Let's Go 2007

 

Let's Go 2007

 

Pro Pac kuvat copyright Leppisnäyttelyt

 

LET’S GO 2007

BEST IN SHOW tuomari: Stelios Makaritis, Kreikka
1. walesinspringerspanieli Benton One More Duck om. Pakkala Hannele ja Jukka, Hyvinkää

2. afgaaninvinttikoira Ingenue Sebaztian om. Heliö Carita ja Pakarinen Meri, Helsinki

3. bouvier Sarol Tailfeather om. Lampola Esa ja Päivi, Luhtajoki

4. berninpaimenkoira Bernerdalens Quattro om. Ylä-Mononen Satu, Kangasala

 

 

FCI 1 tuomari: Refet Hadzic, Bosnia-Hertsegovina
1. bouvier Sarol Tailfeather om. Lampola Esa ja Päivi, Luhtajoki
2. welsh corgi pembroke Haywire's Winds of Change om. Mattsson Leif, Porvoo
3. saksanpaimenkoira Bar-Waxan Å'riginal om. Wegelius Eija ja Hovi Vesa, Läyliäinen
4. briardi Boondock's It Just Hap'n om. Sotka Marita, Suinula

 

australiankelpie Royal Coctail Jubileum Shot om. Määttänen Taina ja Nurmi-Rintala Marjukka, Tampere
australianpaimenkoira Drover's Attent'n Please om. Tanner Satu ja Taija, Espoo
belgianpaimenkoira groenendael Wihmerän Anguirel om. Manninen Anne-Mari, Jorvas
belgianpaimenkoira malinois Taikatalven Apricot om. Joenväärä Sakari ja Kauppila Kirsi, Rusutjärvi
belgianpaimenkoira tervueren Flammeus Freya Pretty om. Laine Nina, Salo
bordercollie Borderiinan Duracell om. Lagerström Tuulia, Järvenpää
collie lyhytkarvainen Mahoney's Clean Conscience om. Siimes Sanna ja Isotalus N. ja Heikkinen L., Helsinki
collie pitkäkarvainen Windy Forest's I Feel So Good om. Tirkkonen Anne-Mari, Heinlahti
hollanninpaimenkoira, karkeakarvainen Rooie Sien v.d. Passchin om. Holmström Maarit, Vantaa
hollanninpaimenkoira, lyhytkarvainen Havreringen's Pax om. Kares Saara, Tampere
kroatianpaimenkoira Cane Slavonski Brod om. Laine Evans Sanna, Sammatti
lancashire heeler Mc Heel's J-Lo om. Mäkelä Sirpa ja Teräväinen Eeva, Kauniainen
maremmano-abruzzese Kianolefkos Lucedellaluna om. Ljungdell Isabel, Söderkulla
mudi Szófogadás Zanzsa Zsuzso om. Hohtela Riitta, Hämeenlinna
owczarek podhalanski Kalliovaaran Jasmin Tatra om. Aarnikoivu-Koskinen Tuulikki ja Aarnikoivu Raija, Järvelä
partacollie Farmarens Zweet Zaraband om. Helin Timo T ja Saarinen Riitta-Liisa, Vantaa
polski owczarek nizinny Flinkbein Wolec om. Tuohilampi Taija ja Heino Tiina, Nakkila
puli muunväriset Castlewolf Upright om. Sandbäck Maarit, Pietarsaari
pumi Kaffogó Lulu om. Lähdesmäki Kaisa ja Mattila Helena, Palojoki
saarlos wolfhond Ben Challa de Daim Pre om. Sakoné Linda, Helsinki
schapendoes Trasseli Ylllytyshullu om. Halvari Kaisu, Espoo
schipperke Viekkaan Aada Nefer om. Martikainen Salla ja Raija, Helsinki
serra de airesinpaimenkoira Campera Da Quinta D'Abroeira om. Turtiainen Jaana ja Harry, Kotka
shetlanninlammaskoira Amethrickeh Charmed One om. Axi Marita, Porvoo
slovakiancuvac Kalliovaaran Madunk Princova om. Timonen Heidi, Kellokoski
valkoinenpaimenkoira Horsebo Art-Deco om. Liljeblad Rune, Ilola
vanhaenglanninlammaskoira Furry Drifter's If Only Unique om. Lindahl Erno ja Merja, Espoo
welsh corgi cardigan Welshtian Aconitum om. Gerkman Ida ja Gerkman-Hiltunen S ja Hirsikangas H, Espoo

 

 

FCI 2 tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi
1.berninpaimenkoira Bernerdalens Quattro om. Ylä-Mononen Satu, Kangasala
2. suursnautseri musta Refrain Brand New om. Koivisto Pentti ja Fabergé Frances, Vihti
3. newfoundlandinkoira Krambjörnen's Magica De Hex om. Folke Camilla, Västerås Sverige
4. mustaterrieri Nord Praid Letuchiy Gollandets om. Ilvanka Reijo, Lempäälä

 

appenzellinpaimenkoira Alpenhirts Talent om. Sirén Sanna, Espoo
bernhardinkoira pitkäkarvainen Blancolin Jerry Cotton om. Montonen Hanna-Kaisa ja Maija, Helsinki
bokseri Boxmann Elysium om. Vesterinen Johanna ja Åkman Riitta, Vantaa
bordeauxindoggi Toledo Arthur My Dream Dog om. Sroma Inese, Ventspils Latvia
bullmastiffi Bullgrin's Double Damage om. Mikkola Annika ja Eero ja Timlin Satu, Espoo
dobermanni Tamlands Donna Karan om. Lantta Anniina, Anjalankoski
dogo argentino Kerberos Blanco Salvador om. Ellonen Pasi, Lahti
englanninbulldoggi Black Hope Brando om. Järvinen Tarja, Helsinki
estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Steppen Hill's Bajazzo om. Ruponen Sari ja Rautiainen Matti, Myllyoja
hovawart Kieferhof's Chick Fenja om. Furu-Högel Carola, Söderkulla
kaukasianpaimenkoira Mörkölauman Mordokai om. Koivunen Raine, Kerava
kääpiöpinseri Crazy Cowboy's Trick or Treat om. Koskinen Katja, Kokkola
kääpiösnautseri musta Terminator om. Fabergé Frances, Vihti
kääpiösnautseri musta-hopea Santa Knyrys Alla Pugacheva om. Alfthan Anneli ja Adlercreutz Gunnel, Espoo
kääpiösnautseri pippuri-suola Unicum Astronaut om. Moisio Seija ja Fagerholm Pirkko, Sammatti
kääpiösnautseri valkoinen Backout's Regular Rascal om. Steiner Aino, Espoo
leonberginkoira Pyrymetsän Candida om. Vestman Eeva, Luoma
mallorcandoggi Zvezda Askony Alaro Del Tanzher om. Hult Clas ja Raija, Pornainen
napolinmastiffi Santamäen Cicci om. Glad Ismo, Sauvo
pinseri Dogiwogin Don Quichotte om. Aalto Tiina ja Tuominen Mikko, Hämeenlinna
pyreneittenkoira Chenespace Jules om. Kaheinen Reija, Espoo
pyreneittenmastiffi Taran Maskin Enya om. Sariola Eeva ja Kalevi ja Väisänen Esa ja Minna, Paltanen
rottweiler Toro vom Hasan Hause om. Nummela Jouni ja Heikkilä Henna, Ryttylä
shar pei Ervin's Happy House Golden Orpheus om. Nevala Marita ja Vilppunen Jussi, Oulu
snautseri musta Julis Eisern Of Barbatsutsy om. Pöntynen Mirja ja Lehto Jari, Valkkinen
snautseri pippuri-suola Pijan Carmens Tango om. Simpanen Marjo, Helsinki
tanskalais-ruotsalainen pihakoira Lillstintans Den Där Disa om. Satamo Maria, Pertteli
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Edendane's My Fair Lady om. Westerlund Ron, Helsinki
tanskandoggi musta ja harlekiini Sajonne True Romance om. Laine E. ja M. ja Puukka Nina, Paimio
tanskandoggi sininen Diplomatic's Owen Orville om. Niemi Eerika ja Jyrki, Hajala
tiibetinmastiffi Of Zlazano Yay-Ba om. Kangassalo Paula, Hyvinkää

 

 

FCI 3 tuomari: Miodrag Nikic, Serbia
1. cairnterrieri Rocco's Collar Spicy Diamond Gal om. Pärssinen Riina-Kaisa, Niemi Toni ja Holopainen Anna-Sofia, Loimaa
2. kerrynterrieri Slievemish Legendary Duke om. Paukku Tiina,
3. australianterrieri Bluepepper's Smile om. Pietikäinen Maritsa, Ahola Marjo ja Saarinen Päivi, Kuopio
4. irlanninterrieri Karamell-IN Freezn Clearbob om. Miettinen Kaarina ja Matti, Rymättylä

 

airedalenterrieri Big Lady's Peggy Sue om. Hjelm Pirjo c/o Malinen Hanna, Vantaa
amerikanstaffordshirenterrieri Masterbolt Feels Like Gold om. Salmi Katja ja Metteri-Gold Kaisa, Siuntio
bullterrieri Balliol The Golden Ball om. Stenfors Frej, Helsinki
ceskyterrieri Maxima of Bumble-Bee Castle om. Cavonius Pia ja Anitta, Helsinki
dandiedinmontinterrieri Goldevent Girl vom Els
engrund om. Tuomenoksa Hanne, Helsinki
englanninkääpiöterrieri Nopsannallen Kyllikki Sade om. Hyvärinen Sirpa ja Markku, Vantaa
glen of imaalinterrieri Marfidal Malachy om. Koivulahti Anneli, Vantaa
jackrussellinterrieri Supernova de Barba-Negra om. Sanchez Javier, Klaukkala
Imatra
kettuterrieri karkeakarvainen Qways Friend Almond om. Blomqvist Susanne, Kimito
kettuterrieri sileäkarvainen Vielfrass Nemo Noldomire om. Jalonen Linda ja Viitaniemi Roosa, Espoo
kääpiöbullterrieri Mooncraft's Just For Miniucco om. Pakkala Riitta ja Waarna Ismo, Raisio
lakelandinterrieri Lakies Surprise Surprise om. Salovaara Sanni, Kalkkiranta
manchesterinterrieri Fanatic's Eticket om. Wala Kati, Kellokoski
norfolkinterrieri Nanstop Bubblan om. From Marjut, Helsinki
norwichinterrieri Nanstop Polkagris om. Suominen Raimo, Helsinki
parsonrussellinterrieri Jackville Basti om. Kangas Heli, Nivala
saksanmetsästysterrieri Tammitörmän Nacho om. Lehmonen Katri ja Harri, Vantaa
sealyhaminterrieri Abricot Moonraker om. Natunen Carita ja Harri, Vermuntila
silkkiterrieri Curiosity Flashy Dude om. Puttonen Mai, Vantaa
skotlanninterrieri Quaint La Rose Mary om. Ahlbom Christa, Kirkkonummi
skyenterrieri Finnsky Claudia om. Aaltovirta Pirjo ja Pentti, Vantaa
staffordshirenbullterrieri Magicpower's Unbelievable om. Kalinainen Elina, Varjela Jarmo ja Pietikäinen Mikko, Helsinki
walesinterrieri Bartos High Voltage om. Kelloniemi Katja, Helsinki
valkoinen länsiylämaanterrieri Who's Queen's Head om. Lehtonen Vesa ja Viitikko Arja, Otalampi
vehnäterrieri Wheatstone Morrison om. Moilanen Päivi ja Mäkinen Reijo, Siuntio
yorkshirenterrieri Marylin Monroe Bakarat om. Toivanen Markku ja Haapasalo Kaija, Toijala

 

 

FCI 4 tuomari: Markku Mähönen
1. pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira Cheese Della Canterana om. Järvinen Marita ja Petri, Järvenpää
2. pitkäkarvainen mäyräkoira Fagermons Lorenzo om. Pyyppönen Katariina ja Kaarina, Numminen
3. lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira Naa-Naan Ymmärräksää om. Oikari Maarit ja Skyttä Saila, Kellokoski
4. karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Freckle-Face Massimiliano om. Vuorio Tiina ja Ultamo Jani, Hämeenlinna

 

karkeakarvainen mäyräkoira Freunds Quinevere om. Hanni-Suhonen Pirjo ja Suhonen Tony, Röykkä
lyhytkarvainen mäyräkoira Boidis Happy Casandra om. Kiverä Seija, Kankkila

 

 

FCI 5 tuomari: Hanne Laine Jensen, Tanska
1. keeshond Ikurin Rex Novex om. Turunen Petri c/o Lannetta Tiina, Lempäälä
2. samojedinkoira Ikiliikkujan Eddie of Voyage om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
3. alaskanmalamuutti Una Nuna's Want Tobe Wow om. Hongell Sofia ja Ståhl Tom, Fiskars
4. siperianhusky Andy's Joy Eternal Flame om. Aronen Sanna c/o Virtanen Kirsi, Somero

 

akita Dairin Go Fukuoka Tokuhisa om. Vuorio Tiina, Kaakkola Anita ja Pohjanvaara Katri, Hämeenlinna
amerikanakita Snowstory's Touch Of Evil om. Taponen Carola ja Pitkänen Harri, Pusula
basenji Sternhimmels Femina Floreat om. Tikka Marika ja Pukkila Anneli, Espoo
buhund Kimura's Dina om. Matoniemi Tuija ja Nurmenrinta Jari, Jakkula
chow chow Kuus'vuoren Evans Blacklord om. Virtanen Teuvo ja Järvinen-Kekäle Maija-Leena, Röykkä
cirneco dell'etna Colombian Friend's Chili Cercane om. Isaksson Marina ja Ida, Elimäki
eurasier Monty von der Kleinen Blaike om. Skogström Leo, Heinlahti
faaraokoira Xemxija Clueless At Pareesa om. Mattero Saara, Espoo
ibizanpodenco karkeakarvainen Snout Mr Tweeney om. Häkkinen Leena-Liisa, Vantaa
islanninlammaskoira Turnukan Poutapilvi om. Munther Marjaana, Kirkkonummi
itäsiperianlaika Ohotnik Sissi om. Vehviläinen Jari, Saukkola
japaninpystykorva Saarnion Ichiro om. Aarnio Soile ja Sillanpää Sinikka, Alajärvi
kleinspitz muut värit Tirhan Pearly Bay om. Palkeinen Ritva ja Ruotsalainen Esa, Mikkeli
kleinspitz ruskea ja musta Cadinan Hot Line om. Sihvonen Pirkko, Juornaankylä
kleinspitz valkoinen Thomdy Dom's Fairy King om. Valkeinen Soili, Helsinki
lapinporokoira Kuurakuonon Joulun Taika om. Ruuhonen Heidi ja Tommy ja Huhtala Katja, Kirkkonummi
länsigöötanmaanpystykorva Bodeneis Carr Calgary om. Halonen Niina, Siltakylä
meksikonkarvatonkoira pieni Quetzalli (Magaldi) om. Rinta Tuomas ja Gustafsson Heidi, Vantaa
mittelspitz muut värit Ticapon Always Unknown om. Nenonen Marika, Lepistö Jonna ja Nousiainen Kirsi, Hyvinkää
mittelspitz ruskea ja musta Pienenpolun Diplomatic om. Tunturipuro Ida, Lammi
perunkarvatonkoira iso Ebby Nort Brun om. Vilppunen Marjukka, Oulu
perunkarvatonkoira keskikokoinen Wanhan Wuoren Walon Kajastus om. Hult Raija ja Laakkonen Päivi, Pornainen
pomeranian Linnanhaltijan Mystery om. Alvasto Eija, Valkeala
portugalinpodengo karkeakarv. keskikok. Classy Jazzy Destino Doli om. Esen Peter ja Salo Oona, Kellokoski
portugalinpodengo karkeakarv. pieni Irezumi Nascer do Sol om. Fellman Mimori, Espoo
shiba Kazagoshi No Benikaze Go Yokohama Atsumi om. Laakso Raija ja Lehto Riitta, Otalampi
suomenlapinkoira Pyry om. Manninen Outi, Minkiö
suomenpystykorva Royalweiler's Simo om. Oksanen Jarmo, Saukkola
valkoinen ruotsinhirvikoira Rullikan AD Nuusku om. Anttonen Taina, Somero

volpino italiano Kamajakin Vaalea Unelma om. Karonen Marja, Rajamäki

 

 

FCI 6 tuomari: Saija Juutilainen
1. petit basset griffon vendeen Curd Graf von Schwerin om. Sundström Sirkka, Vampula
2. rhodesiankoira Tarujen Penzi om. Strömberg Anne ja Keinänen Marko, Helsinki
3. suomenajokoira Puskajussin Nelli om. Karjalainen Mika, Kruunupyy
4. dalmatiankoira Marnellin Who Is Who om. Huttunen Niina ja Marttinen Heli, Jyväskylä

 

basset artesien normand Mimmi om. Leppälä Eila, Rajamäki
basset hound Fantadrom Brad Pitt om. Harmoinen Pirjo, Kalvitsa
beagle Briarlane Master and Commander om. Houtsonen Martina ja Miettinen Esa, Helsinki
dreeveri Track-Action Hiphurray om. Keränen Piritta ja Lehto Anne, Valkeala
grand basset griffon vendeen Minskuhoff's Grand Finlandais om. Leppänen Heli, Veikkola
iso gascognenajokoira Hauenkuonon Kalla om. Riiheläinen Titta, Tampere
kreikanajokoira Adasoksen Anastasia om. Järvinen Karoliina, Vantaa
vihikoira Feler Du Noble Limier om. Vikman Virve, Vantaa

 

 

FCI 7 tuomari: Stelios Makaritis, Kreikka
1. bracco italiano Logpoint Berenice om. Peltoperä Heikki ja Nyström Teemu, Vantaa
2. irlanninsetteri punavalkoinen Corranroo Celtic Vision om. Siiro Sirke ja Peltonen Päivi, Nokia
3. irlanninsetteri punainen Dervish Gandalf om. Simula Riitta, Porvoo
4. pointteri Golden Jump Point To Nicole om. Lumpov Anita, Ruotsinkylä

 

braque d'auvergne Cadeau Le Bleu Cardinalis om. Nyman Laura, Lieto
bretoni Ucky du Hameau de Crecques om. Kivikari Ellen, Helsinki
englanninsetteri Charmsett Arounded By Stars om. Sydänmaa Mira ja Rahikka Anu, Kouvola
gordoninsetteri Goango Black Apollo om. Pietarinen Tarja, Mynämäki
isomünsterinseisoja Mindy om. Kasuri Sari, Paippinen
korthalsingriffoni Westgrove Garganey om. Indrén Jani, Helsinki
pieni münsterinseisoja Rosa om. Nissila Airi, Kirkkonummi
stabyhoun Hazebad Jazzy Melba om. Eloranta Satu, Itäsalmi
unkarinvizsla lyhytkarvainen Canine Cool Boy om. Thelén Anita, Nurmijärvi
weimarinseisoja lyhytkarvainen Waldgemein Lilith om. Säteri Teemu ja Maria, Söderkulla

 

 

FCI 8 tuomari: Annukka Paloheimo
1. walesinspringerspanieli Benton One More Duck om. Pakkala Hannele ja Jukka, Hyvinkää
2. amerikancockerspanieli Krismyth Punch Adams om. Tanninen Marjatta ja Heikkinen Outi c/o Vartiainen S., Jyväskylä
3. englanninspringerspanieli Adamant's Dreams Are Free om. Hovila Tarja, Somero
4. cockerspanieli Shavian No Mercy om. Ranta Jaana ja Härkönen Anita, Jäniksenlinna

 

espanjanvesikoira Concurrido Querencia om. Kobylin Sanna, Halkia
irlanninvesispanieli Catanka To Be Continued om. Simonen Mari ja Linnavuori Seidi, Helsinki
kiharakarvainen noutaja Curlicue's Calender Girl om. Malén Miia, Vantaa
kooikerhondje Black Amiikos Yette Yolinda om. Luoto-Nykänen Sirpa ja Hintsala Ritva, Porlammi
kultainennoutaja Perfect Beast Much More Nuts om. Koivulaakso Sirpa, Pitkäjärvi
labradorinnoutaja Lucky My Endless Love om. Vilamo Eva, Espoo
lagotto romagnolo Nambervan Nino om. Peittola Päivi, Vantaa
novascotiannoutaja Donnan Samba om. Tuikka Nina, Kerava
portugalinvesikoira Tajmadoran Hurricane om. Holopainen Sisko ja Salo Jarkko, Valkeakoski
sileäkarvainen noutaja Mei Dan Pernod om. Härkönen Heli, Halkia

 

 

FCI 9 tuomari: Tamas Jakkel
1. mopsi Troppola Xaviera om. Saarinen Jenna, Salo
2. tiibetinspanieli Olazza Milord om. Perttola Maija, Orimattila
3. isovillakoira m & r & v Martina's La Poderosa om. Nyman Molli ja Rilanko Tiina ja Markku, Uusikylä
4. kiinanpalatsikoira Gipan Amir Atalik om. Haapaniemi Eila, Pori

 

bichon frisé Leeward's Trick or Treat om. Aarnio Johanna, Pauliina ja Anniina, Helsinki
bichon havanais Saharanda Hedera Helix om. Vahterkoski-Sjöblom Virve, Helsinki
bostoninterrieri Barroco's Son of Cosmo om. Penttinen Mia c/o Hyvärinen Tarja, Helsinki
cavalier kingcharlesinspanieli Babbler's Mc Mozart om. Mäkinen Nina ja Jarno ja Jokinen Ilpo ja Johanna, Nousiainen
chihuahua lyhytkarvainen Troubadour's Snoopy om. Tuikka Sirpa, Tuusula
chihuahua pitkäkarvainen Nikoli's Dream Lover om. Hietaluoma Heli ja Jussi, Espoo
coton de tulear Michel Nabila's Joy And Pride om. Molari Päivi ja Timo, Nuppulinna
griffon belge Barnfall Black Flash om. Koskelin Eija, Nurmijärvi
griffon bruxellois Huvikummun Heros' Mesimarja om. Koskelin Eija, Nurmijärvi
isovillakoira h & a Joiner's Quality Waika Wiona om. Jalonen Niina ja Lindström Risto, Vakkola
japanese chin Of Zlazano Fuda om. Kangassalo Paula, Hyvinkää
keskikokoinen villakoira h & a Apolet Grey Fitz om. Kauranen Liisa-Inkeri ja Johanna, Vantaa
keskikokoinen villakoira m & r & v Nutlee Srinagarindra om. Pesonen Kirsi, Valkeakoski
kiinanharjakoira Newbourne Especial om. Ståhl Hannele, Helsinki
kiinanpalatsikoira Gipan Amir Atalik om. Haapaniemi Eila, Pori
kääpiövillakoira h & a Doctor's Special Fairie Princess om. Santaharju Sini ja Susan, Helsinki
kääpiövillakoira m & r & v Miniwin's Coca-Cola om. Niemi Eija ja Zanon Michael, Porvoo
lhasa apso Nice Choice Parti Shoes om. Hieta-Koski Satu ja Sievola Sini, Pälkäne
löwchen Chic Choix Un Palais Royal om. Saarikivi Lea, Vihti
maltankoira Maldonnas My Kiss Of Life om. Jakobson Jonna ja Kulmala Tarja ja Mika, Helsinki
papillon Gleniren Premier League Sunshoo om. Toivanen Vesa ja Abeloos-Devos Lisa ja Roosens Jan, Nukari
petit brabancon Mafiosso Corsairey Casch om. Koskelin Eija, Nurmijärvi
phalène Fly Away's Natural Honey om. Nikula Heidi, Loppi
ranskanbulldoggi Fan-Fan van Marver's Fortuna om. Ihalainen-Saira Noora ja Saira Toni, Tuusula
shih tzu Popeye's Pull The Trigger om. Niemelä Sanna, Teuva
tiibetinterrieri Pindaros Favourite One om. Väänänen Anna, Kirkkonummi
toyvillakoira Sarahill Endless Dream om. Kumpulainen Saara, Vihti
venäjänkääpiökoira lk Barxatnaya Noch O'Sharle om. Juote Eija, Tervakoski

 

 

FCI 10 tuomari: Nicola Imbimbo, Italia
1. afgaaninvinttikoira Ingenue Sebaztian om. Heliö Carita ja Pakarinen Meri, Helsinki
2. englanninvinttikoira Jet's Pie In The Sky om. Heinonen Seija, Valkeakoski
3. saluki Aziz Yavand om. Räsänen Sari ja Jorma, Tuusula
4. italianvinttikoira Abolla Lady vom Lampola om. Lampola Kitte ja Sakari, Tampere

 

irlanninsusikoira Hertta-Ässän Devil om. Siren Marita, Otalampi
puolanvinttikoira Betjanova Chart Frida om. Pakkanen Ritva ja Pekka, Sippola
skotlanninhirvikoira Brokenwheel MC Andreana om. Räty Timo, Vantaa
sloughi Ain Zafir Alaq om. Matikainen Tarja, Helsinki
venäjänvinttikoira Staraja Russa Feodorovna om. Englund Oksana ja Voutilainen Susanna ja Kristiina, Malå Sverige
whippet Pipsqueak Charmtroll om. Elomaa Tuija, Lahela

 

 

LAUANTAIN PARAS KASVATTAJARYHMÄ tuomari: Ove Germundsson, Ruotsi
1. afgaaninvinttikoira kennel Neliapilan om. Kettunen Arja ja Vihma Maija, Vantaa
2. australianterrieri kennel Bluepepper's om. Ahola Marjo, Sotkamo
3. staffordshirenbullterrieri kennel Magicpower's om. Kalinainen Elina ja Varjela Jarmo, Helsinki
4. cairnterrieri kennel Rocco's Collar om. Pärssinen Leena-Maija ja Riina-Kaisa, Loimaa

 

amerikanstaffordshirenterrieri kennel Masterbolt om. Metteri-Gold Kaisa, Siuntio
australianpaimenkoira kennel Drover's om. Tanner Satu, Espoo
belgianpaimenkoira groenendael kennel Marmara om. Ehrnrooth Marja, Ristiina
belgianpaimenkoira tervueren kennel Flammeus om. Hotanen Tiina ja Jarno, Turku
bordercollie kennel Borderiinan om. Laine Sirpa ja Mika, Vantaa
cockerspanieli kennel Triplet om. Härkälä Heli, Lohja
englanninspringerspanieli kennel Adamant's om. Hovila Tarja, Somero
espanjanvesikoira kennel Concurrido om. Kobylin Sanna, Halkia
irlanninsusikoira kennel Tinwhistle's om. Niemelä Taina, Vikby
irlanninterrieri kennel Karamell-IN om. Pesola Nanna, Nummela
italianvinttikoira kennel Pumpkin om. Valapuro Anja, Tampere
jackrussellinterrieri kennel Cheery Jack's om. Frisk Laura, Espoo
kultainennoutaja kennel Greenhill's om. Virtanen Anne, Humppila
partacollie kennel Ovenslope om. Välitalo Hanna, Vantaa
puli muunväriset kennel Castlewolf om. Sandbäck Maarit, Pietarsaari
pumi kennel Karvakorvan om. Mattila Helena, Lepsämä
rhodesiankoira kennel Bawabu om. Laakso Satu, Pori
saksanpaimenkoira kennel Bar-Waxan om. Wegelius Eija, Läyliäinen
saluki kennel Aziz om. Jalkanen Stina, Hankasalmi
shetlanninlammaskoira kennel Happy Master's om. Vanhatalo Kaisa, Jämsä
sileäkarvainen noutaja kennel Mei Dan om. Kajander Nada, Perniö
walesinspringerspanieli kennel Benton om. Jaakkola Marjo, Turku
vehnäterrieri kennel Wheatstone om. Bergbom Karin, Espoo

 

 

LAUANTAIN PARAS VETERAANI tuomari: Stelios Makaritis, Kreikka
1. afgaaninvinttikoira Scaramis Hot Gossip om. Airas Ami ja Liisa, Box
2. australianterrieri Bluepepper's Thunder King om. Ahola Marjo ja Steele Eve, Sotkamo
3. saluki Aziz Mavaddat om. Mäkelä Susanna, Lammi
4. silkkiterrieri Curiosity Sweet Sensation om. Heinonen Kristina ja Saares Pia, Helsinki

 

amerikancockerspanieli Frosty Kiss' Burning Heart om. Ylimäki Mari, Tampere
belgianpaimenkoira groenendael Mustantuulen Gentleman om. Salmiheimo Tommi, Kouvola
belgianpaimenkoira malinois Taikatalven Apricot om. Joenväärä Sakari ja Kauppila Kirsi, Rusutjärvi
belgianpaimenkoira tervueren Xurco de L'Ocre Noir om. Hotanen Tiina ja Jarno, Turku
bordercollie Nahrof on Reflection om. Korhola Anita, Vantaa
borderterrieri Foxforest Prince Charming om. Kivimäki-Majanen Marjatta, Espoo
briardi Smooth Breeze Sinfony Of Star om. Koski Hanna, Järvimaa
cairnterrieri Sanderfield Snow Brilliant om. From Marjut ja Silfver Theresa, Kormu
cockerspanieli Triplet Thinks Line Sam om. Härkälä Heli, Lohja
collie pitkäkarvainen Sandcastle's Viva La Diva om. Kokkonen Anne, Lapinlahti
englanninvinttikoira Jet's Only In Your Dreams om. Heinonen Seija, Valkeakoski
espanjanvesikoira Concurrido Zafiro om. Kobylin Sanna, Halkia
iso gascognenajokoira Hauenkuonon Kalla om. Riiheläinen Titta, Tampere
jackrussellinterrieri Mahkoolma Jack Libby om. Kastari Helena, Klamila
kerrynterrieri Merry Blue Top Dream om. Mikkonen Heidi, Helsinki
kultainennoutaja Joystep's Ideal Jazz om. Ahlström Victoria ja Janne, Masaby
mudi Szófogadás Zanzsa Zsuzso om. Hohtela Riitta, Hämeenlinna
owczarek podhalanski Panienka Wrzoscwisko Maria om. Makkonen Titta, Ala-Särkilahti
partacollie Bristregal Easy Regal om. Janger Nina, Järvenpää
portugalinvesikoira Parisade Meia Praia om. Kärnä Riitta, Helsinki
pumi Jewelear Betula Lupulina om. Torpström Taru, Voikkaa
puolanvinttikoira Betjanova Chart Frida om. Pakkanen Ritva ja Pekka, Sippola
sealyhaminterrieri Abricot Moonraker om. Natunen Carita ja Harri, Vermuntila
shetlanninlammaskoira Höpötassun Lyyli om. Siren Maarit, Vantaa
skyenterrieri Finnsky Xcalibur om. Dahlbom T., Zaphiris E. ja Sainio K., Vantaa
staffordshirenbullterrieri Hoppingham's Chocolate Kiss om. Kokkila Laura, Tampere
walesinterrieri Bartos High Voltage om. Kelloniemi Katja, Helsinki
vehnäterrieri Wheatstone Chess om. Bergbom Karin, Espoo
welsh corgi cardigan Geestland's Divine Dude om. Huuhtanen Jaana ja Markus, Kärppälä
welsh corgi pembroke Anserina's Keep My Dream om. Pusa Marja, Jäminkipohja
whippet Pipsqueak Charmtroll om. Elomaa Tuija, Lahela

 

Pro Pac

 

LAUANTAIN  ROTUNSA PARHAAT PENNUT

amerikancockerspanieli King Admiral Fly Mystery om. Tarvainen Sanna-Kaisa, Helsinki
amerikanstaffordshirenterrieri Ferya Of Fianna om. Hörkkä Jonna ja Koivistoinen Noora, Ruotsinpyhtää
australianterrieri Bluepepper's Will-Be om. Järvinen Elias ja Ahola Marjo, Kotka
belgianpaimenkoira malinois Goya du Terril des Loups om. Juutinen Hanne ja Joenväärä Sakari, Vantaa
belgianpaimenkoira tervueren Flammeus Imp Xurco om. Nuora Helena, Kouvola
bouvier Sarol Knockout om. Mattsson Jaana ja Toni, Paattinen
brasilianterrieri Sooraba Hagtham om. Valkonen Cristina, Porvoo
bullterrieri Firebull's Me Myself And I om. Hopia Sirpa ja Ryyppö Pirjo, Helsinki
cairnterrieri Sandico Jive All Night om. Vuokila Salla, Vihti
ceskyterrieri Sötnosar's Zadie om. Salonen Sofia ja Cavonius Pia, Helsinki
cockerspanieli Northworth Fear For Fight om. Kauhanen Nina, Sauvo
collie lyhytkarvainen Fatikon Kiiltonahka om. Kotilainen Anja, Mikkeli
collie pitkäkarvainen Safirrubir Dark and Brave om. Sarva Olli, Karkkila
dalmatiankoira Moppekerhon Satumainen Onni om. Ikävalko Sara c/o Nikander Pancho, Lahti
englanninspringerspanieli Wildomar's Fiction Oh No om. Kontio Marja ja Harri ja Kavén Sanna ja Sami, Nummela
espanjanvesikoira Concurrido Fantasia om. Kobylin Sanna, Halkia
irlanninterrieri Karamell-IN Ystävä om. Malmström Marianne, Espoo
jackrussellinterrieri Rabenschwartz Dee Dee om. Tolonen Anne ja Turula Päivikki, Vantaa
komondor Boglárka Király Puszta om. Mikkonen Maiju ja Lasse, Helsinki
kääpiöbullterrieri Bouncy Bubble-M Wild Fámy om. Coelho Mlcochová Katerina, Espoo
lancashire heeler High Five's Joe Dalton om. Hankola Satu ja Jukka, Lohja
mudi Szófogadás Csillagköd om. Hohtela Riitta, Hämeenlinna
parsonrussellinterrieri Spotted Blizzards Maya Russelbee om. Karlsson Anja ja Haakana Vuokko, Kirkkonummi
saksanpaimenkoira Bar-Waxan Wauzi Wau om. Seppänen Markku, Hämeenlinna
schapendoes Buffing Kuuraparta om. Tapaninen Riitta ja Milla, Vääksy
schipperke Tuiskuluodon Pikipannu om. Virtanen Marjatta, Kerava
shetlanninlammaskoira Cardamomflower om. Hynninen Maija, Lappeenranta
sileäkarvainen noutaja Mei Dan Shiraz om. Härkönen Heli, Halkia
walesinspringerspanieli Benton United We Stand om. Junttila Anu, Merimasku
valkoinenpaimenkoira Dragonhill Therese om. Petas Minna, Koskenkylä
welsh corgi cardigan Imago's Xmas Party om. Kolhinoja Inka ja Kovanen Antti, Jokela
yorkshirenterrieri Ladydea om. Prela Inna, Helsinki

 

 

SUNNUNTAIN PARAS KASVATTAJARYHMÄ tuomari: Ove Germundsson, Ruotsi
1. tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen kennel Love-Dane's om. Rantavuoti Raili, Tornio
2. bracco italiano kennel Logpoint om. Peltoperä Heikki, Vantaa
3. lhasa apso kennel Nice Choice om. Sievola Sini, Pälkäne
4. newfoundlandinkoira kennel Wave Seeker's om. Lius Outi, Haarajoki

 

basenji kennel Kanjaras om. Ollgren Anne, Helsinki
bichon havanais kennel Saharanda om. Ahlbom-Sahari Anette ja Sahari Seppo, Espoo
bokseri kennel Boxmann om. Åkman Riitta, Vantaa
chow chow kennel Kuus'vuoren om. Järvinen-Kekäle Maija-Leena, Huittinen
faaraokoira kennel Sawhorse's om. Differt Krista, Lepsämä
irlanninsetteri punainen kennel Redword om. Takala Maarit, Leppävesi
karkeakarvainen mäyräkoira kennel Welmu om. Martimo Pentti ja Hirvonen Sari, Kerkkoo
kiinanharjakoira kennel Sun Dan om. Heiskanen Susanna, Heinola kk
kiinanpalatsikoira kennel Gipan om. Lempinen Kirsti, Tervakoski
kääpiöpinseri kennel Crazy Cowboy's om. Koskinen Katja, Kokkola
kääpiösnautseri pippuri-suola kennel Trixer om. Bister Soile, Siuntio
leonberginkoira kennel Yestas om. Vihanto-Lehto Satu, Halikko as
mopsi kennel Troppola om. Kevin-Wicht  Monika, Inkoo
samojedinkoira kennel Ikiliikkujan om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
siperianhusky kennel Andy's Joy om. Aronen Sanna, Somero
tanskandoggi musta ja harlekiini kennel Denim Danes om. Kajukorpi Erja, Helsinki
tiibetinspanieli kennel Olazza om. Perttola Maija, Orimattila

 

 

PARAS VETERAANI tuomari: Saija Juutilainen
1. irlanninsetteri punainen Chic Choix Fiona May om. Mörö Nina, Sääkskylä
2. samojedinkoira Ikiliikkujan Milady Melanie om. Lehtinen Elise ja Rainer, Lahela
3. suomenpystykorva Katajahaan Riikka om. Silomäki Päivi ja Arvo, Parkano
4. lhasa apso Chic Choix Marlon Brando om. Sievola Sini ja Pasi, Pälkäne

 

akita Dairin Go Fukuoka Tokuhisa om. Vuorio Tiina, Kaakkola Anita ja Pohjanvaara Katri, Hämeenlinna
alaskanmalamuutti Una Nuna's Joy Is My Name om. Sysiö Helena, Espoo
appenzellinpaimenkoira Alpenhirts Bob om. Hietanen Tuija ja Markku, Valkeala
basenji Kwanza's Tiger No Stripe om. Haanpää Riitta, Lohja
bichon frisé Jitterbop After Me Please om. Kauppinen Jaana, Vantaa
bichon havanais Ganesan Very Handsome om. Thomander Mirja ja Ilkka c/o Laukkanen Hanna-Kaisa, Salo
bokseri Zenmaxkay Ruby Red om. Seppälä Tuula, Poitsila
bracco italiano Heinäaron Tuo Tulipano om. Kuusisto Teija, Urjalankylä
buhund Tunturipuron Ensilempi om. Pihlaja Tarja, Seinäjoki
bullmastiffi Youphoria Magic Royal Seeds om. Parviainen Jari, Riihimäki
cavalier kingcharlesinspanieli Penquite Sonata om. Kauppi Irena ja Carolina, Helsinki
chihuahua lyhytkarvainen Mustan Ruhtinaan Captain Diego om. Hietaluoma Heli ja Jussi, Espoo
chihuahua pitkäkarvainen Nikoli's Dream Lover om. Hietaluoma Heli ja Jussi, Espoo
chow chow Bei-Wei Duohao om. Saarinen Hilkka, Koski TL
coton de tulear Michel Nabila's You Bella Cosa om. Molari Päivi ja Timo, Nuppulinna
estrelanvuoristokoira pitkäkarvainen Li'l Folks Enormous Ego om. Simola-Takala Päivi, Alvettula
eurasier Blue Creek's Ilya Ildefonso om. Erkkilä Elina, Valkeala
griffon bruxellois Huvikummun Heros' Mesimarja om. Koskelin Eija, Nurmijärvi
hovawart Damirazin Rajavartija om. Suomi Katariina, Espoo
ibizanpodenco karkeakarvainen Snout Mr Tweeney om. Häkkinen Leena-Liisa, Vantaa
irlanninsetteri punavalkoinen Redwhitesilk Brenda om. Marttinen Kati, Vantaa
japaninpystykorva Thomdy Dom's Natacha Aurora om. Valkeinen Soili, Helsinki
karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Freckle-Face Massimiliano om. Vuorio Tiina ja Ultamo Jani, Hämeenlinna
keeshond Dancing Shamrock vom Alten Nierstal om. Talonpoika Kirsi ja Tolkkila Kari, Martinkylä
keskikokoinen villakoira m & r & v Soltar's Beautiful Stranger om. Lillstrang Jukka, Helsinki
kiinanharjakoira Ermi's Place Baltic Queen om. Nordenstedt Carola, Nuppulinna
kiinanpalatsikoira Mei-Huan Raymond om. Lappi Anne-Maija, Helsinki
kleinspitz muut värit Sun-Power's Diandra Orange om. Nousiainen Kirsi, Vantaa
kleinspitz ruskea ja musta Cadinan Hot Line om. Sihvonen Pirkko, Juornaankylä
kääpiöpinseri Shagrir Me Beit Hamaayan om. Tiimo Arja-Leena, Kouvola
kääpiösnautseri pippuri-suola Trixer Zacharias om. Kiviniemi Ritva, Tampere
kääpiövillakoira m & r & v Miniwin's Coca-Cola om. Niemi Eija ja Zanon Michael, Porvoo
länsigöötanmaanpystykorva Fennican Yazzy Yänta om. Laajala Jari ja Ahlström Isabella, Kirkkonummi
mittelspitz muut värit Tempore Brigitte Bardot om. Nousiainen Kirsi, Vantaa
mopsi Kastanjan Oscularia-Oscar om. Saarinen Jenna, Salo
papillon Rosalago Raffaella om. Kelorita Kaija, Kerava
phalène Vertiida's Adiitrev om. Kuutti Kaisa, Lohja
pointteri Kinnike Tandy om. Lumpov Anita, Ruotsinkylä
shiba Vulpecula Nozami om. Laakso Raija ja Kantell Tomi, Otalampi
siperianhusky Kuuhaukun Luminan Uni om. Seppänen Jaana, Pusula
suomenlapinkoira Kotikulman Onnenoikku om. Höök Mari, Vantaa
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Helisain Master Man om. Leppälä Jari ja Sairola Heli, Rajamäki
tiibetinspanieli Olazza Shalimari om. Perttola Maija, Orimattila

 

Pro Pac 

 

SUNNUNTAIN ROTUNSA PARHAAT PENNUT

basenji Bulldobas Grand Slam om. Mikkola Janne ja Ruotsalainen Ari, Hyvinkää
bichon frisé Leaflet's La-Z-Boy om. Nieminen Johanna ja Holmström Janne, Espoo
bichon havanais Bannera's Highborn Heir om. Heikka Marjo ja Minna ja Keisu Sini, Vantaa
bokseri Wandoris Carrera om. Hägglund Tom c/o Nyman Nora, 
chihuahua pitkäkarvainen Shapiro's Ojimoreno om. Santos Macias Heidi, Pennala
coton de tulear Michel Nabila's Ma Michelle om. Molari Päivi ja Timo, Nuppulinna
dobermanni Power Dee's Enter-Sandman om. Rintala Henna ja Karlsson Valtteri, Vantaa
irlanninsetteri punainen Miss Behaving Of The Red Empire om. Lahtinen Jenni ja Sari, Kuusankoski
japanese chin Florian z Prazákova Chovu om. Penttilä Niina, Teuva
japaninpystykorva Companero Aiwastus om. Jokinen Sirpa, Espoo
keeshond Aurinkoniityn Adalmiina om. Talonpoika Kirsi ja Tolkkila Kari, Martinkylä
keskiaasianpaimenkoira Turkmen Stam Baardash-Bir om. Martikainen Ira ja Kari, Nurmijärvi
keskikokoinen villakoira m & r & v Canmoy's Primetime om. Sohlman Jutta, Kisko
kiinanpalatsikoira Henrikville Della Marga om. Askola Marja, Kankaanpää
kleinspitz muut värit Tempore True Colors om. Fredriksson Hilde-Marie ja Ruotsalainen Laura ja Esa, Helsinki
kääpiöpinseri A'dreams Black Vendela om. Vesterinen Kirsi, Vantaa
kääpiösnautseri pippuri-suola Kirifix Party Marty om. Veini Satu, Porvoo
kääpiövillakoira h & a Yellowmellow Under Pressure om. Kiskonen Kaarina, Helsinki
landseer Ohped Dal Liukas Playboy om. Pyykkö Heidi ja Jari, Nastola
leonberginkoira Besaroon Pavel om. Rask Marika ja Pentti, Kotka
lyhytkarvainen kaniinimäyräkoira Tsertus Un Bout D'ambre om. Kartila Kaisa, Espoo
lyhytkarvainen mäyräkoira Boidis Cornelia om. Kiverä Seija, Kankkila
länsigöötanmaanpystykorva Adavalls Belle Belinda om. Walder Ada, Helsinki
mittelspitz muut värit Krispesan Briljantti om. Kääpä M-L ja Paananen Hanne, Pappinen
mittelspitz ruskea ja musta Mustanpaimenen Nikke om. Veranen Elina, Helsinki
mopsi Alaunt Carlin Älskar Mej om. Mettälä Kirsi, Hamina
mustaterrieri Kleopatra om. Koistinen Hanna, Helsinki
newfoundlandinkoira Karhukumpu Equador om. Pulkkinen Riia ja Juha, Mikkeli
papillon Queen Bless JP MM Top Lady om. Kahelin Sanna ja Merja, Lappohja
pitkäkarvainen mäyräkoira Örnbergets Viktoria om. Toikka Katriina ja Vikström Elina, Karkkila
ranskanbulldoggi Tendre Kiss De Royal Laszatti om. Hyvönen Helena ja Ari, Myllyoja
rottweiler Schwarz Klan Just Joo om. Tiusanen Johanna, Helsinki
samojedinkoira Ikiliikkujan Sparkly O'Rocky om. Lehto Ulla, Piikkiö
shiba Ryuuyume Go Shunyou Kensha om. Kärkkäinen Mira, Espoo
siperianhusky Bedarra Auric Goldfinger om. Räsänen Minna, Helsingfors
suursnautseri musta Gently Born Alliance om. Kaismo Tarja, Tuusula
tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Euro Power Boy Toy om. Korhonen Kati-Maija, Siuntio
tanskandoggi musta ja harlekiini Gwendy von Tom Brook om. Mäntynen Tarja, Helsinki
tiibetinmastiffi Of Zlazano Ama-Lag om. Juutilainen Mirka, Klaukkala
tiibetinspanieli Lecibsin Keeping om. Helin Johanna, Turenki

tiibetinterrieri Shabash Maggie om. Korpi Ritva ja Nortaja Kati, Porvoo

 

JUNIOR HANDLER                                                     
tuomari: Gunilla Sandberg                                      
10-13-vuotiaat
1    Tervonen Paavo,Kalliosuo                     walesinterrieri
2    Mattanen Emilia,Helsinki                       keskikokoinen villakoira
3    Mikkonen Doris,Hyvinkää                      springerspanieli
4    Wala Pihla-Ottilia,Kellokoski                  manchesterinterrieri
5    Töyrälä Sarita,Hyvinkää                         portugalinpodengo
                                                                                   
14-17-vuotiaat                                                          
1    Kasurinen Veera,Vantaa                        australianpaimenkoira
2    Virtanen Satu,Hollola                            australianterrieri
3    Tumppila Mimmi,Helsinki                        
4    Rinne Annmari,Merimasku                     dalmatiankoira
5    Puttonen Mai,Vantaa                             silkkiterrieri

Päivän paras: Paavo Tervonen  

 

Pro Pac                              

 


Leppisnäyttelyt Oy