Let's Go 2007

 

KAIKKIEN ROTUJEN KANSALLINEN KOIRANÄYTTELY

 

1.-2.9. VANTAA

lauantaina arvostellaan FCI:n ryhmät 1, 3, 6, 8 ja 10
sunnuntaina arvostellaan FCI:n ryhmät 2, 4, 5, 7 ja 9

 

Tuomariluettelo:

huomioithan ryhmäkohtaiset varatuomarit - siirto ennakkoon ilmoitetulle varatuomarille ei oikeuta tuomarinmuutoksen sattuessa ilmoittautumismaksun palautukseen

 

Pro Pac 

 

Lauantai 1.9.

Ryhmä 1 - varalla ryhmän roduille Cristian Stavarache
maremmano-abruzzese, saarloos wolfhond, sao miguelinfila, serra de airesinpaimenkoira, shetlanninlammaskoira, slovakiancuvac, valkoinenpaimenkoira ja vanhaenglanninlammaskoira Stelios Makaritis, Kreikka
australiankarjakoira, australiankelpie, schapendoes, schipperke ja welsh corgit Marianne Baden, Tanska
belgianpaimenkoirat; groenendael ja laekenois, kroatianpaimenkoira, mallorcanpaimenkoira, picardienpaimenkoira, polski owczarek nizinny ja pyreneittenpaimenkoirat Stefan Sinko, Slovenia
colliet Kurt Nilsson, Rutosi
belgianpaimenkoira; tervueren, komondor, kuvasz, owczarek podhalanski, mudi, pulit ja pumi Tamas Jakkel, Unkari
australianpaimenkoira, belgianpaimenkoira; malinois, etelävenäjänpaimenkoira ja partacollie Cristian Stavarache, Romania
lancashire heeler Ove Germundsson, Ruotsi
muut Refet Hadzic, Bosnia-Hertsegovina

 

Pro Pac

 

Ryhmä 3 - varalla ryhmän roduille Stelios Makaritis
kerrynterrieri, manchesterinterrieri, norfolkinterrieri, norwichinterrieri, sealyhaminterrieri, silkkiterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri ja yorkshirenterrieri Martha Heine, Saksa
airedalenterrieri, ceskyterrieri, englanninkääpiöterrieri, glen of imaalinterrieri, irlanninterrieri, jackrussellinterrieri, lakelandinterrieri ja walesinterrieri Zeljko Gajic, Slovenia
amerikanstaffordshirenterrieri, bullterrierit ja staffordshirenbullterrieri Petrus Roosenboom, Belgia
skotlanninterrieri ja vehnäterrieri Ove Germundsson, Ruotsi
cairnterrieri Stefan Sinko, Slovenia
kettuterrierit Nicola Imbimbo, Italia
muut Hanne Laine Jensen, Tanska

 

Pro Pac

 

Ryhmä 6 - varalla ryhmän roduille Ove Germundsson
beagle, griffon nivernais, iso gascognenajokoira, italianajokoirat, kopo, kreikanajokoira, puolanajokoira, rhodesiankoira, saksanajokoira, schwyzinajokoira, suomenajokoira, tiroler bracke, westfälische dachsbracke Saija Juutilainen
basset hound, saukkokoira ja vihikoira Ove Germundsson, Ruotsi
muut Bo Wallin, Ruotsi

 

Pro Pac

 

Ryhmä 8
amerikanvesispanieli, barbet, chesapeakelahdennoutaja, clumberinspanieli ja novascotiannoutaja Saija Juutilainen
irlanninvesispanieli, kiharakarvainen noutaja, englanninspringerspanieli ja walesinspringerspanieli Nicola Imbimbo, Italia
kultainennoutaja ja labradorinnoutaja Svend Lövenkjaer, Tanska
cockerspanieli Tamas Jakkel, Unkari
muut Annukka Paloheimo

 

Pro Pac

 

Ryhmä 10- varalla ryhmän roduille Stelios Makaritis
irlanninsusikoira, skotlanninhirvikoira, venäjänvinttikoira ja whippet Unto Timonen
saluki Zeljko Gajic, Slovenia
muut Nicola Imbimbo, Italia

 

Pro Pac

 

Junior handler Gunilla Sandberg

 

Ryhmäkilpailut
1 Refet Hadzic
3 Zeljko Gajic
6 Saija Juutilainen
8 Annukka Paloheimo
10 Nicola Imbimbo
Paras veteraani Stelios Makaritis
Paras kasvattajaryhmä Ove Germundsson

 

Pro Pac

 

Sunnuntai 2.9.

Ryhmä 2 - varalla ryhmän roduille Refet Hadzic
bullmastiffi, espanjanmastiffi, mastiffi, napolinmastiffi, estrelanvuoristokoirat, leonberginkoira ja shar pei Cristian Stavarache, Romania
affenpinseri, itävallanpinseri, kääpiöpinseri, pinseri, snautserit ja suursnautserit Kurt Nilsson, Ruotsi
appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira ja tiibetinmastiffi Annukka Paloheimo
cane corso, dogo argentino, kanariandoggi, mallorcandoggi ja rottweiler Refet Hadzic, Bosnia-Hertsegovina
berninpaimenkoira, landseer ja newfoundlandinkoira Svend Lövenkjaer, Tanska
tanskalais-ruotsalainen pihakoira Marianne Baden, Tanska
tanskandoggit Petrus Roosenboom, Belgia
kääpiösnautserit Nicola Imbimbo, Italia
bokseri Ove Germundsson, Ruotsi
muut Stefan Sinko, Slovenia

 

Pro Pac

 

Ryhmä 4 - varalla ryhmän roduille Bo Wallin
kaikki rodut Unto Timonen

 

Pro Pac

 

Ryhmä 5 - varalla ryhmän roduille Stelios Makaritis
buhund, eurasier, grönlanninkoira, hokkaido, islanninlammaskoira, japaninpystykorva, kai, kishu, lapinporokoira, lunnikoira, ruotsinlapinkoira, shiba, shikoku ja suomenlapinkoira Hanne Laine Jensen, Tanska
alaskanmalamuutti, chow chow, faaraokoira, grosspitzit, laikat, siperianhusky ja volpino italiano Marianne Baden, Tanska
akita, amerikanakita, kleinspitzit ja mittelspitzit Nicola Imbimbo, Italia
meksikonkarvatonkoirat, perunkarvatonkoirat ja portugalinpodengot Stelios Makaritis, Kreikka
keeshond ja länsigöötanmaanpystykorva Cristian Stavarache, Romania
muut Saija Juutilainen

 

Pro Pac

 

Ryhmä 7
englanninsetteri, gordoninsetteri, irlanninsetterit, unkarinvizslat ja weimarinseisojat Bo Wallin, Ruotsi
saksanseisojat Kurt Nilsson, Ruotsi
muut Stelios Makaritis, Kreikka

 

Pro Pac

 

Ryhmä 9
kiinanharjakoirat, kromfohrländer, lhasa apso, löwchen ja maltankoira Annukka Paloheimo
bichon frisé, bichon havanais, griffon belge, griffon bruxellois, petit brabancon Martha Heine, Saksa
bostoninterrieri, ranskanbulldoggi ja tiibetinspanieli Ove Germundsson, Ruotsi
tiibetinterrieri, cavalier kingcharlesinspanieli ja kingcharlesinspanieli Zeljko Gajic, Slovenia
shih tzu ja venäjänkääpiökoirat Refet Hadzic, Bosnia-Hertzegovina
villakoirat Gunilla Sandberg, Ruotsi
papillon ja phalene Stelios Makaritis, Kreikka
mopsi Unto Timonen
muut Tamas Jakkel, Unkari

 

Pro Pac

 

Junior handler Vesa Lehtonen

 

Ryhmäkilpailut
2 Kurt Nilsson
4 Unto Timonen
5 Hanne Laine Jensen
7 Stelios Makaritis
9 Tamas Jakkel
Paras veteraani Saija Juutilainen
Paras kasvattajaryhmä Ove Germudsson
Best in Show Stelios Makaritis

 

 


Leppisnäyttelyt Oy