruotsi

muut Matti Tuominen

 

 

Junior handler Heidi Streng

 

Frank's Pro Gold

Ryhmäkilpailuiden tuomarit

1 Pedro Sanches Delerue

3 Maudie Burke

5 Soile Bister

6 Annukka Paloheimo

10 Matti Tuominen

Paras veteraani Frank Kane

Paras kasvattajaryhmä Anthony Kelly

 

Sunnuntai 30.7.

Frank's Pro Gold

Ryhmä 2

affenpinseri, dogo canario, hovawart, kaukasianpaimenkoira, keskiaasianpaimenkoira, kraski ovcar, kääpiöpinseri, mustaterrieri, pinseri, sarplaninac ja tanskalais-ruotsalainen pihakoira Nina Karlsdotter , Ruotsi

bokseri, bullmastiffi, englanninbulldoggi, mastiffi, shar pei ja suursnautserit Frank Kane , Iso-Britannia

bordeauxindoggi, napolinmastiffi ja pyreneittenkoira Pedro Sanches Delerue , Portugali

dobermanni, kääpiösnautserit, rottweiler ja snautserit Stephen Hall , Iso-Britannia

bernhardinkoirat, espanjanmastiffi ja pyreneittenmastiffi Andrzej Kazmierski , Puola

newfoundlandinkoira Ewa Nielsen , Ruotsi

tanskandoggit Robert Gregory , Iso-Britannia

estrelanvuoristokoirat, itävallanpinseri ja tiibetinmastiffi Anatoli Zhuk , Valko-Venäjä

muut Matti Tuominen

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 4

kaikki rodut Ewa Nielsen , Ruotsi

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 7

bretoni, englanninsetteri, gordoninsetteri, isomünsterinseisoja, pointteri, spinone, unkarinviszlat ja weimarinseisojat Dianne Besoff , Australia

irlanninsetterit Ned Burke , Irlanti

muut Anatoli Zhuk , Valko-Venäjä

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 8

amerikancockerspanieli, espanjanvesikoira ja sussexinspanieli Anthony Kelly , Irlanti

amerikanvesispanieli, barbet, kooikerhondje, wetterhoun ja viiriäiskoira Nina Karlsdotter , Ruotsi

cockerspanieli Dianne Besoff , Australia

englanninspringerspanieli ja portugalinvesikoira Pedro Sanches Delerue , Portugali

kultainennoutaja ja walesinspringerspanieli Maudie Burke , Irlanti

irlanninvesispanieli ja labradorinnoutaja Ned Burke , Irlanti

muut Ronald Besoff , Australia

 

Frank's Pro Gold

Ryhmä 9

bichon havanais, bologese, bostoninterrieri, coton de tulear, kiinanpalatsikoira ja löwchen Juha Kares

chihuahuat ja mopsi Andrzej Kazmierski , Puola

lhasa apso, shih tzu ja villakoirat Robert Gregory , Iso-Britannia

tiibetinspanieli ja tiibetinterrieri Anatoli Zhuk , Valko-Venäjä

kromfohrländer ja maltankoira Nina Karlsdotter , Ruotsi

japanese chin, kiinanharjakoirat ja ranskanbulldoggi Soile Bister

muut Annukka Paloheimo

 

Junior handler Carina Kitti

 

 

Frank's Pro Gold

Ryhmäkilpailuiden tuomarit

2 Andrzej Kazmierski

4 Ewa Nielsen

7 Dianne Besoff

8 Ronald Besoff

9 Anatoli Zhuk

Paras veteraani Frank Kane

Paras kasvattajaryhmä Anthony Kelly

Best In Show Nina Karlsdotter


bottom