Keminmaa 2006


off Etusivu

on Tuomarit

off Ilmoittauminen

off Aikataulut

off Tiedustelut

Tulokset

Savonlinna 8.-9.7.2006
Best In Show, tuomari Kari Järvinen
1. faaraokoira Magicway's Min For Siphra om. Sundquist Britt-Marie, Siuntio
2. australianterrieri Black Back Please Please Me om. Soiletsalo Mervi, Orimattila
3. collie lyhytkarvainen Sandcastle's Truth or Dare om. Asikainen Satu, Pekola
4. berninpaimenkoira Atelier's Drosselbart om. Kortelainen Eeva-Liisa, Ristiina

 

 

Fci 1 tuomari: Kari Järvinen
1. collie lyhytkarvainen Sandcastle's Truth or Dare om. Asikainen Satu, Pekola
2. polski owczarek nizinny Flinkbein Wolec om. Heino Tiina ja Tuohilampi Taija, Nakkila
3. partacollie Show-Must-Go-On De Chester om. Eskills Jan ja Saihila Anne, Pargas
4. collie pitkäkarvainen Blomlane's Love To Touch om. Kuvaja Marika, Varkaus

australiankarjakoira Windwarrior's Flashing Oadie om. Juutilainen Taru, Parkumäki
belgianpaimenkoira groenendael Marmara O My Dear om. Ehrnrooth Marja ja Lindgren Heidi, Ristiina
belgianpaimenkoira tervueren Ar'tfulfox's Funny-Moon om. Kaminen Marko, Timola
bordercollie Starsky Dream Of Stick om. Hannikainen Elina ja Himanen Pertti, Lappeenranta
owczarek podhalanski Snowy Coats Chic-Snow-White om. Makkonen Titta c/o Ojaniemi V, Simpele
puli muunväriset Castlewolf Uplight om. Paarto Taija ja Alankola Silja, Killinkoski
pumi Napos Viola om. Puhakka Eija, Palokka
saksanpaimenkoira Solholmens Casanova om. Vilander Mervi ja Matti, Imatra
schipperke Stablehills Berenike om. Malinen Nina ja Mika, Heinoniemi
serra de airesinpaimenkoira Funfun Only One om. Metsätalo Päivi, Anttola
shetlanninlammaskoira Peltsun Jadking's Rafael om. Kärkkäinen Marke, Inkoo as
valkoinenpaimenkoira Veshukan Rascal om. Oinonen Eila, Lieksa
welsh corgi pembroke Puksipuun Metsäkastikka om. Hulkkonen Henna ja Kapanen Veli-Pekka, Mikkeli

 

 

Fci 2 tuomari: Soile Bister
1. berninpaimenkoira Atelier's Drosselbart om. Kortelainen Eeva-Liisa, Ristiina
2. leonberginkoira Vaikonniemen Large Star om. Tuononen Pirjo, Juuka
3. tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Love-Dane's Lilli Marlen om. Utriainen Katja, Lehmo
4. suursnautseri musta Pectus Rimini om. Lankinen Eeva-Liisa ja Pertti, Espoo

appenzellinpaimenkoira Gedeon from Balihara Ranch om. Pitkänen Matti, Savonlinna
bernhardinkoira pitkäkarvainen Bernoban Savon Sälli om. Silvennoinen Ulla ja Paajanen Jutta, Kerimäki
bordeauxindoggi Heavyweight Eros Ramazotti om. Kunttu Leea, Laksiainen
broholminkoira Good Mind's Angel's Touch om. Hiltunen Seija ja Jonna, Majavesi
bullmastiffi Baibalos Buffalo Bill om. Laine Jutta ja Uotila Teemu, Savonlinna
dobermanni Marland Cen Gigolo om. Parviainen Eila, Kuopio
englanninbulldoggi Buliwari Buffo-Boy om. Lundahl Helena, Helsinki
hovawart Kleion Athena om. Kokko Pirkko, Kerimäki
kaukasianpaimenkoira Ostanovka om. Pappinen Pentti, Liperi
kääpiöpinseri Kivilompolon Brunette om. Lappalainen Hanna ja Männynsalo Mika, Enonkoski
kääpiösnautseri musta Backout's Emir om. Vatanen Sari, Joensuu
kääpiösnautseri musta-hopea Flequillitos Jenny-McCarthy om. Kaasinen Minna, Outokumpu
mastiffi Roughtail's Zenith Zerlinda om. Roivas Saija ja Haaksi Hanna-Maija, Savonlinna
napolinmastiffi Xenodamos de Nahuel om. Kinnunen Sara-Emilia, Sälinkää
newfoundlandinkoira Kloofbear's Lauri Törn Bernoban om. Törn Kaisa ja Vesa, Savonlinna
pinseri Dogiwogin Dear Diva om. Montonen Minna, Tortinmäki
rottweiler Wuoksenwarren Braveheart om. Kinnunen Heini, Kiihtelysvaara
tanskandoggi musta ja harlekiini Bonel Saidee Dogiwogi om. Vitikainen Auli ja Juuso ja Passoja S., Hiirola
tanskandoggi sininen Bonel Victoria om. Forsman Marjo, Muurame

 

 

Fci 3 tuomari: Matti Luoso
1. australianterrieri Black Back Please Please Me om. Soiletsalo Mervi, Orimattila
2. cairnterrieri Janettan Alexander om. Räsänen Katja ja Tomperi Tiina, Jyskä
3. jackrussellinterrieri Mayberry Farm's Peppy Boulder om. Laukkanen Kati, Rasivaara
4. kerrynterrieri Slievemish Legendary Duke om. Paukku Tiina, Imatra

bedlingtoninterrieri Meripihkan Cheri Cheri Lady om. Erähäme-Mutka Vappu, Savonlinna
borderterrieri Lemmikinrinteen Parooni om. Jaakkonen Hanna, Varkaus
brasilianterrieri Beautiful Beast Akhilleus om. Tiimonen Päivi, Savonlinna
irlanninterrieri Lurvendhalis Quenya om. Rasku Anu, Jyväskylä
kettuterrieri karkeakarvainen Qway's Friend Beaufort om. Vitikainen Ville Pekka, Varkaus
kettuterrieri sileäkarvainen Shoutinghill Salty Dog om. Kolehmainen Tuija, Iisvesi
lakelandinterrieri Don Pedro von der Nachtweide om. Koponen Auli, Kitee
parsonrussellinterrieri Tallitontun Duuri om. Jääskeläinen Jonna, Helsinki
saksanmetsästysterrieri Krull Ekku om. Kinnunen Jukka ja Jenita, Mikkeli
silkkiterrieri Curiosity Model of Image om. Taipalinen Paula, Heinonen Kristina ja Saares Pia, Mikkeli
staffordshirenbullterrieri Magicpower's Cool Princess om. Lehikoinen Tuire, Leppänen Aki, Kalinainen Elina ja Varjela Jarmo, Rasivaara
valkoinen länsiylämaanterrieri White Villan Nighthawk om. Kuisma Sari c/o Jaakkola Minna, Heinlahti
vehnäterrieri Boundary Oak Hekla om. Konttinen Kaarina, Kuvansi

 

 

Fci 4 tuomari: Unto Timonen
1. pitkäkarvainen mäyräkoira Zingarese Nel Grandezza om. Kosonen Ritva, Ruokolahti
2. karkeakarvainen mäyräkoira Jekkuketun Manta Myrsky om. Lappi Ossi ja Marja-Leena, Jäppilä
3. lyhytkarvainen mäyräkoira Hillakurun Nella-Ruusa om. Partio Irmeli ja Matti, Ristiina
4. karkeakarvainen kääpiömäyräkoira Lowleg Xanadu om. Salo Marika, Varkaus

 

 

Fci 5 tuomari: Kari Järvinen
1. faaraokoira Magicway's Min For Siphra om. Sundquist Britt-Marie, Siuntio
2. keeshond Stratus The Correspondant om. Beierschoder Silja, Helsinki
3. suomenlapinkoira Kastanjan Lapinloimu om. Tarkiainen Sanna, Leppävirta
4. basenji Afrikenji Hot Sumabreeze om. Kyttä Hanna-Leena ja Janne ja Taavitsainen Tiina, Kurkimäki

amerikanakita Diamond Mighty Noah om. Puhakka Sari, Koria
chow chow Leppäkujan Lumisade om. Hyvönen Henna, Piikkiö
harmaa norjanhirvikoira Viklanmäen Mette om. Mononen Oiva, Savonranta
islanninlammaskoira Tunturiketun Kinna om. Laamanen Iitamari ja Elisa, Kulennoinen
japaninpystykorva Snowtime's Sendoh om. Tiainen Merja, Sairanen Sara ja Karjalainen Virpi, Louhi
jämtlanninpystykorva Elimon Salon Miina om. Oinonen Aki ja Klaus, Hattuvaara
kleinspitz muut värit Happy Master's Little Queen om. Vanhatalo Kaisa, Jämsä
lunnikoira Bolero om. Loppukaarre Laura ja Jaana, Kuopio
länsigöötanmaanpystykorva Quattro's Secret Touch om. Taskinen Liisa, Ypäjä
länsisiperianlaika Artikin Tessu om. Turunen Petra, Savonlinna
mittelspitz muut värit Thomdy Dom's Tocaron om. Jensen Marica, Jyväskylä
pohjanpystykorva Roope om. Kattainen Soile, Salosaari
samojedinkoira Idejomas Pallas-Kulkuri om. Seppänen Mikko ja Pajari-Seppänen Hanna, Kouvola
siperianhusky Kefeus Yana Yakutat om. Heimonen Johanna, Kuopio

 

 

Fci 6 tuomari: Esko Nummijärvi
1. rhodesiankoira Tarujen Mabaru om. Jokilahti Miia ja Tommi, Vantaa
2. suomenajokoira Ruokosuon Cami om. Mikkonen Matti, Kerimäki
3. dalmatiankoira Maipet Blueberry om. Tietäväinen Rauni, Juva
4. grand basset griffon vendeen Minskuhoff's Grand Egeria om. Hyvärinen Päivi, Mikkeli

beagle Skilos Mas Morning Star om. Haavikko Hanna, Vitikainen Anne ja Toivola Miikka, Mikkeli
dreeveri Oskulan Tessu om. Romppanen Ilkka, Kitee
venäjänajokoira Satulakiven Mandy om. Ylitalo Jarmo, Eno

 

 

Fci 7 tuomari: Raija Tammelin
1. saksanseisoja lyhytkarvainen Iloks'in Verna om. Heikkilä Riikka ja Halmepuro Mikko, Suonenjoki
2. saksanseisoja karkeakarvainen Teerenpelin Roki om. Luotamo Juha-Pekka, Ruokolahti
3. irlanninsetteri punainen Ariellan Brinna Tina om. Lehto Niina, Ruotsinpyhtää

 

 

Fci 8 tuomari: Soile Bister
1. amerikancockerspanieli Truly Yours Magic-Trilogy om. Heikkinen Outi ja Vartiainen Sanna, Palokka
2. irlanninvesispanieli Mystic Torin om. Price Paul R. c/o Vottonen Sari, Vihti
3. kultainennoutaja Karvin Stay On Top om. Alanko Kirsi, Lempäälä
4. novascotiannoutaja Hingstbackes Red-Giia om. Ruotsalainen Marika, Lappeenranta

amerikanvesispanieli Little Brownies Sugarplum om. Närhi Tiina ja Jääskeläinen Timo, Tuovilanlahti
cockerspanieli Benchmark Oliver Twist om. Korpi Mariann ja Anett, Kellokoski
englanninspringerspanieli New Design's Have A Dream om. Ilves Sanna, Taavetti
espanjanvesikoira Laronja's Land Warrior om. Liimatta Irja, Uimaharju
kiharakarvainen noutaja Juhellus Little Sister om. Caven-Luukkainen Katariina ja Luukkainen Juha-Pekka, Savonlinna
kooikerhondje Muskettikoiran Kleur om. Jokela Jorma, Savonlinna
labradorinnoutaja Mallorn's Sunny Side Up om. Hautajärvi Hilkka, Mäntyharju
lagotto romagnolo Emi della Metaurense om. Auvinen Niina, Savonlinna
portugalinvesikoira April Fool's Vino Vitamino om. Pesonen Hanna, Aino ja Jaakko, Oulu
sileäkarvainen noutaja Comics Summer Dream om. Saastamoinen Mikko, Kulho

 

 

Fci 9 tuomari: Jouko Leiviskä
1. tiibetinterrieri Falamandus Kustom-Made om. Hietikko Virpi, Mouhijärvi
2. chihuahua pitkäkarvainen Golden Lily's Queen Of Love om. Sairberg Maarit, Mikkeli
3. mopsi Vilway's Natale A Roma om. Ruskovaara Harri ja Koivisto Päivi ja Nieminen Risto, Lappeenranta
4. bichon havanais Bellezza's Keep In Touch om. Karhu Niko, Kontiomäki

bichon frisé Sormusten Tuulen Haltiatar om. Salonen-Tuoriniemi Päivi ja Lindqvist Pia, Lahti
bostoninterrieri Miniblack's Tiny Legend om. Virtanen Satu ja Sirpa, Joensuu
cavalier kingcharlesinspanieli Anncourt Savoy Truffle om. Laitinen Satu, Kangaslampi
chihuahua lyhytkarvainen Murmur Bertie Wooster om. Kumento Pinja, Oulunsalo
coton de tulear Longweiler New Future om. Romppanen Erja, Kuivasmäki
griffon belge Huvikummun Heros'Schwarze om. Mäkkeli Arja, Vojakkala,Loppi
japanese chin Lady-Nellyn Watashi No Ume om. Kumento Pinja, Oulunsalo
keskikokoinen villakoira m & r & v Chic Cocoa Puff om. Soininen Timo ja Eija, Reijola
kiinanpalatsikoira Saryan Dauntless Lover om. Martikainen Riikka, Kirkkonummi
kromforländer Demians Escamillo om. Lappalainen Iris, Otava
kääpiövillakoira m & r & v Haydee's Vision om. Luukkonen Virpi, Vuorela
lhasa apso Chic Choix Touch Of Class om. Talvitie-Lehtonen Eeva ja Lehtonen Tuukka, Kangasniemi
papillon Beau Savage Maximilian om. Lapakko Jani, Imatra
ranskanbulldoggi Tinylions Hullaballoo om. Savolainen Salla ja Eeva-Miina, Karkkila
tiibetinspanieli Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari ja Happonen Petri, Helsinki
toyvillakoira Class Line Indica om. Kari Minna, Joensuu

 

 

Fci 10 tuomari: Kari Järvinen
1. whippet Leyenda's Prezza Molle om. Naukkarinen Kari, Kuopio
2. afgaaninvinttikoira Hashirin's Dad's Heart Throb om. Pottonen Satu ja Lindholm J., Espoo
3. englanninvinttikoira Gulds Mystic Moonbeam om. Sundquist Britt-Marie, Siuntio
4. saluki Aziz Shalil om. Ekblad Kristina ja Sanja, Säkylä

irlanninsusikoira Jaslane's Elfrida om. Töyry Aino, Rautalampi
skotlanninhirvikoira Caramel Festina om. Tuononen Pirjo, Juuka
venäjänvinttikoira Soulrenada om. Junni Tony, Uro

 

 

Kasvattajat lauantai tuomari: Soile Bister
1. collie lyhytkarvainen kennel Sandcastle's om. Rautiainen Kirsi, Lievestuore
2. belgianpaimenkoira tervueren kennel Pyrytuulen om. Hämäläinen Minna, Puntala
3. coton de tulear kennel Longweiler om. Romppanen Erja, Kuivasmäki
4. partacollie kennel Perky’s om. Eskills Lena ja Saihila-Heikkilä Anne, Parainen

belgianpaimenkoira groenendael kennel Marmara om. Ehrnrooth Marja ja Syrjäläinen Tiina, Ristiina
collie pitkäkarvainen kennel Blomlane's om. Hotti Heikki ja Ritva, Varkaus
irlanninsetteri punainen kennel Red Fellow's om. Kuismin Riitta ja Mustonen Jouko, Hangastenmaa

 

 

Veteraanit lauantai tuomari: Marja Talvitie
1. tiibetinterrieri La-Fon Brilliant Pearl om. Sankelo Petra ja Huusko Kari, Rajamäki
2. cairnterrieri Janettan Alexander om. Räsänen Katja ja Tomperi Tiina, Jyskä
3. australianterrieri Bluepepper's Godfather om. Okkonen Jaana ja Reiman-Walldén Saija, Kalliosuo
4. collie lyhytkarvainen Sandcastle's Skinnydipping om. Niininen Mia ja Auvinen Helena, Jyväskylä

belgianpaimenkoira groenendael Marmara Galaxie om. Ehrnrooth Marja, Ristiina
belgianpaimenkoira tervueren Pyrytuulen Galaxy Girl om. Hämäläinen Minna ja Karppinen Leila, Puntala
bordercollie Holmbrook Matua Tawahi om. Hannikainen Elina, Lappeenranta
bostoninterrieri Wanita's Cotton Candy om. Virtanen Satu ja Sirpa, Joensuu
chihuahua lyhytkarvainen McCormick's Go For The Gold om. Väisänen Enni ja Toppari Anne, Oulu
chihuahua pitkäkarvainen Namkliv Mr Snow Flake om. Kauppila Anitta, Riihimäki
collie pitkäkarvainen Blomlane's Love To Touch om. Kuvaja Marika, Varkaus
parsonrussellinterrieri Miselin Mary-Lou om. Valjakka Jaana, Mikkeli
partacollie Pythagoraan Heavy Hiski om. Mustonen Niina, Savonlinna
pumi Napos Viola om. Puhakka Eija, Palokka
tiibetinspanieli Ariel om. Muona Leena, Kaavi

 

 

Rotunsa parhaat pennut lauantaina

australianterrieri Finsweng Indigo om. Saarenketo Sirpa, Mikkeli
bedlingtoninterrieri Heinäkengän Guun Säde om. Hytönen Leena c/o Laukkanen Maria, Kaitainen
bichon frisé Top White Key To My Heart om. Rask Riitta, Lappeenranta
bostoninterrieri Bostmagi's How Cute I Am om. Sallinen Margit, Helsinki
cairnterrieri Notus Real Rosebud om. Pitkänen Pauliina ja Rissanen Jouni, Pöljä
collie lyhytkarvainen Dandinas Black Shawnee om. Kamppi Mari, Mikkeli
collie pitkäkarvainen Blomlane's All in One om. Juhola Raili, Kangashäkki
glen of imaalinterrieri Marfidal Dads Day Darcy om. Hietikko Marko, Lappeenranta
kettuterrieri sileäkarvainen Bodils Linda Belinda om. Tervo Uula ja Kolehmainen Tuija, Iisvesi
petit brabancon Pikkanan Xmas Red Kiss om. Velling Riikka ja Mäkkeli Arja, Orimattila
serra de airesinpaimenkoira FunFun Pikku Hiawatha om. Metsätalo Päivi, Anttola

 

 

Kasvattajat sunnuntai tuomari: Soile Bister
1. portugalinvesikoira kennel April Fool's om. Molander Mervi, Varjakka
2. keeshond kennel Ikurin om. Vatanen Martti ja Pirjo-Liisa, Vesanka
3. afgaaninvinttikoira kennel Punapaulan om. Aho Riitta, Oulu

berninpaimenkoira kennel Shedcape om. Laakkonen Riitta ja Eeva, Kulho

 

 

Veteraanit sunnuntai tuomari: Marja Talvitie
1. tanskandoggi keltainen ja tiikerijuovainen Love-Dane's Lilli Marlen om. Utriainen Katja, Lehmo
2. portugalinvesikoira April Fool's Hula Hoops om. Molander Mervi, Varjakka
3. afgaaninvinttikoira Punapaulan Mahti om. Aho Riitta, Oulu
4. pitkäkarvainen mäyräkoira Zingarese Nel Grandezza om. Kosonen Ritva, Ruokolahti

berninpaimenkoira Bernario Jovanka om. Suomalainen-Karttunen Liisa, Joensuu
chow chow Tatam Ainokainen om. Sankilampi Risto ja Ropponen Riitta, Varkaus
cockerspanieli Northworth Be With Me om. Huhtinen Jenni ja Kämäräinen Merja, Villähde
keeshond Ikurin In Specie om. Vatanen Martti ja Pirjo-Liisa ja Hollström Kai, Vesanka
novascotiannoutaja Absolutis Red Caramel om. Timonen Tellervo, Tolosenmäki
sileäkarvainen noutaja Champerin Can Can om. Soikkeli Anne, Heinävaara
whippet Zootsuits Limelights om. Karhu Annu ja Varpu, Savonlinna

 

 

Rotunsa parhaat pennut sunnuntaina

bernhardinkoira pitkäkarvainen Eowyn om. Silvennoinen Ulla ja Paajanen Jutta, Kerimäki
berninpaimenkoira Riccarron Octobussy om. Ylä-Mononen Satu c/o Huikko Leila, Kangasniemi
cockerspanieli Cockergold Cool Blue Night om. Korpi Mariann ja Anett, Kellokoski
japaninpystykorva Shonan Sumiresow Jp Sayako om. Makkonen Virpi, Punkaharju
karkeakarvainen mäyräkoira Lowleg Zenith om. Kietäväinen Piia, Puhos
kaukasianpaimenkoira Ovaskan om. Pappinen Pentti, Liperi
keeshond Eswood Goes Nuts om. Helen Eila ja Tantarimäki Pekka, Vantaa
kooikerhondje Manusia's Timmie-The Dutch om. Toivakainen Pirjo, Majavesi
labradorinnoutaja Follies Tasso om. Tikkanen Tiina ja Kontkanen Harri, Niittylahti
leonberginkoira Galevala Mainio-Maikki om. Honkala Tuija, Helsinki
pitkäkarvainen mäyräkoira Festuca Cactus om. Kosonen Ritva, Ruokolahti
shiba Kukanoksan Chibi-Kirikaze om. Antikainen Hanna-Kaisa, Joensuu
sileäkarvainen noutaja Emkristina's Do The Mu om. Peippo Tiina ja Marko, Lappeenranta
suomenlapinkoira Huurapojan Onni om. Repo Anne, Hammaslahti

 

 

Junior handler lauantai tuomari Sampo Miettinen
10-13-vuotiaat

1. Tervonen Paavo, Kalliosuo
2. Heikkinen Markus, Kalvitsa
3. Ollikainen Sohvi, Joensuu
4. Laukkanen Aku Juhana, Kaitainen

14-17-vuotiaat
1. Heikkinen Jennamari, Kalvitsa
2. Räty Suvi, Uimaharju

Päivän paras Tervonen Paavo, Kalliosuo

 

 

Junior Handler sunnuntai tuomari Matti Luoso
10-13-vuotiaat
1. Heikkinen Markus, Kalvitsa
2. Ollikainen Sohvi, Joensuu
3. Huttunen Nea, Kajaani
4. Vajanto Vilma, Kuopio

14-17-vuotiaat
1. Hukka Reeta, Tolosenmäki
2. Heikkinen Jennamari, Kalvitsa
3. Korhonen Eeva, Suonenjoki
4. Huttunen Noora, Kajaani 

Päivän paras Heikkinen Markus

 

bottom