Sulkava 2007

 

TULOKSET

BIS tuomari Ritva Raita
1 – walesinspringerspanieli Milfeddyg Lleban  om. Korhonen Marja, Rauha
2 – suomenlapinkoira Turnukan Veli Ponteva  om. Pasanen Kirsi, Vitsiälä
3 – dreeveri Viku  om. Sorjonen Kari, Puumala

 

FCI 5 – tuomari Ritva Raita
1 – suomenlapinkoira Turnukan Veli Ponteva  om. Pasanen Kirsi, Vitsiälä
2 – pohjanpystykorva Joutsenvaaran Joska  om. Auvinen Harri ja Kotro Pekka, Tuusula
3 – jämtlanninpystykorva Reettala Sikke om. Finér-Miettinen Sari ja Miettinen Marko, Savonlinna
4 – suomenpystykorva Varstan Tiko  om. Sikiö Arto, Ruokolahti

 

FCI 6 – tuomari Matti Hautala
1 – dreeveri Viku  om. Sorjonen Kari, Puumala
2 – suomenajokoira Eräsipin Siiri  om. Sopanen Ismo ja Sutinen Jaana, Kuortti
3 – beagle Huuhkajan Viivi  om. Malmberg Olavi, Juva

 

FCI 8 – tuomari Ritva Raita
1 – walesinspringerspanieli Milfeddyg Lleban  om. Korhonen Marja, Rauha
2 - sileäkarvainen noutaja Chiccoxen Flame Of Love om. Soikkeli Anne, Heinävaara
3 – amerikancockerspanieli Afire's Steal The Show om. Elo Tanja, Joensuu
4 – labradorinnoutaja Tawastway's Join To Foxtrot  om. Lundenius Heli, Savonlinna

 

KASVATTAJARYHMÄT tuomari Ritva Raita

1 - sileäkarvainen noutaja kennel Chiccoxen  om. Soikkeli Anne, Heinävaara
2 – espanjanvesikoira kennel Ferdores  om. Karttunen Sanna, Savonranta

 

VETERAANIT tuomari Ritva Raita

1 – amerikancockerspanieli Afire's Steal The Show om. Elo Tanja, Joensuu
2 – cockerspanieli Northworth Be With Me  om. Huhtinen Jenni, Villähde
3 – kultainennoutaja Gladtail Don Quichotte om. Lamberg Marja-Liisa, Mikkeli

 

 

Aikataulut

 

Aikataulukirje pdf

 

KEHÄ 1
Matti Hautala 48
amerikankettukoira 1 10:00
beagle 14
dreeveri 6
venäjänajokoira 1
suomenajokoira 26 11:20
urokset 10, nartut 16
KEHÄ 2
Paula Rekiranta
51
 
kultainennoutaja  16 10:00
espanjanvesikoira 6
lagotto romagnolo 2 11:30
kiharakarvainen noutaja 1
kooikerhondje 1
novascotiannoutaja 2
sileäkarvainen noutaja 14
labradorinnoutaja 9 12:45
KEHÄ 3
Ritva Raita 75
harmaa norjanhirvikoira 18 10:00
itäsiperianlaika 1 11:00
jämtlanninpystykorva 7
karjalankarhukoira 4
pohjanpystykorva 5
suomenlapinkoira 10
suomenpystykorva 9 12:30
valkoinen ruotsinhírvikoira 1
venäläis-eurooppalainen laika 1
amerikancockerspanieli 4
cockerspanieli  7
englanninspringerspanieli 6
walesinspringerspanieli 2

 

 

 

 

 

 

 


Leppisnäyttelyt Oy